Skocz do zawartości

JTD - Jechało i zgasło ...


crawen

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zapytanie mam ... wygląda to tak :

Auto jechało normalnie , bez zadnych dziwnych objaw ... Nagle chcąc dodać gazu wyskoczył Engine Fault , i samochód nie reagował na gaz po czym zgasł ... Stanąłem , i normalnie jakby nigdy nic odpalilem ... Jakieś Sugestie ? Regulator cisnienia paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie zapytanie mam ... wygląda to tak :

> Auto jechało normalnie , bez zadnych dziwnych objaw ... Nagle chcąc dodać gazu wyskoczył Engine

> Fault , i samochód nie reagował na gaz po czym zgasł ... Stanąłem , i normalnie jakby nigdy

> nic odpalilem ... Jakieś Sugestie ? Regulator cisnienia paliwa ?

padło po zobaczeniu możliwości wagona 1,4 033102bebe_1_prv.gif

A tak serio to u mlodej tak było z CPW

Losowo gasł i odpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik Położenia Wału. W JTD typowa usterka, w Multijetach nie słyszałem

> Jest tu gdzieś kilka zdjęć od Somusia, jak się do tego dobrać.

GMP Nowe , wymienione podczas kapitalki ok.gif tu bym szukał gdzie indziej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GMP Nowe , wymienione podczas kapitalki tu bym szukał gdzie indziej ...

Sprawdź, podmień przekaźniki, być może któryś upalił styki. Na pokrywie nad aku masz oznaczenia i położenie w skrzynce bezpiecznikowej. Sprawdź zwłaszcza te, które są z ikonką silnika. Ja wymieniałem je już kilka razy i dziś miałem podobną sytuację - zgasł w czasie jazdy i wymiana przekaźników nie pomogła. beksa.gif

Prawdopodobnie mam gdzieś luźny jakiś kabel pod bezpiecznikami, bo porozpinałem wtyczki, pozapinałem i odpalił bez problemu, ale po przykręceniu osłony znowu nie chciał zapalić. No i ponownie "przeorałem" wszystkie kostki i zapalił, ale który to kabel i czym może sterować... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazał "Regulator cisnienia paliwa" , wymienilem filtr paliwa (był fest brudny juz ) , podłączyłem kompa , skasowałem błędy i spokoj .. zajechałem dzis do pacy bez przygód. Robiac testy dało sie podać sygnał na regulator i było go "słychac" .. i nie wiem juz jak to ugryźć ... Moze filtr paliwa go zapchał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer pokazał "Regulator cisnienia paliwa" , wymienilem filtr paliwa (był fest brudny juz ) ,

> podłączyłem kompa , skasowałem błędy i spokoj .. zajechałem dzis do pacy bez przygód. Robiac

> testy dało sie podać sygnał na regulator i było go "słychac" .. i nie wiem juz jak to ugryźć

> ... Moze filtr paliwa go zapchał ?

Miałem kiedyś przygodę po czyszczeniu skrzynki bezpieczników . Wymieniłem brudne bezpieczniki na nowe kupione w CPN i okazało się ,ze maja cienkie blaszki .(Chińskie) Jeden czasami słabo kontaktował i silnik gasł .Przy uruchamianiu nie było słychać pompy paliwa.Wymiana na inny załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi mi o bezpiecznik regulatora ciśnienia, ale o możliwość złego kontaktu w skrzynce

> bezpieczników. Rożne błędy mogą się zgłaszać.

tak bym nie szukał , komputer konkretnie jeden błąd wysadził , i to by mi sie mogło zgadzac , konsekwencją jjego "zawieszenia" jest przygasnięcie samochodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.