Skocz do zawartości

Lalunia do oceny


comarus

Rekomendowane odpowiedzi

> Sprawdzić kartę czy działa, elektryczne szyby i czy nie stuka tylna belka -

Wykorzystam sytuację i podczepię się pod temat. A jak przestaje w/w karta działać to co się z tym fantem robi?

U mojego ojca zaczyna działać "w kratkę". I to obie karty, więc chyba od strony auta jest problem a nie samych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykorzystam sytuację i podczepię się pod temat. A jak przestaje w/w karta działać to co się z tym

> fantem robi?

> U mojego ojca zaczyna działać "w kratkę". I to obie karty, więc chyba od strony auta jest problem a

> nie samych kart.

A ma kartę Hands Free czy zwykłą?

Wymieniał baterię bo to najczęściej pada grinser006.gif

A jak coś poważniejszego to np. http://www.el-cars.pl/ i jeszcze ktoś tutaj polecał jeden zakład ale nie mogę sobie przypomnieć jaki to był icon_rolleyes.gif

Czasem lubi antena paść ale to rzadki przypadek lub czytnik karty w panelu bo tam jest stycznik, najlepiej rozebrać i sprawdzić kolego to robił w 2-3h i sam ogarnął sprawę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ma kartę Hands Free czy zwykłą?

> Wymieniał baterię bo to najczęściej pada

Karty zwykłe (obie). Baterie wymienione, nie pomogło.

Czasem trzeba 3-4 razy włozyć żeby załapała. Ponieważ problem występuje na obu kartach to raczej obstawiam gniazdo lub coś dalej w samochodzie a nie same karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Karty zwykłe (obie). Baterie wymienione, nie pomogło.

> Czasem trzeba 3-4 razy włozyć żeby załapała. Ponieważ problem występuje na obu kartach to raczej

> obstawiam gniazdo lub coś dalej w samochodzie a nie same karty.

Poczytaj dużo filmów i jak naprawić gniazdo jest w sieci ok.gif

A zadam inne pytanie czy oprócz tej przypadłości sypie mu się coś innego - bo auta na F to padaki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj dużo filmów i jak naprawić gniazdo jest w sieci

> A zadam inne pytanie czy oprócz tej przypadłości sypie mu się coś innego - bo auta na F to padaki

Nie sypie się ponadprzeciętnie. Kupił jako 4 latka poleasingowego (rocznik 2002, 1.6 benzyna, wersja prawie 'golas' jak na lalkę). Obecnie grubo ponad 200kkm na liczniku.

Z grubych rzeczy to jakoś rok po zakupie poleciała obudowa skrzyni biegów (pewnie łatwo nie miała w firmie przez pierwsze 4 lata...). Nikt też nie umiał skonfigurować czujników ciśnienia w oponach i w końcu tata je wywalił hehe.gif

Poza tym drobiazgi: czasem zaświeci się kontrolka poduszek lub ABS żeby przy następnym odpaleniu zgasnąć...

Raz poleciał jakis przewód od klimy i cały czynnik poszedł w atmosferę... naprawione kosztem kilkuset zł.

Zawieszenie, hamulce to wiadomo - już ze 2x były robione kompleksowo przy takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykorzystam sytuację i podczepię się pod temat. A jak przestaje w/w karta działać to co się z tym

> fantem robi?

> U mojego ojca zaczyna działać "w kratkę". I to obie karty, więc chyba od strony auta jest problem a

> nie samych kart.

Albo karta pada, albo gniazdo karty. Wyślij do el-cars, karty naprawiają za 80-120 zł, gniazda chyba za 150-200 zł. Robiłem u nich kartę i błąd zegarów z ładowaniem. Z tym, że byłem u nich osobiście w zakładzie i całość zajęła im nie więcej jak 30 minut. Aha, dają roczną gwarancję na robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś podpada Wam?

