Jump to content
Sign in to follow this  
ppmarian

dodatkowe ubezpieczenie szyb i assistance

Recommended Posts

mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

W PZU za szyby przy OC płacę dodatkowo 70 zł.

> W PZU za szyby przy OC płacę dodatkowo 70 zł.

przy OC....

a ja szukam tylko szyby i tylko assistance

> mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich

> ubezpieczenie oraz Assistance (moje OC nie daje takiej mozliwosci).

> ktora firma ma w swojej ofercie tylko ubezpieczenie szyb i Assistance ?

> A moze znacie firme gdzie mozna kupic AC na auto z '92 ?

Ostatni zamiast ubezpieczać szyb wykup ochronę zniżek, wychodzi taniej.

> mam OC na moj kosmodrom. z racji dosc drogich i niedostepnych szyb chcialbym dokupic ich

Dla tzw. "obcego"? Chyba żadna...

TUiR WARTA SA...

> przy OC....

> a ja szukam tylko szyby i tylko assistance

Assistance - Gothaer

Szyby -zapomnij, teraz do OC tylko (kilka lat temu szukałem z agentką gdzie dają solo i nic nie wskóraliśmy) co do sanego ubezpieczenia z przeanalizowanych najlepiej wypadło HDi

Kolega do Mondeo MK3 za 80 złociszy dokupił w Link4 ubezpieczenie na szyby. Wiadomo czołowa w mondziaku jest podgrzewana to i lepiej ubezpieczenie mieć.

> Ostatni zamiast ubezpieczać szyb wykup ochronę zniżek, wychodzi taniej.

Trochę bardziej skomplikowana procedura likwidacji a później trzeba doubezpieczyć autko i okazuje się, że ubezpieczenie autoszyba wcale drogie nie jest.

Pozdrawiam BAS

szyby tylko jako część OC - trzeba było to brać pod uwagę przy wykupowaniu polisy

ASS - jest sporo na rynku, ale w pakiecie z OC jest korzystniejsze

AC - sprawdź w Warcie, może się uda

> Kolega do Mondeo MK3 za 80 złociszy dokupił w Link4 ubezpieczenie na szyby. Wiadomo czołowa w

> mondziaku jest podgrzewana to i lepiej ubezpieczenie mieć.

przed chwila sparawdzilem nawet biorac OC nie proponuja szyb...

> szyby tylko jako część OC - trzeba było to brać pod uwagę przy wykupowaniu polisy

polisa stara od poprzedniego wlasciciela....

jaka firma nawet przy wykupie OC ma opcje dokupienia ubez. szyb

sparwdzilem:

mbank

link4

proama

axa

i nie maja....

> ASS - jest sporo na rynku, ale w pakiecie z OC jest korzystniejsze

Ok ogarniete

> AC - sprawdź w Warcie, może się uda

zamowilem rozmowe z agentem

> przed chwila sparawdzilem nawet biorac OC nie proponuja szyb...

No nie wiem, przed sekundą kolege pytałem i ma. Ma OC+ szyby, bez AC. Autko ma od kilku miesięcy, OC z 2015 roku

> Trochę bardziej skomplikowana procedura likwidacji a później trzeba doubezpieczyć autko i okazuje

> się, że ubezpieczenie autoszyba wcale drogie nie jest.

bardziej skomplikowana procedura likwidacji ?

w porownaniu "tylko AC " oraz autoszyba?

i jak doubezpieczyc?

> bardziej skomplikowana procedura likwidacji ?

> w porownaniu "tylko AC " oraz autoszyba?

Tak, likwidacja szkody z AC jest bardziej skomplikowana niż wykonanie jednego telefonu, następnie oddzwaniają, umawiają właściwy warsztat, jedziesz, wymieniają szybę, podpisujesz kwitek i zapominasz o sprawie.

> i jak doubezpieczyc?

Jak likwidujesz szkodę z AC to spada Ci kwota ubezpieczenia, więc gdybyś miał następną szkodę to odszkodowanie będzie niższe o cenę szyby z wymianą.

Kolejna sprawa, o której chyba nie wiecie (wypadałoby czasami przeczytać do poduszki OWU) to franszyza redukcyjna, która powoduje, że przy tańszych szybach TU powie spadaj.

Pozdrawiam BAS

> Kolejna sprawa, o której chyba nie wiecie (wypadałoby czasami przeczytać do poduszki OWU) to

> franszyza redukcyjna, która powoduje, że przy tańszych szybach TU powie spadaj.

> Pozdrawiam BAS

chyba Ci się franszyza redukcyjna z integralną pomyliła wazniak.gif

> chyba Ci się franszyza redukcyjna z integralną pomyliła

True, co nie zmienia faktu, że i tak większość nie wie o istnieniu jednej i drugiej.

Pozdrawiam BAS

podsumowujac nie znalazlem firmy ktora oferuje ubezpieczenie szyb nawet z OC !

