Skocz do zawartości

zakup auta, a rejestracja za trzy miesiące


franas85

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie jak to zrobić??

Moja przyszła zona.gif aktualnie zameldowana jest u rodziców. Chcemy jej teraz kupić auto ale za ponad trzy miesiące bierzemy slub i będzie zmieniać swoje dane, (czyt. nazwisko, adres zamieszania )

Można to jakoś zrobić żeby dwa razy nowego dowodu rejestracyjnego nie wyrabiać??

Z tego co wiem teraz jest obowiązek rejestracji 30 dni po zakupie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie jak to zrobić??

> Moja przyszła aktualnie zameldowana jest u rodziców. Chcemy jej teraz kupić auto ale za ponad

> trzy miesiące bierzemy slub i będzie zmieniać swoje dane, (czyt. nazwisko, adres zamieszania )

> Można to jakoś zrobić żeby dwa razy nowego dowodu rejestracyjnego nie wyrabiać??

> Z tego co wiem teraz jest obowiązek rejestracji 30 dni po zakupie auta.

możesz latać te 3 miesiące na starych tablicach + umowa kupna - sprzedaży.

Co prawda jest niby 30dni na przerejstrowanie ale nie znam osoby która dostałaby z tego powodu mandat, zdarzało się jak pracowałem w stacji demontażu pojazdów że przychodzili ludzie którzy mieli po 5-6 umów kupna sprzedaży.... i wszyscy żyją grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz latać te 3 miesiące na starych tablicach + umowa kupna - sprzedaży.

> Co prawda jest niby 30dni na przerejstrowanie ale nie znam osoby która dostałaby z tego powodu

> mandat, zdarzało się jak pracowałem w stacji demontażu pojazdów że przychodzili ludzie którzy

> mieli po 5-6 umów kupna sprzedaży.... i wszyscy żyją

Mandat nie ale zabrane dowody rejestracyjne to już powszechne zjawisko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mandat nie ale zabrane dowody rejestracyjne to już powszechne zjawisko

Czemu powszechne? Nie slyszalem by komukolwiek zabrali dowód z tego powodu, moja panna latała autem 2 lata bez przerejestrowania i miała mnóstwo kontroli, wielu znajomych tak samo. Nikt dowodu nie stracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I oddaje PJ i pokwitowanie.

tak, na pewno hahaha.gif

od 4 lat jeżdżę po kraju samochodami kupowanymi "na chwilę", miałem auto (Civic`91) z 11 umowami KS, przy czym 8 z nich było między tymi samymi osobami, chłopaki nie wiedzieć czemu chciały ciągłość 30 dni utrzymać, miałem auto z 3 umowami KS i jeździłem nim 8 miesięcy przechodząc 3-4 kontrole - parę razy usłyszałem, że jest obowiązek zarejestrowania do 30 dni i PRZYPOMINAJĄ...

chciałbym poznać cwaniaka co by mi dowód chciał zabrać - pewnie za różne inne rzeczy mógł, ale za nieprzerejestrowanie- nie ma opcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I oddaje PJ i pokwitowanie.

Nie opowiadaj głupot. Przecież jak weźmiesz auto od znajomego to też masz dowód rejestracyjny z danymi innej osoby. Ktoś z tego powodu zabiera go? Auta w leasingu, podobnie. Przecież masz prawo jeździć nie swoim autem jezeli jesteś w posiadaniu DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na podstawie niezgodności danych faktycznych z tymi w dowodzie (właściciela). Ale to urban legend

Nie, to nie urban legend, to podstawa prawna. Tak na prawdę DR to totalna głupota. Samochód powinien mieć jedynie karte pojazdu i jeden nr rejestracyjny. Kolejni właściciel powinni być wpisywani w karte pojazdu. Rozwiało by to wszelkie wątpliwości i wiele ułatwiło, ale póki co stan prawny mamy jaki mamy, a to ze ani Tobie, ani innym dowodów policja nie zatrzymała to jedynie ich dobra wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie opowiadaj głupot. Przecież jak weźmiesz auto od znajomego to też masz dowód rejestracyjny z

> danymi innej osoby. Ktoś z tego powodu zabiera go? Auta w leasingu, podobnie. Przecież masz

> prawo jeździć nie swoim autem jezeli jesteś w posiadaniu DR.