> klik

Powiem tak, wejdź na Laguna Klub Polska, zarejestruj się na forum i tam jest poradnik dotyczący zakupu Laguny. Tak dokładny, że na fotkach pokazane jest w jakim roczniku były jakie kierownice, jakie felgi, jakie tapicerki, etc. Co z czym występuje, itd. itp. To pozwoli Ci na pierwszą weryfikację czy auto nie jest przypadkowym składakiem, czy napinacze nie są wystrzelone, etc. Też jest poradnik jak zrobić test zegarów i jak czytać test. Jeżeli coś przy oglądaniu z elektroniki nie działa, to nie zrażaj się, poczytaj w necie ile kosztuje naprawa i wracaj negocjować cenę. Ja tak urwałem kilka stów a naprawiłem za 150 zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia możesz dorzucić jeszcze :

- warczącą sprężarkę klimy (jakiś zawór od zmiennej pojemności)

- pękające sprężyny przednie

- podświetlenie panela klimy (zimne luty)

- cętki na przedniej szybie (wada fabryczna)

- poprawne działanie zapalania impulsowego (urwany "patyk" w czytniku)

- fajnie by było gdyby cewki zapłonowe nie nazywały sie Sagem

To kilka takich wskazówek. Ogólnie LII to całkiem przyjemne autko, z tym że nie pozbawione wad, ale czy w dzisiejszych czasach są takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do sprawdzenia możesz dorzucić jeszcze :

> - warczącą sprężarkę klimy (jakiś zawór od zmiennej pojemności)

Bardzo ją słychać wtedy czy nie? bo u mnie jest różnica w głośności pracy po włączeniu delikatny pomruk sprężarki, czy w ogóle ma być cisza zlosnik.gif

> - fajnie by było gdyby cewki zapłonowe nie nazywały sie Sagem

Szczerze to jeszcze nie grzebałem gdzie najszybciej to sprawdzić zlosnik.gif

> To kilka takich wskazówek. Ogólnie LII to całkiem przyjemne autko, z tym że nie pozbawione wad, ale

> czy w dzisiejszych czasach są takie?

Dokładnie tak, no i jako nieliczne grona Reno jeszcze toleruje LPG ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ją słychać wtedy czy nie? bo u mnie jest różnica w głośności pracy po włączeniu delikatny

> pomruk sprężarki, czy w ogóle ma być cisza

Ten objaw zauważy każdy - po prostu słychać wycie, coś ala szlifierka kątowa powyżej 3 tys.obr/min.

> Szczerze to jeszcze nie grzebałem gdzie najszybciej to sprawdzić

Cewki są podpisane - trzeba je zdjąć.

> Dokładnie tak, no i jako nieliczne grona Reno jeszcze toleruje LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten objaw zauważy każdy - po prostu słychać wycie, coś ala szlifierka kątowa powyżej 3 tys.obr/min.

Czyli delikatny szum jest ok, ale szlifierki to nie mam, radio na głośności 2-3 mi zagłusza sprężarkę ok.gif

> Cewki są podpisane - trzeba je zdjąć.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taka mi teraz w oko wpadła:

> klik

Najlepiej jechać z Clipem i podpiąć te auta mają tyle elektroniki podpiętej pod komputer, że na nim wszystko jak na tacy zlosnik.gif

Ja swoją po zakupie prześwietlałem - trochę późno ale sprawdziłem od A do Z i nic nie wykazało, że walona czy nawet rezystorki zamiast poduch wstawione zlosnik.gif

Autko ładne jedź pooglądaj i ciesz się nowym nabytkiem ok.gif

Za 50złoty mogę dać namiar na osobę co ma Clipa z Mysłowic - oryginalnego Renault ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj laguny 1gen do 2001r. Pojemna i prosta konstrukcja

Pojemna prosta ale trzeba rudej pilnowac tak zlego slowa na swoja laguna powiedziec nie moge.

Do autora: pasujesz ten egzemplarz bo ma rozrzad do wymiany? Ja sie nie znam ale jak kupowalem swoja to mimo ze moglem zrobic jeszcze pare tys km to WYMIENIEM komplet bo silnik kolizyjny. jakby ci sprzedawca naklamal ze mozna jezdzic na rozrzadzie 20tys km uwierzylbys i kupil?

