Skocz do zawartości

jakie dac springi do 1.2 16v


emilcc

Rekomendowane odpowiedzi

-40 czy -60? nie chce za nisko, nie chce za wysoko ... wcześniej miałem -60 to leżał na odbojach, moze to była wina starych sprężyn? moze nowe coś dadzą ze bedzie troszke wyżej? -40 mam obecnie i jest wysoko, ale zawias ma przynajmniej gdzie pracowac no i mam dylemat, -60 mi w miarę odpowiada, ale jak pedze szybciej po nierównym asfalcie to jest słabo, dobija itp ... co założyć zeby było dobrze gwint??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -60 i obetnij odboje

ostatnio jak miałem -60 to był jeden bałwanek tylko ... auto leżało na tym bałwanku, jak go wyjąłem to było deczko luzu (odrobine zawias pracował) ale bez odbojów całkiem to troche przypał jeździć szczególnie szybciej po nierównym asfalcie.

proshoter ... ja obecnie mam (podobno) -40 i sti jak seria heh...

tak było na wysokość bez żadnego odboju przy -60 ... minimalny luz pomiedzy górą amora a talerzem sprężyny ... bez sensu.

5b4239f206ad79a3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio jak miałem -60 to był jeden bałwanek tylko ... auto leżało na tym bałwanku, jak go wyjąłem

> to było deczko luzu (odrobine zawias pracował) ale bez odbojów całkiem to trochę przypał

> jeździć szczególnie szybciej po nierównym asfalcie.

> proshoter ... ja obecnie mam (podobno) -40 i sti jak seria heh...

> tak było na wysokość bez żadnego odboju przy -60 ... minimalny luz pomiędzy górą amora a talerzem

> sprężyny ... bez sensu.

No właśnie jak zostaniesz przy tym małym skoku to wiedz że zawias nie pracuje jak trzeba a dobijanie rozwala kastę i będzie pękać.

Jak dasz inne sprężyny gdzie praca amora będzie w większym zakresie ale zachowasz taką glebę, to przy dobiciu zjedzie ci jeszcze niżej kasta tak że prawdopodobieństwo że przywalisz rozpórką, miską olejową czy zetrzesz plecionkę będzie prawie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mozesz mi zrobić fotke gwintu obok normalnego amortyzatora?

Ja u siebie ostatnio zakładalem ta technik. Jestem bardzo zadowolony.

Wcześniej miałem mts 70/50. Jeżeli chodzi o różnice to jest mega. Komfort się poprawił właściwości jezdne i regulacja wysokości.

Wizualnie odsyłam do google tam jest jedna fotka serii mtsa i gwintu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.