Jump to content

ups - awaryjna praca sterownika i pompy co

Recommended Posts

Dostałem używany ups, chciałbym by był awaryjnym zasilaniem dla pomy i pieca co. Ile pociągnie na nowym akumulatorze? Ten, który jest obecnie trzyma 8 minut, ale nie wiem jaki jest jego stopień zużycia... Jest szansa żeby nowy aku wytrzymał ponad pol godziny? Ktoś ma taki sprzęt przy piecu?

> Dostałem używany ups, chciałbym by był awaryjnym zasilaniem dla pomy i pieca co. Ile pociągnie na

> nowym akumulatorze? Ten, który jest obecnie trzyma 8 minut, ale nie wiem jaki jest jego

> stopień zużycia... Jest szansa żeby nowy aku wytrzymał ponad pol godziny? Ktoś ma taki sprzęt

> przy piecu?

Trochę mało danych dałeś grinser006.gif

Przecież to zależy od pojemności akumulatora oraz wysysanej mocy przez piec i pompę. Jeśli dasz odpowiednio duży akumulator to i pół dnia wytrzyma zlosnik.gif

> Trochę mało danych dałeś

> Przecież to zależy od pojemności akumulatora oraz wysysanej mocy przez piec i pompę. Jeśli dasz

> odpowiednio duży akumulator to i pół dnia wytrzyma

Akumulator standardowy z upsa, a pompka tez standardowa grinser006.gif sprawdze pozniej ok.gif

> Akumulator standardowy z upsa, a pompka tez standardowa sprawdze pozniej

Może mieć pojemność między 7 a 9 Ah. Ale rodzaj pieca ma znaczenie. Gazowy pewnie nie zeżre za dużo ale już taki z podajnikiem na eko groszek i dmuchawą nie mówiąc o pompach- sporo

> Dostałem używany ups, chciałbym by był awaryjnym zasilaniem dla pomy i pieca co. Ile pociągnie na

> nowym akumulatorze? Ten, który jest obecnie trzyma 8 minut, ale nie wiem jaki jest jego

> stopień zużycia... Jest szansa żeby nowy aku wytrzymał ponad pol godziny? Ktoś ma taki sprzęt

> przy piecu?

Tak jak kolega napisał. UPS musi mieć na wyjściu czysty sinus bo inaczej pompy na tym nie pójdą. Z reguły tańsze UPS-y tego nie miały.

> Tak jak kolega napisał. UPS musi mieć na wyjściu czysty sinus bo inaczej pompy na tym nie pójdą. Z

> reguły tańsze UPS-y tego nie miały.

pompka idzie, słychać tylko delikatnie inny dźwięk pracy po przełączeniu na ups.

> Trochę mało danych dałeś

> Przecież to zależy od pojemności akumulatora oraz wysysanej mocy przez piec i pompę. Jeśli dasz

> odpowiednio duży akumulator to i pół dnia wytrzyma

sterownik 3W

pompa na 1 biegu 55W

pojemność aku 7AH

> Może mieć pojemność między 7 a 9 Ah. Ale rodzaj pieca ma znaczenie. Gazowy pewnie nie zeżre za dużo

> ale już taki z podajnikiem na eko groszek i dmuchawą nie mówiąc o pompach- sporo

sam sterownik i pompka, dmuchawa zazwyczaj odłączona..

> sam sterownik i pompka, dmuchawa zazwyczaj odłączona..

Ja mam żelowy 10Ah w starym ups Ever Eco 500 - pompkę Grundfoss o poborze na najniższym biegu chyba 30W zasila około 2 godzin. Ups na pewno nie ma czystego sinusa, pompka wydaje trochę inny dźwięk i działa bez zarzutu. Jak dla mnie wystarczy.

> Ja mam żelowy 10Ah w starym ups Ever Eco 500 - pompkę Grundfoss o poborze na najniższym biegu chyba

> 30W zasila około 2 godzin. Ups na pewno nie ma czystego sinusa, pompka wydaje trochę inny

> dźwięk i działa bez zarzutu. Jak dla mnie wystarczy.

no i gitara, godzine wytrzyma