Jak szyby drogie i niedostępne to może być problem. Miałem ubezpieczenie szyb do Epiki, gdy dostałem kamieniem okazało się, że z tego ubezpieczenia oferują tylko zamienniki, więc ich olałem i pojechałem do ASO z AC. Które notabene za pierwszym razem wymieniło szybę na złą i musieli wymieniać jeszcze raz.

rotfl.gif

> Jak szyby drogie i niedostępne to może być problem. Miałem ubezpieczenie szyb do Epiki, gdy

> dostałem kamieniem okazało się, że z tego ubezpieczenia oferują tylko zamienniki, więc ich

> olałem i pojechałem do ASO z AC. Które notabene za pierwszym razem wymieniło szybę na złą i

> musieli wymieniać jeszcze raz.

Dlatego ja mam wykupioną ochronę zniżek w AC

> Dlatego ja mam wykupioną ochronę zniżek w AC

Ja chyba też, ale tak naprawdę nie wiem. Mam taką agentkę co to ogarnia sama i robi mi taką polisę żeby było dobrze.

zlosnik.gif

Nie mam pojęcia jakie mam zniżki, czy mam ochronę czy nie - ale jakoś nie zauważyłem zmian w wysokości składek po skorzystaniu z polisy.

ok.gif

> Jak szyby drogie i niedostępne to może być problem. Miałem ubezpieczenie szyb do Epiki, gdy

> dostałem kamieniem okazało się, że z tego ubezpieczenia oferują tylko zamienniki, więc ich

> olałem i pojechałem do ASO z AC.

W wiekszości przypadków ( jeśli nie we wszystkich ) ubezpieczenie szyb = zamiennik i to we wskazanej przez ubezpieczyciela firmie wymieniającej szyby.

> Ja mam OC w AXA i mam ubezpieczenie szyb.

Taam też miałem. I potem w UFG szkoda i przy następnych ubezpieczeniach zwyżka. Powiedziełem AXA żegnaj... angryfire.gif

> W wiekszości przypadków ( jeśli nie we wszystkich ) ubezpieczenie szyb = zamiennik i to we

> wskazanej przez ubezpieczyciela firmie wymieniającej szyby.

we wszystkich, z tym że muszą być zamienniki dostępne i jest w OWU określony czas naprawy powyżej którego można jechać po ORI.

W przypadku SVX'a zamienników bym się na naszym rynku nie spodziewał, ORI zresztą też zlosnik.gif

> we wszystkich, z tym że muszą być zamienniki dostępne i jest w OWU określony czas naprawy powyżej

> którego można jechać po ORI.

> W przypadku SVX'a zamienników bym się na naszym rynku nie spodziewał, ORI zresztą też

pytanie czy oni wiedza ze taki problem jest z szybami do SVX i dlatego nie oferuja ubezpieczenia czy poprostu nie bo rocznik stary

> pytanie czy oni wiedza ze taki problem jest z szybami do SVX i dlatego nie oferuja ubezpieczenia

> czy poprostu nie bo rocznik stary

obstawiam, że mają wykaz zamienników w bazie i ub.szyb oferują jeżeli zamiennik jest na liście.

> Taam też miałem. I potem w UFG szkoda i przy następnych ubezpieczeniach zwyżka. Powiedziełem AXA

> żegnaj...

Przy następnych OC była zwyżka czy tylko przy AC hmm.gif

> Przy następnych OC była zwyżka czy tylko przy AC

Przy AC. sick.gif

> Taam też miałem. I potem w UFG szkoda i przy następnych ubezpieczeniach zwyżka. Powiedziełem AXA

> żegnaj...

mimo ubezpieczenie auto-szyba miales zwyzke na AC?

> mimo ubezpieczenie auto-szyba miales zwyzke na AC?

tak i nie jest to odosobniony przypadek, w systemie UFG nie ma miejsca na dodatkowe ubezpieczenia i AC razem z szybami, oponami i czym tam jeszcze są traktowane jako dobrowolne. Jeżeli TU zaraportuje likwidację z dobrowolnego, bez odpowiedniego opisu, to ląduje w tabelce z AC i potem są jaja ze zniżkami.

http://bit.ly/1AcksgW mniej więcej tak to wygląda jak tu opisane

> tak i nie jest to odosobniony przypadek, w systemie UFG nie ma miejsca na dodatkowe ubezpieczenia i

> AC razem z szybami, oponami i czym tam jeszcze są traktowane jako dobrowolne. Jeżeli TU

> zaraportuje likwidację z dobrowolnego, bez odpowiedniego opisu, to ląduje w tabelce z AC i

> potem są jaja ze zniżkami.

> http://bit.ly/1AcksgW mniej więcej tak to wygląda jak tu opisane

Dokładnie tak było.

A że ja już przywykłem do tego, że co rok to prorok (znaczy inna ubezpieczalnia) to nie żal było powiedzieć AXA banana-wave.gif

PS. Najlepiej jak w tejże AXA zacząłem robić kalkulację skłądki na nowy rok za pomocą kalkulatora on-line. Jak wpisałem kontynuację to wyszło dajmy na to 2300. Jak wpisałem te same dane, tylko jako nowy klient to wyszło 200 zł taniej. yikes.gif Tak się "dba" o aktualnego klienta... piesc.gif

> podsumowujac nie znalazlem firmy ktora oferuje ubezpieczenie szyb nawet z OC !

dostalem oferte od PZU

OC + szyby + ASS (bez limitu) + NNW 950zł chyba ok jak za pojemność 3.3L hmm.gif