Użyczenie to zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, na pewno

> od 4 lat jeżdżę po kraju samochodami kupowanymi "na chwilę", miałem auto (Civic`91) z 11 umowami

> KS, przy czym 8 z nich było między tymi samymi osobami, chłopaki nie wiedzieć czemu chciały

> ciągłość 30 dni utrzymać, miałem auto z 3 umowami KS i jeździłem nim 8 miesięcy przechodząc

> 3-4 kontrole - parę razy usłyszałem, że jest obowiązek zarejestrowania do 30 dni i

> PRZYPOMINAJĄ...

> chciałbym poznać cwaniaka co by mi dowód chciał zabrać - pewnie za różne inne rzeczy mógł, ale za

> nieprzerejestrowanie- nie ma opcji..

Mnie nigdy nie skradziono samochodu, ale to nie dowód, ze samochodów nie kradną.

Zgodnie z ustawą właściciel ma obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni, a policja prawo zatrzymania dowodu za niezgodność danych ze stanem faktycznym. To, że tego nie robią o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie jak to zrobić??

> Moja przyszła aktualnie zameldowana jest u rodziców. Chcemy jej teraz kupić auto ale za ponad

> trzy miesiące bierzemy slub i będzie zmieniać swoje dane, (czyt. nazwisko, adres zamieszania )

> Można to jakoś zrobić żeby dwa razy nowego dowodu rejestracyjnego nie wyrabiać??

> Z tego co wiem teraz jest obowiązek rejestracji 30 dni po zakupie auta.

W identycznej sytuacji zarejestrowalismy auto na stare dane.

Zona jezdzila tak, az do momentu sprzedazy po 3 latach (nie pamietam czy miala jakas kontrole, ale chyba nie).

Identycznie sprawa wygladala z PJ, ktore zmienila po kolejnym roku przy okazji przemeldowania.

Masz 2 wyjscia, robic full legalnie i 2x DR, albo ryzykowac.

Inna sprawa, ze uwazam, ze niektore zmiany w DR moznaby recznie wpisywac w adnotacjach, tak jak montaz haka czy LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Użyczenie to zupełnie inna historia.

A w jaki sposób Policjant podczas kontroli rozróżni użyczenie od nabycia auta i nieprzerejestrowania go w terminei 30 dni? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposób Policjant podczas kontroli rozróżni użyczenie od nabycia auta i

> nieprzerejestrowania go w terminei 30 dni?

Jeśli masz OC na siebie, a DR na poprzedniego właściciela to chyba coś nie tak, nie?

Poza tym policjant mając wątpliwości może zatrzymać dowód, a potem powiedzieć "Faktycznie, miał pan rację. Wie pan, tylu cwaniaków po drogach jeździ, że już trudno uczciwego rozpoznać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposób Policjant podczas kontroli rozróżni użyczenie od nabycia auta i

> nieprzerejestrowania go w terminei 30 dni?

A nie ma jakiejś bazy gdzie będzie wiadomo że poprzedni właściciel zgłosił zbycie? Musi mieć, bo jak auto będzie np. narzędziem przestępstwa to przecież muszą wiedzieć kogo szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie ma jakiejś bazy gdzie będzie wiadomo że poprzedni właściciel zgłosił zbycie? Musi mieć, bo

> jak auto będzie np. narzędziem przestępstwa to przecież muszą wiedzieć kogo szukać.

W co 2 watku rozpisuja sie tu ludzie, ze do CEPIKu takie zgloszenie nie trafia, a ponoc po WK nie szukaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz OC na siebie, a DR na poprzedniego właściciela to chyba coś nie tak, nie?

A jak masz oc tez napoprzedniego?