Jakie koszta z kzfr bo w przyszlym roku chcialbym zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpuściłem temat - w rozmowie wyszło, że rozrząd do robienia za 9kkm i troszkę się zasmuciłem tym

> faktem...

Dziwne podejście jak auto zadbane to trzeba brać... ja miałem wymianę za 10kkm od kupna a obecnie jest już 7kkm do wymiany ok.gif

Lepiej mieć 9kkm do wymiany niż jak właściciel wymienił sam pasek a powiedział, że Panie komplet wymieniłem a po kilku km pompa zaleje wszystko i staniesz na drodze no.gif

Trzeba wymieniać bo to eksploatacja i tyle...

A pomyśle, że w tak starym aucie trzeba opony wymieniać, jakieś gumy w zawieszeniu, płyny hamulcowy, chłodniczy, olej w skrzyni i silniku Panie za darmo umarło a jak ktoś to ma ogarnięte to nie sprzeda autka za psi pieniądz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest chyba mój problem

Hehe tez szukalem auta aby malo co dolozyc ale takich nie ma... w kazdym aucie trzeba cos zrobic... jak masz na auto 10kzl to kup samochod za 5kzl a drugie 5 wloz i doprowadz do stanu idealnego.

Jak masz takie podejscie to dluzej niz ja bedziesz szukal niz ja smile.gif

Ps. Teraz swoja lale bym nie sprzedal ponizej 20kzl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem moją 307 full bida ediszyn była świeżo po wymianie upg, mimo całkiem pokaźnej faktury na 1800 zł wymienili z tej okazji tylko pasek rozrządu. Po zakupie wymieniłem komplet z pompą wody, manszety maglownicy itd. Wiele zależy od podejścia ale wg mnie lepiej mieć pewność że wszystko jest jak należy. .. Używane auto wymaga wkładu w elementy eksploatacyjne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe tez szukalem auta aby malo co dolozyc ale takich nie ma... w kazdym aucie trzeba cos zrobic...

> jak masz na auto 10kzl to kup samochod za 5kzl a drugie 5 wloz i doprowadz do stanu idealnego.

no właśnie - boli mnie ryzyko wkładu finansowego który może się nie zamortyzować smile.gif

Jak to mówią - Życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie - boli mnie ryzyko wkładu finansowego który może się nie zamortyzować

> Jak to mówią - Życie

To kupuj nowke wtedy nic nie dolozysz tylko przeglady inaczej to klocki beda wydatkiem lub tarcze smile.gif

Ps. Moge powymieniac wszystko co mi pozostalo czyli oleje plyn hamulcowy rozrzad i moge sprzedac bez wkladu finansowego z nowymi 8szt oponami za 25kzl bierzesz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie - boli mnie ryzyko wkładu finansowego który może się nie zamortyzować

> Jak to mówią - Życie

Jezeli auto nie zarabia na siebie to sie nigdy nie zamortyzuje...

Co za roznica czy wydasz kilka stow na to auto czy na inne? hehe.gif

Poza tym rozrzad w 1,8 kosztuje jakies grosze bo tak nie ma KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli auto nie zarabia na siebie to sie nigdy nie zamortyzuje...

> Co za roznica czy wydasz kilka stow na to auto czy na inne?

> Poza tym rozrzad w 1,8 kosztuje jakies grosze bo tak nie ma KZFR.

W 1.6 nie ma KZFR. W 1.8 i 2.0 jest... Podczas wymiany rozrządu w lagunie sprawdzilbym jeszcze stan kola pasowego na wale korbowym... U mnie sie rozwulkanizowało i musiałem zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 1.6 nie ma KZFR. W 1.8 i 2.0 jest... Podczas wymiany rozrządu w lagunie sprawdzilbym jeszcze stan

> kola pasowego na wale korbowym... U mnie sie rozwulkanizowało i musiałem zmienić.

To musialem cos pomieszac, bylem przekonany ze 1,6 ma KZFR tak samo jak w Megane spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.