Skocz do zawartości

Accord VIII vs Mazda 6 GH


Mobil1

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie no, jak widać na wykresie poniżej 4 tyś RPM wartość momentu jest zatrważająco niska w stosunku

> do tego co jest powyżej...

> Ktoś chyba nie do końca rozumie jak wykres momentu wpływa na charakterystykę silnika i subiektywne

> odczucia co do tego jak silnik oddaje moc.

Niektórzy w ogóle nie rozumieją, co to jest moc i moment i na czym polega ich zależność od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe co piszesz. Silnik w UFO był bezpośrednim następcą ekonomicznej jednostki 1,7 znanej ze

> wcześniejszych Civiców i bije swojego poprzednika pod każdym względem.

jak nigdy... z "turbofilem" Polarnym akurat tutaj się zgodzę (chyba pierwszy raz, aczkolwiek zabawne jest głoszenie takich stanowczych poglądów nt silnika którego się zna z opisu znajomego).

ten silnik, może i ma fajne parametry jak na pojemność i konstrukcję na papierze. ale zestawiony z brzemieniem (wydech) + wyciszeniem civica, zestrojony z tym beznadziejnym, drewanianym zawiasem, dzwigający kawał blachy... powoduje że całokształt tego samochodu to jakaś nieużywalna masakra i silnik, jak genialny by nie był - znika w całokształcie.

ojciec ma takiego Civica z 2010 roku - i czasem mam "nieprzyjemność" to użytkować albo być wiezionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no co Ty, nie lubisz jak guma z majtek łączy pedał gazu z przepustnicą?

co zrobić. UE nam to zapewnia, ze musimy się godzić na <300 konne silniczki i dorabiać do tego teorie że "szybkie są" i mają "fajną charakterystykę", a guma z majtek... poprawia komfort życia jelonków i rechotek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak te 142 KM ciągną?

..u, Panie, aż łzy lecą.. !! zlosnik.gif

A na poważnie, jak się redukuje to ciągną. W mieście przy wolniejszej jeździe i konieczności szybkiego uzyskania prędkości (np zmiana pasa) jest mały problem, masz mało obrotów i mało momentu. W 90konnym dieslu corolli było pod tym względem lepiej.

Na wyższych obrotach, powyżej 4 tys, jak chcesz wyprzedzić w trasie - nie ma problemu, choć wielkiego kopniaka nie poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..u, Panie, aż łzy lecą.. !!

> A na poważnie, jak się redukuje to ciągną. W mieście przy wolniejszej jeździe i konieczności

> szybkiego uzyskania prędkości (np zmiana pasa) jest mały problem, masz mało obrotów i mało

> momentu. W 90konnym dieslu corolli było pod tym względem lepiej.

> Na wyższych obrotach, powyżej 4 tys, jak chcesz wyprzedzić w trasie - nie ma problemu, choć

> wielkiego kopniaka nie poczujesz.

W papierach jest nieźle - 8,5 s do setki hmm.gif

Cruze 1,8 waży 1,4 t i ma 5-biegową skrzynię co daje blisko 11 s do paczki yikes.gif

A moc i moment max ciut niżej niż u Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu dwa VII geny( motor 2.0 - jak w VIII).

2006 Exe - ZERO awarii. Nawet żarówka się nie spaliła - żadna....99000km

2008 Sport - ZERO awarii.120000km.

Auta krajowe, nie ulepione. Normalna jazda - w zimie na zewnątrz - korozji brak.

Jeśli VIII będzie nie lepiona z przystanku-będzie oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy w domu dwa VII geny( motor 2.0 - jak w VIII).

> 2006 Exe - ZERO awarii. Nawet żarówka się nie spaliła - żadna....99000km

> 2008 Sport - ZERO awarii.120000km.

2006 fabia - jedna awaria (przełącznik świateł), przebieg ok. 110 tys. km. Mechanik wymieniający rozrząd stwierdził, że mechanicznie auto w idealnym stanie.

Ale to nie pasuje do legendy hondy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2006 fabia - jedna awaria (przełącznik świateł), przebieg ok. 110 tys. km. Mechanik wymieniający

> rozrząd stwierdził, że mechanicznie auto w idealnym stanie.

> Ale to nie pasuje do legendy hondy ....

Honda to nie legenda, dobre pojazdy to są...

