Skocz do zawartości

demontaż zaślepki poduszki kierowcy - Avensis T27


DeL

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Moje pytanie dotyczy demontazu kierownicy bo to jest teraz gwóżdź programu - w T27 jest inna kiera - po bokach ma takie zaslepki przez co latwo zajrzec od tylu airbagu ale niestety nie ma zadnych srub-torxów jak np w T25 po ktorych odkreceniu schodzi cala poducha... musze jakos sie dostac do wnetrza kółka a nie chciałbym pourywać czegoś, robił ktoś taką akcję? Wie jak się do tego zabrać ?

Będę wdzięczny za wskazówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na godzinach: 4 i 8 takie dziurki pod którymi nic nie widać (ciemność)? Bo nie pamiętam jak w Avenie, ale na 99% w Verso chyba jest to samo i taka sama kiera: trzeba w te dziury włożyć jakieś pręty (najlepiej tępo zakończone, ale od biedy śrubokręt krzyżakowy też może być). Napotkasz opór (takie druty sprężynujące), trzeba wcisnąć, wtedy drut wyskakuje z zatrzasku i z jednej i drugiej strony poducha odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz na godzinach: 4 i 8 takie dziurki pod którymi nic nie widać (ciemność)? Bo nie pamiętam jak

> w Avenie, ale na 99% w Verso chyba jest to samo i taka sama kiera: trzeba w te dziury włożyć

> jakieś pręty (najlepiej tępo zakończone, ale od biedy śrubokręt krzyżakowy też może być).

> Napotkasz opór (takie druty sprężynujące), trzeba wcisnąć, wtedy drut wyskakuje z zatrzasku i

> z jednej i drugiej strony poducha odchodzi.

Dokładnie tak, ja to robiłem pałeczkami do ryżu.

Najważniejsze to dobrze trafić w te sprężyny ok.gif

PS: tempomat dokładasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak, ja to robiłem pałeczkami do ryżu.

> Najważniejsze to dobrze trafić w te sprężyny

> PS: tempomat dokładasz?

Kolega ma rację - można dołożyć: cała czynność polega li tylko głównie na zakupie i wpięciu przełącznika (funkcja już jest zaimplementowana w komputerze auta), choć do pełni szczęścia wypadałoby dodatkowo zakupić dolny plastik z oryginalnym wycięciem pod tą wajchę wraz z gumową zaślepką. Albo bawić się samemu wycinając w posiadanym plastiku (dolnej części osłony kierownicy) tą właśnie dziurę pod ww. wajchę.

Można dodatkowo również założyć ogranicznik prędkości, ale w tym celu trzeba zakupić albo sam przycisk do kierownicy co jest trudne, bo raczej sprzedają na allegro całą kierownicę w komplecie.

Tempomat warto, a już naprawdę warto jeśli skrzynia to automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma rację - można dołożyć: cała czynność polega li tylko głównie na zakupie i wpięciu

> przełącznika (funkcja już jest zaimplementowana w komputerze auta), choć do pełni szczęścia

> wypadałoby dodatkowo zakupić dolny plastik z oryginalnym wycięciem pod tą wajchę wraz z gumową

> zaślepką. Albo bawić się samemu wycinając w posiadanym plastiku (dolnej części osłony

> kierownicy) tą właśnie dziurę pod ww. wajchę.

> Można dodatkowo również założyć ogranicznik prędkości, ale w tym celu trzeba zakupić albo sam

> przycisk do kierownicy co jest trudne, bo raczej sprzedają na allegro całą kierownicę w

> komplecie.

> Tempomat warto, a już naprawdę warto jeśli skrzynia to automat.

