Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem CC 900.


PiterCC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem mojego cieniaska 900 na wtrysku. Nigdy nie miałem problemu z jego odpaleniem. Problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka w celu odpalenie silnika nic się nie dzieje, rozrusznik nie kręci. Nie ma żadnych oznak życia. Problem pojawia się czasem, czasem jest a czasem nie. Jest tak że zgaszę go z 10 razy jeżdżąc po mieście i np za 11, jest echo. Nie chce zakręcić. Po dłuższym postoju nie miałem problemu go odpalać. Na pych odpala bez problemu. Dodająć plusa z aku do rozrusznika, rozrusznik zaczynał kręcić i odpalał. Wczoraj np jeżdżąc nim trochę, zgasiłem go hmm dobre 5-6 razy. Nie było problemu przy odpaleniu. Zgasiłem go za którymś razem i niestety musiałem go już na pych odpalać. Następne zgaszenie, i próba odpalenia, raz przekręcam nic, drugi raz przekręcam trzymam kluczyk chwila ciszy i nagle zakręcił rozrusznik i odpalił. Nie mam już pomysłów co może być nie tak. Aaa i na początku było tak że wystarczy że ruszyłem śrubą która trzyma przewód do rozrusznika i odpalił, a raz że ruszyłem śrubę od masy przy budzie.

Co już sprawdziłem/zrobiłem:

- wymieniłem rozrusznik ( sprawny 100% )

- przeczyściłem złącza przewodów przy rozruszniku

- wyczyściłem masy między budą a silnikiem

- wyczyściłem mase przy budzie jak jest komputer

- akumulator na bank sprawny i naładowany

- świece i kable wymienione profilaktycznie i tak były do wymiany.

Działo się to często w zime. Przez dłuższy czas był spokój, lecz kika dni temu raz zrobił taki numer znów.

Co możę być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem mojego cieniaska 900 na wtrysku. Nigdy nie miałem

> problemu z jego odpaleniem. Problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka w celu odpalenie

> silnika nic się nie dzieje, rozrusznik nie kręci. Nie ma żadnych oznak życia. Problem pojawia

> się czasem, czasem jest a czasem nie. Jest tak że zgaszę go z 10 razy jeżdżąc po mieście i np

> za 11, jest echo. Nie chce zakręcić. Po dłuższym postoju nie miałem problemu go odpalać. Na

> pych odpala bez problemu. Dodająć plusa z aku do rozrusznika, rozrusznik zaczynał kręcić i

> odpalał. Wczoraj np jeżdżąc nim trochę, zgasiłem go hmm dobre 5-6 razy. Nie było problemu przy

> odpaleniu. Zgasiłem go za którymś razem i niestety musiałem go już na pych odpalać. Następne

> zgaszenie, i próba odpalenia, raz przekręcam nic, drugi raz przekręcam trzymam kluczyk chwila

> ciszy i nagle zakręcił rozrusznik i odpalił. Nie mam już pomysłów co może być nie tak. Aaa i

> na początku było tak że wystarczy że ruszyłem śrubą która trzyma przewód do rozrusznika i

> odpalił, a raz że ruszyłem śrubę od masy przy budzie.

> Co już sprawdziłem/zrobiłem:

> - wymieniłem rozrusznik ( sprawny 100% )

> - przeczyściłem złącza przewodów przy rozruszniku

> - wyczyściłem masy między budą a silnikiem

> - wyczyściłem mase przy budzie jak jest komputer

> - akumulator na bank sprawny i naładowany

> - świece i kable wymienione profilaktycznie i tak były do wymiany.

> Działo się to często w zime. Przez dłuższy czas był spokój, lecz kika dni temu raz zrobił taki

> numer znów.

> Co możę być przyczyną ?

stacyjka i przewod od wzbudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znakiem tego stacyjka do wymiany ? Jak mogę sprawdzić ten przewód, on zaraz wchodzi w wiązke kabli

> i się chowa.

odepnij go od rozrusznika, podlacz zarowke i proboj. Ewentualnie przy samej stacyjce sie podepnij pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.