Miałem kilka aut i motocykli tej marki - więc tekst z fabiedą lekko nie teges smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam, oj tam, tylko 1.2 TSI jedzie, nie znasz się! Kolega w ogóle prawie nie przekracza 4.000

> obrotów, nie ma potrzeby, już przy 2.000 ma maksymalny moment i moc i w ogóle

Ostatnio przejchałem się Leonem 1,2 TSI i nie wiem skąd te ochy i achy nad tym silnikem, po wciśnięciu gazu do dechy na ułamek sekundy pojawia się jakaś turbo zajawka i wszystko się kończy szybciej niż się zaczęło a dalej mamy już wrażenia rodem z 1,6NA czyli brak. I żeby nie było że auto popsute to ten chyba miał ze 3k km nabite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W papierach jest nieźle - 8,5 s do setki

> Cruze 1,8 waży 1,4 t i ma 5-biegową skrzynię co daje blisko 11 s do paczki

> A moc i moment max ciut niżej niż u Hondy.

... Bo to autko fajnie przyspiesza. Przy czym do 4krpm przyspiesza dobrze, a powyzej 4krpm bardzo dobrze. Ale niektorzy twierdza ze ten silnik to tragedia, zenada, bo im tak "szfagier powiedzial co sie interesuje motoryzocjom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Honda to nie legenda, dobre pojazdy to są...

> Miałem kilka aut i motocykli tej marki - więc tekst z fabiedą lekko nie teges

Nie teges, bo - jak się okazuje - fabia po 110 kkm jest w niegorszym stanie niż wychwalana honda, czy dlatego że miałeś kilka aut i motocykli tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Bo to autko fajnie przyspiesza. Przy czym do 4krpm przyspiesza dobrze, a powyzej 4krpm bardzo

> dobrze. Ale niektorzy twierdza ze ten silnik to tragedia, zenada, bo im tak "szfagier

> powiedzial co sie interesuje motoryzocjom"

I który jeździł dziesiątkami różnych aut z różnymi silnikami. Więc porównanie ma.

Kilka jego opinii potwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po sekundzie ta przepustnica reaguje, a w N/A jest tylko głośniej. Fakt, że od razu.

każdy lubi co innego, mnie to np. irytuje i przy szybkiej jeździe niezbyt pomaga. Bezpośredniość dużego N/A jest jednak nie do zastąpienia przy cywilnym zastosowaniu turbosprężarek do małych pojemności. Oczywiście 1.8 N/A to generalnie również żaden cud chyba że auto niewiele waży. IMO optymalny jest kompresor rootsa jeśli chodzi o doładowanie mechaniczne bo zapewnia reakcję jak duże N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w papierach, w rzeczywistosci prawie sekunde wolniej.

nie mam jak wytestować swojej hondy, ale w testach przewija się taka opinia:

Silnik pracuje cicho i bez wibracji. Zupełnie dobrze "czuje się" przy niskich obrotach, niewiele powyżej biegu jałowego, dzięki czemu sprzyja spokojnej, bezstresowej jeździe. Przy wysokich obrotach (a jak na Hondę jest to skromne 7000 obr./min) ma przyjemny, rasowy odgłos pracy. Osiągi nie są złe - zmierzony czas rozpędzania do 100 km/h wyniósł 8,5 s, co jest wynikiem zauważalnie lepszym niż 9,4 s zapowiadane przez producenta.

ŹRÓDŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik pracuje cicho i bez wibracji. Zupełnie dobrze "czuje się" przy niskich obrotach, niewiele

> powyżej biegu jałowego, dzięki czemu sprzyja spokojnej, bezstresowej jeździe

R18A2 sparowany z automatem (mam taki zestaw) przy spokojnej jeździe miejskiej nie przekracza w zasadzie 1500 rpm - i odbywa się to całkiem gładko, bez żadnego szarpania, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> R18A2 sparowany z automatem (mam taki zestaw) przy spokojnej jeździe miejskiej nie przekracza w

> zasadzie 1500 rpm - i odbywa się to całkiem gładko, bez żadnego szarpania, itd.

Lancer z CVT i bliźniaczym silnikiem podczas spokojnej jazdy też nie przekraczał 2000 rpm i jeździło to całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli da się jeszcze gorzej ...

Naturalnie, że się da. Koncern VAG wielokrotnie to udowadniał.

Natomiast wymieniony przeze mnie silnik 1,7 wszedł na rynekj 15 lat temu - możemy zacząć bawić się w porównywanie go z innymi jednostkami o tej pojemności z tamtych lat. Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo 1.8 125 KM było całkiem elastyczne.

Jeździłem Focusem '09 1,8 125 KM i nie zauwazylem aby jakoś specjalnie elstyczniejszy był niż Civic. Zauwazyłem natomiast, że miał o jeden bieg mniej i o wiele krótsza skrzynię.

