Skocz do zawartości

[KzAK] Odkurzacz warsztatowy?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić odkurzacz warsztatowy na czas malowania domu, potem od czasu do czasu w garażu. Kryterium tani do max. 200zł i tanie materiały eksploatacyjne (jakieś filtry, worki itp). Czym się kierować przy wyborze? Poniżej moje typy znalezione na szybko:

typ 1

typ 2

typ 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze Karcher MV2

> o taki

> poszukac w marketach, może się trafi poniżej 200zł, obecnie w Castoramie jest na promocji, niestety

> nie pamietam za ile chociaż byłem godzine temu

Potwierdzam ok.gif Mam w 3.200 w domu i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak teraz patrzę i znalazłem taki seprator .

> A może taki ?

Dwie "puszki", dwie rury, kabel zasilający - użytkowanie czegoś takiego musi być bardzo niewygodne.

przemyśl Karchera, części do niego kupisz praktycznie wszędzie, wciąga wszystko zlosnik.gif jedynym jego minusem jest to, że jest wywrotny, potrafi się przewrócić jak sie go gwałtownie pociągnie za rure zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Karcher MV3 koszt 249 z wysyłką na nexterio kupiłem i na budowie sprawdził się wyśmienicie , szlifowałem gładzie żyrafą z podłączonym tym odkurzaczem i w sumie 3 budowy obsłużył ale się sprawdził a teraz żona używa go do sprzątania w domu a zelmer leży w kącie.

Rozpisałem się mimo, że cena wyższa niż zakładasz ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja posiadam Karcher MV3 koszt 249 z wysyłką na nexterio kupiłem

przeplaciles w casto jest po 238zl niestety u mnie duzo drozej niz w casto (ale oni kupuja tego na tiry) ale MV3 to bedzie najlepsze rozwiazanie, jak ma byc tanio i solidnie, w MV2 nie mamy filtra, jest tylko kiepska gabeczka, w MV3 jest filtr kasetowy. No i MV2 ma gorszy osprzet , np niewygodny waz ssacy bez kolanka.

Od siebie polecmMV#, bo sam mam taki odkurzacz (wczesniej ten sam model nazywal sie WD3.200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na tym, że muszę trochę gipsować ściany i przy szlifowaniu jest sporo pyłu a nie chcę "zajeżdżać"

> odkurzacza.

jeżeli chcesz odkurzać gips to musisz mieć odkurzacz wyposażony w "otrzepywacz"

inaczej zajedziesz swój nowy wypasiony odkurzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na tym, że muszę trochę gipsować ściany i przy szlifowaniu jest sporo pyłu a nie chcę "zajeżdżać"

> odkurzacza.

Mi się nie udało zajeździć. Ważne, żeby stosować worek nawet, jak jest teoretycznie bezworkowy. A w najgorszym wypadku zabijesz filtr i będzie do wymiany.

IMO nie ma sensu kupować odkurzacz do okazjonalnego używania. Zajeździsz ten co masz (a wcześniej czy później zajeździsz niezależnie od remontu - to nie te czasy, gdzie po kilkadziesiąt lat Zelmer służył), kupisz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrz na ceny worków.

> Ja mam od lat Gisowatt - nie do zajezdzenia, odkurzalem nim remonty i ciągnalem wodę. Tyle ze worki

> wychodza po 8-10 zl sztuka.

Niestety ceny worków są chore, a odkurzając pył gipsowy taki worek jest do wyrzucenia po paru minutach odkurzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat temu kupiłem odkurzacz warsztatowy na przecenie za $20. Od tego czasu uzywalem go do:

- wysysania wody

- ssania pyłu z piły tarczowej

- odkurzania samochodu

- zbierania rozbitego szkła

- przetykania kanalizacji (wyssał syf)

I jeszcze kilka innych. 7 lat i chodzi bez problemu. Filtr mu dopiero tydzień temu pierwszy raz zmieniłem - nowy filtr kosztuje dolara i jest to taka szmata którą sie gumką przyczepia. Wiec moim zdaniem najtańszy jaki znajdziesz jest bardziej niz wystarczający wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezupełnie

> Ja mam w garażu jakiegoś bezworkowego samsunga.

> Nerwica mnie bierze jak mam go używać Moment i jest pozapychany na wszystkie możliwe sposoby

Bezworkowe jako warsztatowe to pomyłka. Mój ma po prostu coś w rodzaju ścierki którą się nakłada na silnik i tyle. Nawet nieźle filtruje no i nie zatyka się to wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji czy do odkurzacza ze sklepu na "EL" nadają się worki z Karchera, czy szukać jakiś innych typów, nie pamiętam niestety modelu a chętnie bym sobie teraz worek zamówił bo z deczka się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bezworkowe jako warsztatowe to pomyłka. Mój ma po prostu coś w rodzaju ścierki którą się nakłada na

> silnik i tyle. Nawet nieźle filtruje no i nie zatyka się to wcale.

Taki akurat miałem.

Poprzednia była jakaś mała Amica - ciągnęło to znacznie lepiej od tego bezworcowca - niestety - rozpadła się blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.