Jump to content

Uszczelka pod głowicą

Recommended Posts

Witam

Utrata mocy i szarpanie.

Okazało się ze uszczelka, ciekawe ile to będzie kosztować? Ktoś robił i poda rząd wielkości? Będzie robiony w tym tygodniu.

> Witam

> Utrata mocy i szarpanie.

> Okazało się ze uszczelka, ciekawe ile to będzie kosztować? Ktoś robił i poda rząd wielkości? Będzie

> robiony w tym tygodniu.

Samemu nie ogarniesz? W Matizie to prosta robota.

zależy gdzie uszczelka poszła, sciagasz głowice, minumum to sprawdzenie powierzchni głowicy i komór spalania pod względem pęknieć i itp, nastepnie planowanie głowicy, sprawdzenie zaworów na szczelność, przy okazji warto wymienić uszczelniacze zaworowe co wiąże się z rozpinaniem zaworów i ich docieraniem. Kompleksowa naprawe głowicy może wykonać warsztat, jak chcesz zaoszczedzić to uszczelniacze możesz sam wymienić i następnie dotrzeć zawory. Po tej operacji oczywiśćie trzeba sprawdzić zawory na szczelność. Co do demontażu głowicy, trzeba ścigać rozrząd wiec minimum to trzeba zakupić pasek+napinacz. Pompa wody wg uznania i itp, przy okazji można wymienić oba uszczelniacze tj. wałka rozrządu i głowicy. Cenyorientacyjne części i usług:

-komplet uszczelek i uszczelniaczy ~100zł

-rozrząd tj. pasek+napinacz ~70zl

-planowanie głowicy u nas kasują 50zł, kompleksowa naprawa w warsztacie tak jak pisałem wyżej 200-300zł

-ok 2-3l płynu chłodniczego ~30zł, chyba że olej poszedł do układu chłodzenia wtedy 5l płynu +płukanie

-pytanie ile bierze silnik oleju, jak znacznie sciagnał bym miske i wymienił pierścienie, te silniki miały problem z zapiekającymi się pierścieniami na tłokach, koszt pierścieni ~80zł + uszczelka pod miske ~30zł

-wymiana oleju jeśli płyn poszedł do oleju,olej+filtr ~100zł

podałem ceny jak widać obejmujące części i naprawe głowicy, nieorientuje się ile obecnie kasuje zakład za sciagniecie i montaż głowicy wink.gif

No i tak.

Zrobiony i juz jeździ.

Doszła do tego jeszcze cewka bo zaczął szarpać.

Głowica robiona bez wyciągania silnika. To jest Top z klima i ABS i strasznie mało miejsca pod maską.

Koszt to 770 Płn

Jednak dodatkowo popsuło coś z poduchy. Święci się kontrolka. Musieli coś podłączać na włączonej stacyjka. Niestety nie mieli kompa i musze jechać w poniedziałek na kasowanie błędów.

Jest jakiś sposób żeby sobie samemu bez podłączania do kompa wykasowac ten błąd?

> No i tak.

> Zrobiony i juz jeździ.

> Doszła do tego jeszcze cewka bo zaczął szarpać.

> Głowica robiona bez wyciągania silnika. To jest Top z klima i ABS i strasznie mało miejsca pod

> maską.

> Koszt to 770 Płn

> Jednak dodatkowo popsuło coś z poduchy. Święci się kontrolka. Musieli coś podłączać na włączonej

> stacyjka. Niestety nie mieli kompa i musze jechać w poniedziałek na kasowanie błędów.

> Jest jakiś sposób żeby sobie samemu bez podłączania do kompa wykasowac ten błąd?

15min odpięcie aku lub wyjęcie bezpiecznika od kompa smile.gif

> 15min odpięcie aku lub wyjęcie bezpiecznika od kompa

Na poduszkę też działa? Wydaje mi się, że poduchy jako jedyny błąd nie chciały się tak kasować, ale nie jestem pewien...

