Skocz do zawartości

[KzAK] 206 CC


Hadziej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam samochodu miejskiego dla mojej Żony, pomyślałem o 206cc, pokazałem jej, i teraz już innego nie chce grinser006.gif W internecie piszą tylko o belce i żeby sprawdzić czy dach się otwiera normalnie. Cała reszta to typowe 206, tylko z małym bagażnikiem? Ktoś ma, podzieli się opinią o samochodzie? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Szukam samochodu miejskiego dla mojej Żony, pomyślałem o 206cc, pokazałem jej, i teraz już innego

> nie chce W internecie piszą tylko o belce i żeby sprawdzić czy dach się otwiera normalnie.

> Cała reszta to typowe 206, tylko z małym bagażnikiem? Ktoś ma, podzieli się opinią o

> samochodzie?

5 lat jeździłem - co prawda przez ten czas wymieniłem większość podzespołów ale to tylko dlatego, że sam tak chciałem zlosnik.gif

Belka - standard w 206kach - nie obawiać się. Raz na kilka lat (różnie bywa - u mnie przetrwała w sumie 10 lat) trzeba wydać te 800 zł i mieć problem z głowy.

Podjechać na myjnie i zlać samochód wodą - u mnie uszczelki lekko przepuszczały, ale ponieważ poprzedni właściciel wymieniał je dwukrotnie to ja sobie to podarowałem i się przyzwyczaiłem.

Silnik 1,6 ekonomiczny i jakoś jedzie, 2.0 trochę mniej ekonomiczny i jedzie szybciej, 1,6 Hdi bardzo ekonomiczny i (po programie) jedzie szybko wink.gif

Samo CC nie ma jakichś specjalnych bolączek - tyle co 206ki.

Zapewne będzie skrzypieć - da się trochę wyregulować na zaczepach dachu.

Przede wszystkim sprawdź czy mechanizm dachu działa poprawnie, nie zatrzymuje się itd. Mój miał taki feler, że jak samochód stał 8-10 godzin w słońcu to dach nie do końca się otwierał sciana.gif

Nie wiem jak teraz, ale praktycznie nikt na tych dachach się nie zna i jeśli coś się popsuje to najczęściej naprawisz sam lub z pomocą jakiegoś forum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Szukam samochodu miejskiego dla mojej Żony, pomyślałem o 206cc, pokazałem jej, i teraz już innego

> nie chce W internecie piszą tylko o belce i żeby sprawdzić czy dach się otwiera normalnie.

> Cała reszta to typowe 206, tylko z małym bagażnikiem? Ktoś ma, podzieli się opinią o

> samochodzie?

Jezeli wkladali do 206 to szukaj 2.0 177BHP.

Mam ten silnik u siebie w C4 od prawie 4 lat i nie sprawia zadnych problemow.

Moglby miec troche lepszy dol, ale powyzej 3,5kRPM kreci sie zwawo do odcinki wink.gif

Srednie spalanie z 60kkm to 8.5/100 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli wkladali do 206 to szukaj 2.0 177BHP.

> Mam ten silnik u siebie w C4 od prawie 4 lat i nie sprawia zadnych problemow.

> Moglby miec troche lepszy dol, ale powyzej 3,5kRPM kreci sie zwawo do odcinki

> Srednie spalanie z 60kkm to 8.5/100

Nie montowali tego silnika w CC - zapewne przez brak sztywności nadwozia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 307 CC byl, wiec to chyba nie bylby problem.

> Zwlaszcza, ze on sie jakos bardzo nie rozni od zwyklej 2.0 pod wzgledem masy, itp.

> Ale skoro nie bylo to trudno

Niby 206 ma jakieś usztywnienie, ale tak ogólnie rzecz biorąc to sztywności Mu raczej brak wink.gif

Rozważałem opcję włożenia tego silnika do siebie ale w końcu poprzestałem na modyfikacji 1,6 do mocy 136 KM zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem, dziewczynie kupiłem, zwroc uwage na dach, czy dziala poprawnie, tzn roklada sie i sklada bez niepokojących zgrzytów i trzasków, ponad to sprawdz szczelnosc, malo ktory nie cieknie, moj nie ciekł w momencie zakupu, po roku jazdy delikatnie zaczał łzawić z lewej strony

ja mialem 2,0 16v , bardzo przyjemnie to jezdzilo, ok 8 litrów podjadał

> Cześć,

> Szukam samochodu miejskiego dla mojej Żony, pomyślałem o 206cc, pokazałem jej, i teraz już innego

> nie chce W internecie piszą tylko o belce i żeby sprawdzić czy dach się otwiera normalnie.

> Cała reszta to typowe 206, tylko z małym bagażnikiem? Ktoś ma, podzieli się opinią o

> samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.