Skocz do zawartości

dodatkowe ubezpieczenie szyb i assistance


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich

> ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

> ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

> A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

Ostatni zamiast ubezpieczać szyb wykup ochronę zniżek, wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich

> ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

> ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

Dla tzw. "obcego"? Chyba żadna...

> A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

TUiR WARTA SA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy OC....

> a ja szukam tylko szyby i tylko assistance

Assistance - Gothaer

Szyby -zapomnij, teraz do OC tylko (kilka lat temu szukałem z agentką gdzie dają solo i nic nie wskóraliśmy) co do sanego ubezpieczenia z przeanalizowanych najlepiej wypadło HDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatni zamiast ubezpieczać szyb wykup ochronę zniżek, wychodzi taniej.

Trochę bardziej skomplikowana procedura likwidacji a później trzeba doubezpieczyć autko i okazuje się, że ubezpieczenie autoszyba wcale drogie nie jest.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby tylko jako część OC - trzeba było to brać pod uwagę przy wykupowaniu polisy

ASS - jest sporo na rynku, ale w pakiecie z OC jest korzystniejsze

AC - sprawdź w Warcie, może się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szyby tylko jako część OC - trzeba było to brać pod uwagę przy wykupowaniu polisy

polisa stara od poprzedniego wlasciciela....

jaka firma nawet przy wykupie OC ma opcje dokupienia ubez. szyb

sparwdzilem:

mbank

link4

proama

axa

i nie maja....

> ASS - jest sporo na rynku, ale w pakiecie z OC jest korzystniejsze

Ok ogarniete

> AC - sprawdź w Warcie, może się uda

zamowilem rozmowe z agentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardziej skomplikowana procedura likwidacji ?

> w porownaniu "tylko AC " oraz autoszyba?

Tak, likwidacja szkody z AC jest bardziej skomplikowana niż wykonanie jednego telefonu, następnie oddzwaniają, umawiają właściwy warsztat, jedziesz, wymieniają szybę, podpisujesz kwitek i zapominasz o sprawie.

> i jak doubezpieczyc?

Jak likwidujesz szkodę z AC to spada Ci kwota ubezpieczenia, więc gdybyś miał następną szkodę to odszkodowanie będzie niższe o cenę szyby z wymianą.

Kolejna sprawa, o której chyba nie wiecie (wypadałoby czasami przeczytać do poduszki OWU) to franszyza redukcyjna, która powoduje, że przy tańszych szybach TU powie spadaj.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna sprawa, o której chyba nie wiecie (wypadałoby czasami przeczytać do poduszki OWU) to

> franszyza redukcyjna, która powoduje, że przy tańszych szybach TU powie spadaj.

> Pozdrawiam BAS

chyba Ci się franszyza redukcyjna z integralną pomyliła wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich

> ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

> ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

> A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

podsumowujac nie znalazlem firmy ktora oferuje ubezpieczenie szyb nawet z OC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich

> ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

> ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

> A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

Jak szyby drogie i niedostępne to może być problem. Miałem ubezpieczenie szyb do Epiki, gdy dostałem kamieniem okazało się, że z tego ubezpieczenia oferują tylko zamienniki, więc ich olałem i pojechałem do ASO z AC. Które notabene za pierwszym razem wymieniło szybę na złą i musieli wymieniać jeszcze raz.

rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szyby drogie i niedostępne to może być problem. Miałem ubezpieczenie szyb do Epiki, gdy

> dostałem kamieniem okazało się, że z tego ubezpieczenia oferują tylko zamienniki, więc ich

> olałem i pojechałem do ASO z AC. Które notabene za pierwszym razem wymieniło szybę na złą i

> musieli wymieniać jeszcze raz.

Dlatego ja mam wykupioną ochronę zniżek w AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego ja mam wykupioną ochronę zniżek w AC

Ja chyba też, ale tak naprawdę nie wiem. Mam taką agentkę co to ogarnia sama i robi mi taką polisę żeby było dobrze.

zlosnik.gif

Nie mam pojęcia jakie mam zniżki, czy mam ochronę czy nie - ale jakoś nie zauważyłem zmian w wysokości składek po skorzystaniu z polisy.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szyby drogie i niedostępne to może być problem. Miałem ubezpieczenie szyb do Epiki, gdy

> dostałem kamieniem okazało się, że z tego ubezpieczenia oferują tylko zamienniki, więc ich

> olałem i pojechałem do ASO z AC.

W wiekszości przypadków ( jeśli nie we wszystkich ) ubezpieczenie szyb = zamiennik i to we wskazanej przez ubezpieczyciela firmie wymieniającej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wiekszości przypadków ( jeśli nie we wszystkich ) ubezpieczenie szyb = zamiennik i to we

> wskazanej przez ubezpieczyciela firmie wymieniającej szyby.

we wszystkich, z tym że muszą być zamienniki dostępne i jest w OWU określony czas naprawy powyżej którego można jechać po ORI.

W przypadku SVX'a zamienników bym się na naszym rynku nie spodziewał, ORI zresztą też zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we wszystkich, z tym że muszą być zamienniki dostępne i jest w OWU określony czas naprawy powyżej

> którego można jechać po ORI.

> W przypadku SVX'a zamienników bym się na naszym rynku nie spodziewał, ORI zresztą też

pytanie czy oni wiedza ze taki problem jest z szybami do SVX i dlatego nie oferuja ubezpieczenia czy poprostu nie bo rocznik stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie czy oni wiedza ze taki problem jest z szybami do SVX i dlatego nie oferuja ubezpieczenia

> czy poprostu nie bo rocznik stary

obstawiam, że mają wykaz zamienników w bazie i ub.szyb oferują jeżeli zamiennik jest na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mimo ubezpieczenie auto-szyba miales zwyzke na AC?

tak i nie jest to odosobniony przypadek, w systemie UFG nie ma miejsca na dodatkowe ubezpieczenia i AC razem z szybami, oponami i czym tam jeszcze są traktowane jako dobrowolne. Jeżeli TU zaraportuje likwidację z dobrowolnego, bez odpowiedniego opisu, to ląduje w tabelce z AC i potem są jaja ze zniżkami.

http://bit.ly/1AcksgW mniej więcej tak to wygląda jak tu opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak i nie jest to odosobniony przypadek, w systemie UFG nie ma miejsca na dodatkowe ubezpieczenia i

> AC razem z szybami, oponami i czym tam jeszcze są traktowane jako dobrowolne. Jeżeli TU

> zaraportuje likwidację z dobrowolnego, bez odpowiedniego opisu, to ląduje w tabelce z AC i

> potem są jaja ze zniżkami.

> http://bit.ly/1AcksgW mniej więcej tak to wygląda jak tu opisane

Dokładnie tak było.

A że ja już przywykłem do tego, że co rok to prorok (znaczy inna ubezpieczalnia) to nie żal było powiedzieć AXA banana-wave.gif

PS. Najlepiej jak w tejże AXA zacząłem robić kalkulację skłądki na nowy rok za pomocą kalkulatora on-line. Jak wpisałem kontynuację to wyszło dajmy na to 2300. Jak wpisałem te same dane, tylko jako nowy klient to wyszło 200 zł taniej. yikes.gif Tak się "dba" o aktualnego klienta... piesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.