Skocz do zawartości

Remontowo Kuchnia Wentylacja


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kuchni taki dziwny wentylator

wentylator_helios_M1_mini_vent.jpg

6EgJ2Zu.jpg

Czy można to jakoś zabudować schować albo coś niewiem.gif

znalazłem że są teraz mniejsze ale to mnie nie urządza , bo chciałbym mieć więcej szafek w kuchni oslabiony.gif

jakiś pomysł ? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Czy można to jakoś zabudować...

Chodzi Ci o wmontowanie w kanał?

Jeśli tak to rzeźba. Zdjąć pokrywę i dorobić gniazdo na rurę. Z cienkiej blachy najłatwiej. Nożyczkami powycinać. Powyginać jak trzeba i polutować.

Z drugiej strony rurę założysz bezpośrednio na kołnierz lub z redukcją jeśli średnica nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Chodzi Ci o wmontowanie w kanał?

> Jeśli tak to rzeźba. Zdjąć pokrywę i dorobić gniazdo na rurę. Z cienkiej blachy najłatwiej.

> Nożyczkami powycinać. Powyginać jak trzeba i polutować.

> Z drugiej strony rurę założysz bezpośrednio na kołnierz lub z redukcją jeśli średnica nie pasuje.

nie nie , chciałbym zamiast niego powiesić szafki i nie wiem co z nim zrobić oslabiony.gif ( podobne rozwiązanie jak ja będę miał , szafki do sufitu białe fronty)

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić taką szafkę gdzie umieszę ten wentylator na zew frontu/

VYE4a3Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie , chciałbym zamiast niego powiesić szafki i nie wiem co z nim zrobić ( podobne

> rozwiązanie jak ja będę miał , szafki do sufitu białe fronty)

> Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić taką szafkę gdzie umieszę ten wentylator na zew frontu/

Szafki do samego sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w kuchni taki dziwny wentylator

> Czy można to jakoś zabudować schować albo coś

> znalazłem że są teraz mniejsze ale to mnie nie urządza , bo chciałbym mieć więcej szafek w kuchni

> jakiś pomysł ?

Też mam w kuchni taki badziew, jest wpięty w jeden obwód z takim samym drugim w łazience. Chodzą non stop, żeby wyłączyć tego w kuchni trzeba było kombinować z podłączeniami w kostce wentylatora. Gość który co roku sprawdza wentylację w bloku nie potrafił mi powiedzieć jakie są konsekwencje usunięcia tego wiatraka.

Rozumiem, że w łazience się to przydaje, ale w kuchni gdzie jest i tak okap z wyciągiem.

To chyba lepszym rozwiązaniem było by zamontować jakiś większy wiatrak na dachu żeby zasysał cały pion. Na pewno było by ciszej w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie , chciałbym zamiast niego powiesić szafki i nie wiem co z nim zrobić ( podobne

> rozwiązanie jak ja będę miał , szafki do sufitu białe fronty)

> Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić taką szafkę gdzie umieszę ten wentylator na zew frontu/

Jeśli tak to zrobiłbym go normalnie w ścianie, tylko zdjął panel przedni a front, który go będzie zakrywał zamocował na dystansach, aby została szczelina dookoła (korpus odpowiednio płytszy aby front nie wystawał).

Będzie działać tak samo a estetyka nienaruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli tak to zrobiłbym go normalnie w ścianie, tylko zdjął panel przedni a front, który go będzie

> zakrywał zamocował na dystansach, aby została szczelina dookoła (korpus odpowiednio płytszy

> aby front nie wystawał).

> Będzie działać tak samo a estetyka nienaruszona.

tylko czy nie doczepi się kominiarz który przychodzi sprawdza wentylację hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz gaz?

> To blok?

> Nie czepiają się przy przeglądach?

> Jak się nie czepiają i nie ma gazu, to może zamień na okap w szafce?

okap swoją drogą ok.gif ale wywiew ponoć musi być ok.gif nie mam gazu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam w kuchni taki badziew, jest wpięty w jeden obwód z takim samym drugim w łazience. Chodzą

> non stop, żeby wyłączyć tego w kuchni trzeba było kombinować z podłączeniami w kostce

> wentylatora. Gość który co roku sprawdza wentylację w bloku nie potrafił mi powiedzieć jakie

> są konsekwencje usunięcia tego wiatraka.

> Rozumiem, że w łazience się to przydaje, ale w kuchni gdzie jest i tak okap z wyciągiem.

> To chyba lepszym rozwiązaniem było by zamontować jakiś większy wiatrak na dachu żeby zasysał cały

> pion. Na pewno było by ciszej w mieszkaniu.

dokładnie tak jest oslabiony.gif jak rozwiązałeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie kominiarze czepiają się takich wentylatorów.

I słusznie. To czy jest wyciąg/okap,gaz nie ma znaczenia.

Zasada jest jedna. Przede wszystkim naturalna grawitacyjna wentylacja o przekroju nie mniejszym niż => a proszę sobie poszukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Jak to jest spełnione to dodatkowo można sobie i turbinę z F16 zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego heliosa w kuchni i zabudowałem go normalnie szafkami do sufitu (załącznik). Zrobiona jest tylko kratka wentylacyjna na górze a szafka nie ma tylnej ścianki.

post-11682-143525302578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w kuchni taki dziwny wentylator

>

A jakbyś w górze szafki która ma przykrywać ten wentylator wyciął otwór (i tak go z dołu nie będzie wdać) i istniejący szyb kominowy połączył z wyciętym otworem przewodem 90st ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko czy nie doczepi się kominiarz który przychodzi sprawdza wentylację

Ponoć wentylatory elektryczne są w blokach dozwolone tylko na najwyższych kondygnacjach. Dla niższych pięter moja Spółdzielnia Mieszkaniowa po fachowych przeglądach wysyłała pisma z jakimś odpowiednim § i kazała je pościągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam takiego heliosa w kuchni i zabudowałem go normalnie szafkami do sufitu (załącznik). Zrobiona

> jest tylko kratka wentylacyjna na górze a szafka nie ma tylnej ścianki.

czad 20.GIF dasz większe fotki ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć wentylatory elektryczne są w blokach dozwolone tylko na najwyższych kondygnacjach. Dla

> niższych pięter moja Spółdzielnia Mieszkaniowa po fachowych przeglądach wysyłała pisma z

> jakimś odpowiednim § i kazała je pościągać.

ale tu jest nowe budownictwo i całe osiedla tak mają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbałbym raczej o dobrą wentylację w kuchni, zwłaszcza gdy jest ona otwarta na salon, zamiast stosować pół środek, "by kominiarz się nie czepiał". Dobrym rozwiązaniem jest sufit podwieszany, np. częściowo, nad samą tylko kuchnią, wówczas masz rozwiązany problem oświetlenia, wentylacji oraz przewodu dla okapu. I nie słuchaj rad typu: "wentylację zamień na okap" facepalm%5B1%5D.gif

Fotka poglądowa, z widoczną wentylacją:

288387538-25660-jadalnia_kuchnia_Nowoczesne_mieszkanie.jpg

post-37137-14352530284604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.