Ja kupiłem cała kierownicę z manetką za 150 zeta, przerzuciłem kiere i tempomat działała cool.gif

Pomijam fakt że dwa razy krzywo założyłem kierownicę hehe.gif ale przy zdjętej poduszce to juz nie problem poprawić, więc przed zdjęciem warto zaznaczyć markerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak, ja to robiłem pałeczkami do ryżu.

super nabede

> Najważniejsze to dobrze trafić w te sprężyny

postaram sie przyswiecic dobrze coby odnalezc te sprezyny

> PS: tempomat dokładasz?

smile.gif tak smile.gif

ps.odpinac klemy aku przy tej akcji ( zdejmowania zaslepki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , choć do pełni szczęścia

> wypadałoby dodatkowo zakupić dolny plastik z oryginalnym wycięciem pod tą wajchę wraz z gumową

> zaślepką.

kupilem w ASO smile.gif - 12,7zł smile.gif

> Można dodatkowo również założyć ogranicznik prędkości, ale w tym celu trzeba zakupić albo sam

> przycisk do kierownicy co jest trudne, bo raczej sprzedają na allegro całą kierownicę w

> komplecie.

nah, polece bez ogranicznika wink.gif

> Tempomat warto, a już naprawdę warto jeśli skrzynia to automat.

no tanio wyszedl bo z przesylka ( wajcha +kabelek ) nówka 80zł

dzieki Panowie za info, w ten weekend chyba przysiade by to ogarnac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super nabede

> postaram sie przyswiecic dobrze coby odnalezc te sprezyny

chyba bedziesz miał ciężko przyświecić bo te otwory trochę małe są, ja robiłem to na czuja aż poducha odskoczyła.

> tak

> ps.odpinac klemy aku przy tej akcji ( zdejmowania zaslepki)?

ja zdejmowałem całą kierownicę więc musiałem odpiąć poduchę i odpiąłem kleme. Ty zakładając manetkę nie musisz odpinać poduszki, ale profilaktycznie ja bym odpiął aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - przyświecenie nic nie da, bo są zbyt głęboko: trzeba na czuja.

Po drugie - klemy radzę odpiąć i poczekać kilka minut.

Po trzecie - kabel do poduszki wygodnie byłoby odpiąć: jego się wysuwa, naciskając plastik blokady jakby.

Pio czwarte - PLASTIK czy USZCZELKĘ kupiłeś za 12,70 zł w ASO, bo raczej to drugie? yikes.gif

Po piąte - żeby założyć plastik, trzeba zdjąć kierę.

Po szóste - tutaj masz tutorial, w którym również pomagałem - ale nie wiem czy nie będziesz się musiał zarejestrować: http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,28386.0.html

Po siódme... - nie ma za co! grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja - przyświecenie nic nie da, bo są zbyt głęboko: trzeba na czuja.

frown.gif

> Po drugie - klemy radzę odpiąć i poczekać kilka minut.

ok

> Po trzecie - kabel do poduszki wygodnie byłoby odpiąć: jego się wysuwa, naciskając plastik blokady

> jakby.

spróbuje ale to juz na zdjetej zaslepce chyba czy przez ten otwor po bokach idzie?

> Pio czwarte - PLASTIK czy USZCZELKĘ kupiłeś za 12,70 zł w ASO, bo raczej to drugie?

no plastik wraz z uszczelka pod manetke ( montuje sie w miejsce tej zaslepki ) made in Czech wink.gif

> Po piąte - żeby założyć plastik, trzeba zdjąć kierę.

? zakladam tylko manetke, kierki zdejmowac nie mam zamiaru wink.gif

> Po szóste - tutaj masz tutorial, w którym również pomagałem - ale nie wiem czy nie będziesz się

> musiał zarejestrować: http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,28386.0.html

rejestracja nie jest problemem, juz dokonuje wink.gif

> Po siódme... - nie ma za co!

chyba jest, pytalem na ave.info czy ktos ma dostepne fotki bo z linku co tu kolega wrzucil powyzej juz wygasly na imageschacku. ale nikt nie podjął tematu dotychczas frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tutorialu się wszystkiego dowiesz - odpięcie kabla oczywiście dopiero PO zdemontowaniu poduchy.

Fotki w tutorialu u mnie się normalnie wyświetlają i są umieszczone na innym serwerze, więc nie wiem skąd takie info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tutorialu się wszystkiego dowiesz - odpięcie kabla oczywiście dopiero PO zdemontowaniu poduchy.

> Fotki w tutorialu u mnie się normalnie wyświetlają i są umieszczone na innym serwerze, więc nie

> wiem skąd takie info...

spoko, dzieki jeszcze raz

fotki z tutorialu na avensis.info sie nie wyswietlaja,

z tego forum toyoty sa okej, wielkie dzieki ! przeswietny tutorial !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.