Skocz do zawartości

Scala rider Q3 - krótka ocena


oxxxz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem i powiem wam, że było warto. Sprzęt łatwy w montażu do kasku, jakość dźwięku wewnątrz i u odbiorcy połączenia telefonicznego bez najmniejszych zarzutów. Żadnych trzasków, przerw w połączeniu.

Ja dodatkowo używam interkomu z nawigacją Tom Tom Urban Rider i telefonem Nokia N8. Telefon przez bluta łączę z nawigacją, a nawi z słuchawką. Wszystko po uruchomieniu łączy się szybko i bezproblemowo. Musze jeszcze popracować nad samymi ustawieniami słuchawki, bo ma sporo funkcji i jeszcze ich nie ogarnąłem wszystkich. Jak do kogoś dzwoniłem to nie wyczuł, że jadę na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm fajna koncepcja

> Jak ten mikrofon masz umiejscowiony w integralnym kasku - tak po prostu pod brodą?

Można do słuchawki połączyć interkom bezpośrednio obok nawigacji, ale jest to mniej praktyczne. Nawet przy telefonie z ekranem dotykowym to trochę ciężko go obsługiwać w rękawiczkach, a ta nawi działa rewelacyjnie. Chcesz zadzwonić to masz całą książkę telefoniczną ze swojego tele w nawi i możesz do każdego zadzwonić nawet w czasie jazdy. Nie ma problemu.

Co do mikrofonu to producent słuchawki daje dwa: do otwartego i integralnego kasku. Wszystko się ładnie montuje i mikrofon jest umiejscowiony naprzeciwko ust. Tak zresztą musi być, żeby dobrze działał. Od razu odpowiadam: nic nie przeszkadza ten mikrofon w kasku.

Aha przy słuchawce korzystanie z nawi to bajka. Nie odrywasz wzroku od drogi. Wszystko można puścić na komunikaty głosowe, które są lepiej podawane niż w nawi samochodowej. Nie tak często, więc nie męczą. Poza tym ta nawi podaje dźwiękowej ostrzeżenia o np. fotoradarach i innych niebezpiecznych miejscach czy o przekroczeniu prędkości dopuszczalnej na danym odcinku - wszystko w zależności jak się pokonfiguruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.