Skocz do zawartości

ups - awaryjna praca sterownika i pompy co


elgritone

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem używany ups, chciałbym by był awaryjnym zasilaniem dla pomy i pieca co. Ile pociągnie na nowym akumulatorze? Ten, który jest obecnie trzyma 8 minut, ale nie wiem jaki jest jego stopień zużycia... Jest szansa żeby nowy aku wytrzymał ponad pol godziny? Ktoś ma taki sprzęt przy piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem używany ups, chciałbym by był awaryjnym zasilaniem dla pomy i pieca co. Ile pociągnie na

> nowym akumulatorze? Ten, który jest obecnie trzyma 8 minut, ale nie wiem jaki jest jego

> stopień zużycia... Jest szansa żeby nowy aku wytrzymał ponad pol godziny? Ktoś ma taki sprzęt

> przy piecu?

Trochę mało danych dałeś grinser006.gif

Przecież to zależy od pojemności akumulatora oraz wysysanej mocy przez piec i pompę. Jeśli dasz odpowiednio duży akumulator to i pół dnia wytrzyma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę mało danych dałeś

> Przecież to zależy od pojemności akumulatora oraz wysysanej mocy przez piec i pompę. Jeśli dasz

> odpowiednio duży akumulator to i pół dnia wytrzyma

Akumulator standardowy z upsa, a pompka tez standardowa grinser006.gif sprawdze pozniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akumulator standardowy z upsa, a pompka tez standardowa sprawdze pozniej

Może mieć pojemność między 7 a 9 Ah. Ale rodzaj pieca ma znaczenie. Gazowy pewnie nie zeżre za dużo ale już taki z podajnikiem na eko groszek i dmuchawą nie mówiąc o pompach- sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem używany ups, chciałbym by był awaryjnym zasilaniem dla pomy i pieca co. Ile pociągnie na

> nowym akumulatorze? Ten, który jest obecnie trzyma 8 minut, ale nie wiem jaki jest jego

> stopień zużycia... Jest szansa żeby nowy aku wytrzymał ponad pol godziny? Ktoś ma taki sprzęt

> przy piecu?

Tak jak kolega napisał. UPS musi mieć na wyjściu czysty sinus bo inaczej pompy na tym nie pójdą. Z reguły tańsze UPS-y tego nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mieć pojemność między 7 a 9 Ah. Ale rodzaj pieca ma znaczenie. Gazowy pewnie nie zeżre za dużo

> ale już taki z podajnikiem na eko groszek i dmuchawą nie mówiąc o pompach- sporo

sam sterownik i pompka, dmuchawa zazwyczaj odłączona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam sterownik i pompka, dmuchawa zazwyczaj odłączona..

Ja mam żelowy 10Ah w starym ups Ever Eco 500 - pompkę Grundfoss o poborze na najniższym biegu chyba 30W zasila około 2 godzin. Ups na pewno nie ma czystego sinusa, pompka wydaje trochę inny dźwięk i działa bez zarzutu. Jak dla mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam żelowy 10Ah w starym ups Ever Eco 500 - pompkę Grundfoss o poborze na najniższym biegu chyba

> 30W zasila około 2 godzin. Ups na pewno nie ma czystego sinusa, pompka wydaje trochę inny

> dźwięk i działa bez zarzutu. Jak dla mnie wystarczy.

no i gitara, godzine wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.