> Podobnie fabia 1.4 80 KM.

No, Fabia jak najbardziej jest dynamiczniejsza niż Civic - w każdym zakresie prędkości...

> W benzyniaku?

Tak, w benzyniaku. Spalanie rzedu 6,1-6,5 nie jest jakims ewenementem. Wystarczy zapiąć tempomat na 125-130kmh i zrobić kilkaset km autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam jak wytestować swojej hondy, ale w testach przewija się taka opinia:

> Silnik pracuje cicho i bez wibracji. Zupełnie dobrze "czuje się" przy niskich obrotach, niewiele

> powyżej biegu jałowego, dzięki czemu sprzyja spokojnej, bezstresowej jeździe. Przy wysokich

> obrotach (a jak na Hondę jest to skromne 7000 obr./min) ma przyjemny, rasowy odgłos pracy.

> Osiągi nie są złe - zmierzony czas rozpędzania do 100 km/h wyniósł 8,5 s, co jest wynikiem

> zauważalnie lepszym niż 9,4 s zapowiadane przez producenta.

> ŹRÓDŁO

1. ale w koncu o ufo czy obecnym modelu mowa? bo obecny brzmi 2 razy lepiej niz UFO. ogólnie to dużo bardziej dopracowane auto.

2. sam przed chwilą piętnowałeś pisanie opinii na podstawie opinii innych, a teraz wklejasz linki do "testów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..u, Panie, aż łzy lecą.. !!

> A na poważnie, jak się redukuje to ciągną. Problem Civica to skrzynia. Auto jedzie max 205kmh. już piątka jest nadbiegiem na którym auto może zrobić 225kmh 9sprawdzone empirycznie). Na 6 biegu teoretycznie auto mogłoby pojechać circa 270kmh. Z drugiej strony silnik bez problemu pozwala zapiąć 6 bieg przy 50-60kmh.

Przez to ma się wrażenie że trzeba za każdym razem redukować o 3 biegi w dół aby auto jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w papierach, w rzeczywistosci prawie sekunde wolniej.

Jakby miał poniżej 10 s do setki, to i tak nieźle - przynajmniej dla mnie, emeryta ok.gif

Cruze ma w papierach 11, a w rzeczywistości ciut mniej nawet na LPG zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to rewelacja, bo cruze z podobnym silnikiem ma przebieg momentu dużo gorszy - taki typowy dla

> N/A.

Rozczarujesz się - przez rto, że wykres jest taki płaski auto jest nudne. wciskasz gaz w podłogę a silnk generuje sobie tyle KM ile wskazują na to obroty - jak przy 7000RPM masz 140KM to przy 3500 jest ich tylko 70.

> W majowy weekend będę w okolicy, gdzie znajomy ma ufo 1.8, więc sprawdzę osobiście, jak to wygląda.

Weź poprawkę na bardzo długie dwa ostatnie biegi. I na to, że -VTEC w tym silniku jest sterowany prawa stopa a nie obrotami. Delikatnie muskając pedał gazu nie wyskoczysz z trybu econo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, Fabia jak najbardziej jest dynamiczniejsza niż Civic - w każdym zakresie prędkości...

Ja twierdzę, że fabia - jak na swoją moc - jest dużo elastyczniejsza od civika.

Nie ma to jak precyzowanie oczywistości komuś, komu wydaje się że jest bystry i ironiczny.

> Tak, w benzyniaku. Spalanie rzedu 6,1-6,5 nie jest jakims ewenementem. Wystarczy zapiąć tempomat na

> 125-130kmh i zrobić kilkaset km autostradą.

Średnia 107 km/h .....

Pokaż coś ze średnią choćby te 125 km/h, to zobaczymy jakie będzie spalanie.

Jak jadę te 110-130 + miasto bez korków, to krowiastym superbem osiągam 6.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat sam silnik w UFO jest super cichy - głośny jest wydech.

brzmi fatalnie. i to jest ważne. a czy silnik, czy zawory, czy wentylator, czy kolektor czy wydech - nieistotne. Honda zrobiła, honda niech poprawia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozczarujesz się - przez rto, że wykres jest taki płaski auto jest nudne. wciskasz gaz w podłogę a

> silnk generuje sobie tyle KM ile wskazują na to obroty - jak przy 7000RPM masz 140KM to przy

> 3500 jest ich tylko 70.

Jeżeli tak będzie, to i tak będzie nieźle.

> Weź poprawkę na bardzo długie dwa ostatnie biegi.

OK - interesuje mnie np. przyspieszenie z okolic 60-70 z 2 krpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.