> Na poduszkę też działa? Wydaje mi się, że poduchy jako jedyny błąd nie chciały się tak kasować, ale

> nie jestem pewien...

No własnie nie działa

Był odłączony przy pracach nad silnikiem i sie nie wykasował.

> No własnie nie działa

> Był odłączony przy pracach nad silnikiem i sie nie wykasował.

Poduszki mają własny sterownik i kasowanie błędu tylko przez kompa, w dodatku jedynie fabryczne Scannery Daewoo sobie z tym radzą.

A to oznacza wydatek około stówki smirk.gif

• 3 years later...

Odkopałem taki stary temat ale właśnie mnie to dopadło - strzeliła uszczelka pod głowicą.

Płynu ubywa - ale już ubywało wcześniej bo gdzieś wyciekał, teraz silnik chwilę chodzi normalnie ale jak się ruszy to za chwilę traci moc i strasznie się grzeje

Jak czytam o kosztach to chyba nie ma sensu władowanie tyle kasy w remont silnika przy tej wartości samego samochodu.

Chyba czas się pożegnac 😪

1 minutę temu, Jet-Set napisał:

Odkopałem taki stary temat ale właśnie mnie to dopadło - strzeliła uszczelka pod głowicą.

Płynu ubywa - ale już ubywało wcześniej bo gdzieś wyciekał, teraz silnik chwilę chodzi normalnie ale jak się ruszy to za chwilę traci moc i strasznie się grzeje

Jak czytam o kosztach to chyba nie ma sensu władowanie tyle kasy w remont silnika przy tej wartości samego samochodu.

Chyba czas się pożegnac 😪

Ty go jeszcze masz! 

No cóż, swoje odsłużył z wielką nawiązką.

2 minuty temu, Vadero napisał:

Ty go jeszcze masz! 

No cóż, swoje odsłużył z wielką nawiązką.

Jakoś żal mi było się go pozbyć

W tym roku będzie 20 lat

W tamtym roku włożyłem w niego trochę (przewody hamulcowe, nowy wydech) ale już silnik pada to za dużo

Uszczelka pewnie z 50 pln, wymień i na handel. Młodzież kupi na lato.

• Like 1
Godzinę temu, BOGUSS napisał:

Uszczelka pewnie z 50 pln, wymień i na handel. Młodzież kupi na lato.

Tak planuję się tego pozbyć, ale to trochę większy koszt. Dochodzi planowanie głowicy, olej, płyn.

Za duży koszt, auto zostanie wykończone w 2 miesiące. Szkoda kasy na taki remont.

8 godzin temu, Jet-Set napisał:

Tak planuję się tego pozbyć, ale to trochę większy koszt. Dochodzi planowanie głowicy, olej, płyn.

wymierniłbym uszczelkę, bez planowania, tak na pałę, płyn bym zmienił i wio.

Albo druga opcja - sprzedać jako uszkodzony.

• 2 weeks later...
18 godzin temu, okejokej napisał:

Heh teraz to chyba taniej silnik sprawny znaleźć i swapa zrobić 😛

W sumie tak, widziałem w ogłoszeniu całego Matiza na części za 700 zł - można by kupić i przełożyć co się da a resztę zezłomować.

Tylko za robociznę i tak zapłaciłbym więcej a nie chcę już w niego inwestować

• 4 weeks later...

Nie wiem czy dam radę sam to rozkręcić - bo jak widzę roboty jest sporo - a sam jeszcze w silniku nie grzebałem.

Mój zaufany mechanik terminy ma na co najmniej miesiąc do przodu i też specjalnie zainteresowany robotą tego nie jest.

Ktoś pomoże ?

Jak nie robiłeś nic ważniejszego przy aucie to odpuść, mechanika też bo zdejmie z Ciebie spodnie bez rozpinania.

Sprzedaj jako uszkodzony i zapomnij.

Nieraz trzeba stracić, żeby zarobić na święty spokój.