Skocz do zawartości

Egzamin A - czy warto zdać najpierw samą teorię?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakończyłem kurs. Dziś miałem dodatkową jazdę po mieście zakończoną wzrokową pochwalą Tomka Kulika hehe.gif Przydały się przejażdżki na Dradze.

W przyszłym tygodniu zrobię sobie wewnętrzny i chcę umówić się na jeszcze na dodatkową jazdę po placu i trening zadań egzaminacyjnych.

Przy okazji pogadałem z gościem, z którym spotykałem się na jazdach. Mówił, że poszedł sobie na teorię, zaliczył ją i śmignie jeszcze ze dwie lekcje dodatkowe i na spokojnie podejdzie do samej praktyki.

Pomyślałem, że to wcale nie jest głupie. Jak zaliczę test to potem w dniu egzaminu praktycznego odpadnie stresik związany z teorią.

Zdawał już tak ktoś? Ma to sens? Zdana część teoretyczna jest chyba ważna pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdawał już tak ktoś? Ma to sens? Zdana część teoretyczna jest chyba ważna pół roku?

http://info-car.pl/infocar/artykuly/Egzamin-teoretyczny-wazny-bezterminowo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co tak kombinujesz?

albo nauczył cie chłop jeździc albo nie:) dobrze ze kiedys nie miałem takich problemów;) poszedłem oblalem dwa razy a za trzecim sie uadło;) mowię o teorii... praktykę zrobiłem swoim motocyklem i było po zawodach...:)

jedz zdawaj i nie trac czasu na pierdoły smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zakończyłem kurs. Dziś miałem dodatkową jazdę po mieście zakończoną wzrokową pochwalą Tomka

> Kulika Przydały się przejażdżki na Dradze.

> W przyszłym tygodniu zrobię sobie wewnętrzny i chcę umówić się na jeszcze na dodatkową jazdę po

> placu i trening zadań egzaminacyjnych.

> Przy okazji pogadałem z gościem, z którym spotykałem się na jazdach. Mówił, że poszedł sobie na

> teorię, zaliczył ją i śmignie jeszcze ze dwie lekcje dodatkowe i na spokojnie podejdzie do

> samej praktyki.

> Pomyślałem, że to wcale nie jest głupie. Jak zaliczę test to potem w dniu egzaminu praktycznego

> odpadnie stresik związany z teorią.

> Zdawał już tak ktoś? Ma to sens? Zdana część teoretyczna jest chyba ważna pół roku?

Zapisuj się na teorie. (tymbardziej że niektóre szkoły wystawiają "kwity" trochę wcześniej, zostawiając jakieś 2-3 godzinki na "przed egzaminem").

Potem spokojnie na praktykę. Przed praktyką umów się na dwie godzinki na placu w okolicach ośrodka (np. na Jagielońskiej jest yeebitny plac) a potem na egzamin (z siodła na placu treningowym, prosto na siodło egzaminacyjne) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak:

Dziś wyrobiłem sobie w urzędzie profil kandydata na kierowcę, od jutra robię testy, jak poczuję, że mi to wychodzi, zapisuję się na egzamin, z teorii. Do tego kurs teoretyczny nie jest od tego roku potrzebny. Jak zdam teorię, zapiszę się na kurs, jazdy. W trakcie kursu będę musiał zaliczyć kurs pierwszej pomocy. W międzyczasie codziennie jeżdżę 125 po mieście, w tym oficjalna trasa egzaminacyjna. Ćwiczę też placyk. Myślę, że zdany egzamin teoretyczny wcześniej, wlasna praktyka, oraz wymagane 20 godzin praktyki w szkole jazdy pozwoli mi na zminimalizowanie stresu i dobre przygotowanie. Czyli wg mnie: zdać teorię, aby nie zawracać sobie nią głowy i doskonalić technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz napisać po co tak robić?

a choćby po to, żeby w razie czego nie wydac za dużo kasy.

jak masz opłacone testy i praktyke, a owalisz testy, to z tego co wiem, kasy nie zwracają i to nie przechodzi na następny termin.

Generalnie lepiej się podpytać w ośrodku jak to teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz opłacone testy i praktyke, a owalisz testy, to z tego co wiem, kasy nie zwracają i to nie

> przechodzi na następny termin.

> Generalnie lepiej się podpytać w ośrodku jak to teraz jest.

2-3 lata temu pasa przechodziła na następny termin.

Podchodziłeś do okienka - dopłacałeś za samą teorię i miałeś termin kolejnego "kompletu".

Dodam, że termin "kompletu" był o kilka dni bardziej odległy od terminu samej praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2-3 lata temu pasa przechodziła na następny termin.

> Podchodziłeś do okienka - dopłacałeś za samą teorię i miałeś termin kolejnego "kompletu".

> Dodam, że termin "kompletu" był o kilka dni bardziej odległy od terminu samej praktyki.

teraz egzamin praktyczny można przełożyć 2 dni przed - nie ma innej opcji oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się bujać trochę z teorią, więc podchodź do niej jak najszybciej. Ja zdałem mając punktów na styk, a naprawdę dobrze ogarniam przepisy. Poćwicz przez kilka dni testy. Ja robiłem te z serii SPS, ale za bardzo nie miałem czasu niestety, a były bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze wewnętrzny i umawiam się na teorię. Ale jest jeszcze jeden plan, który obgadałem z kumplem.

Wykupię sobie ze dwie godzinki w innej szkole gdzie instruktor w samochodzie jedzie i przez radio polecenia daje (u Tomka instruktorzy jeżdżą na plecaku).

Myślę, że to dobry pomysł bo na egzaminie też auto za mną jedzie i oswoję się z tą formą jazdy. Na egzaminie nie będzie więc to dla mnie nowość smile.gif

Trza jak najlepiej się przygotować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojutrze wewnętrzny i umawiam się na teorię. Ale jest jeszcze jeden plan, który obgadałem z

> kumplem.

> Wykupię sobie ze dwie godzinki w innej szkole gdzie instruktor w samochodzie jedzie i przez radio

> polecenia daje (u Tomka instruktorzy jeżdżą na plecaku).

> Myślę, że to dobry pomysł bo na egzaminie też auto za mną jedzie i oswoję się z tą formą jazdy. Na

> egzaminie nie będzie więc to dla mnie nowość

> Trza jak najlepiej się przygotować

Dobry pomysł. Tym bardziej, że z plecakiem jeżdzi się inaczej niż samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.