Skocz do zawartości

[NaprawZAk] CBF500 metalowa rurka z przodu cylindra


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

popsuła mi się Honda. CBF 500. Zaczeło burczeć przy dodawaniu gazu i po szybkim spojrzeniu na okolice silnika znalazłem problem w postaci przerdzewiałej rurki przy cylindrze. O, dokładnie tej:

288368642-20150426_105056.jpg

Jak to się nazywa, co to jest i ile może kosztować?

Dam radę naprawić to sam, czy trzeba targać sprzęt do serwisu?

Pozdrawiam

Fosfor

post-24005-14352530115335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,

> popsuła mi się Honda. CBF 500. Zaczeło burczeć przy dodawaniu gazu i po szybkim spojrzeniu na

> okolice silnika znalazłem problem w postaci przerdzewiałej rurki przy cylindrze. O, dokładnie

> tej:

> Jak to się nazywa, co to jest i ile może kosztować?

> Dam radę naprawić to sam, czy trzeba targać sprzęt do serwisu?

> Pozdrawiam

> Fosfor

wykrec i zobacz

rurka sam se wygniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu po wybraniu modelu będziesz miał cały silnik na części wraz z ori numerami.

O kurcze, genialna stronka, dzięki!

Wygląda na to, że to to. czyli chyba faktycznie odma, bo na dolot to chyba nie ta strona i trochę wąskie.

Piękne smile.gif

ROHR KOMPL. R. LUFT

18640MET640

EDIT: 100$ za 10 cm rurki? chyba trzeba będzie faktycznie coś wygiąć.. mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kurcze, genialna stronka, dzięki!

> Wygląda na to, że to to. czyli chyba faktycznie odma, bo na dolot to chyba nie ta strona i trochę

> wąskie.

> Piękne

> ROHR KOMPL. R. LUFT

> 18640MET640

> EDIT: 100$ za 10 cm rurki? chyba trzeba będzie faktycznie coś wygiąć..

Możesz napisać maila do Krakowa i zapytać czy mają i za ile. (Moto-Fun)

Z wysyłka też nie mają problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz napisać maila do Krakowa i zapytać czy mają i za ile. (Moto-Fun)

> Z wysyłka też nie mają problemu.

No, to podsumowując:

-rurka jest od recyruklacji spalin

-dzieki za kontakt w krakowie, niestety cenowo to samo co w olsztynie, terminy tez takie same (15 maja passed_out.gif ) wiec mam trzy tygodnie przerwy od moto z powodu takiej pierdolki. cieszy tylko, ze pogoda u nas przecietna. boli, bo wydatek spory, ponad 300 za rurke, a wymieniam juz obie - z drugiego cylindra tez wyglada na zmeczona zyciem.

Tak wiec, jakie nastepne moto proponujecie? musi w miare liniowo oddawac moc (jak aktualny), musi miec ABS, musi miec kufer i musi miec w miare wygodne i niskie siedzenie plecaczka (jak cbfa). moze byc naked, moze byc plastik, z naturalna pozycja (nie lubie "na supermana") grinser006.gif

cbf 600? Xj6? cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek.

> pełno na allegro ludzi co sprzedaja rurki.

> jedz do jakiegos mechanika samochodowegp moze Ci dorobi.

> uderzyc mozesz do monterów C.Ogrzewania. albo sklepów z LPG

> ziomek

> jakiś tekst

> jakiś tekst

> jakiś tekst

a, niech juz zrobią porządnie ok.gif nie bardzo mam kiedy podjechać w godzinach pracy "tłumikarzy", a i nie chciałem ryzykować jazdy moto z tym badziewiem. do tego dochodzą uszczelki i zakończenie rurki. pytałem w paru innych serwisach, to nikt nie chciał podjąć się dorobienia czegoś, widocznie mieli jakiś powód wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CBF600, bardzo nijakie, bardzo uniwersalne i wygodne moto, mi sie tym bardzo dobrze jezdzilo

z 500 w sumie jestem bardzo zadowolony, ale chyba 600 to będzie praktycznie to samo, wiec dla odmiany poczukam raczej xj6 ew. z owiewkami. ale to na nastepny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.