> Poza tym policjant mając wątpliwości może zatrzymać dowód, a potem powiedzieć "Faktycznie, miał pan

> rację. Wie pan, tylu cwaniaków po drogach jeździ, że już trudno uczciwego rozpoznać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie jak to zrobić??

> Moja przyszła aktualnie zameldowana jest u rodziców. Chcemy jej teraz kupić auto ale za ponad

> trzy miesiące bierzemy slub i będzie zmieniać swoje dane, (czyt. nazwisko, adres zamieszania )

> Można to jakoś zrobić żeby dwa razy nowego dowodu rejestracyjnego nie wyrabiać??

> Z tego co wiem teraz jest obowiązek rejestracji 30 dni po zakupie auta.

Opłać tylko skarbówkę do 30dni a z rejestracja poczekaj.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, na pewno

Przychodzili do mnie interesanci do okienka: Panie bo mi policja dowód zabrała bo na 2 umowach jeździłem i co tera:? Jeździł pacan z umowami w dowodzie, pokazał DR to chyba głupi policjant musiał by być żeby nie wiedzieć że nie przerejestrowany w ciągu 30dni i DR zabierał. Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to nie urban legend, to podstawa prawna. Tak na prawdę DR to totalna głupota. Samochód

> powinien mieć jedynie karte pojazdu i jeden nr rejestracyjny. Kolejni właściciel powinni być

> wpisywani w karte pojazdu. Rozwiało by to wszelkie wątpliwości i wiele ułatwiło, ale póki co

> stan prawny mamy jaki mamy, a to ze ani Tobie, ani innym dowodów policja nie zatrzymała to

> jedynie ich dobra wola.

A skad beda wiedziec czy dane sie zgadzaja czy nie w DR jesli zakup nie zostal nigdzie zarejestrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to nie urban legend, to podstawa prawna. Tak na prawdę DR to totalna głupota.

> Samochód powinien mieć jedynie karte pojazdu i jeden nr rejestracyjny. Kolejni właściciel powinni być

> wpisywani w karte pojazdu. Rozwiało by to wszelkie wątpliwości i wiele ułatwiło, ale póki co

> stan prawny mamy jaki mamy, a to ze ani Tobie, ani innym dowodów policja nie zatrzymała to

> jedynie ich dobra wola.

Pomysł z kartą pojazdu jako jedynym dokumentem ma sens. Jest tylko jedno ale. W DR jest 6 miejsc na potwierdzenie badania technicznego pojazdu. Co 6 lat trzeba zapłacić kilkadziesiąt złociszy za nowy blankiet. Mnożąc przez ilość pojazdów oraz zmian właścicieli robią się z tego spore sumy.

Dodatkowo jeździ jeszcze sporo różnej maści pojazdów, które nie miały wydanej karty pojazdów.

Podsumowując DR to nie głupota tylko źródło kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysł z kartą pojazdu jako jedynym dokumentem ma sens. Jest tylko jedno ale. W DR jest 6 miejsc na

> potwierdzenie badania technicznego pojazdu. Co 6 lat trzeba zapłacić kilkadziesiąt złociszy za

> nowy blankiet. Mnożąc przez ilość pojazdów oraz zmian właścicieli robią się z tego spore sumy.

> Dodatkowo jeździ jeszcze sporo różnej maści pojazdów, które nie miały wydanej karty pojazdów.

> Podsumowując DR to nie głupota tylko źródło kasy.

Nie co 6 lat. Dowód wystarcza na 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie jest miejsce na dodatkowe 3 pieczątki?

> Dowód wystarczy na 12 lat tylko w przypadku motorowerów, które badania mają co 2 lata.

Pierwsze badanie jest po trzech latach, drugie po następnych dwóch i dopiero po piątym roku są coroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem teraz jest obowiązek rejestracji 30 dni po zakupie auta.

Zawsze był, ale zdarzyło mi się jeździć dwa lata na starych tablicach i nikt pretensji nie miał grinser006.gif Ani facet na przeglądach, ani ubezpieczyciel, ani policjanci podczas rutynowych kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze badanie jest po trzech latach, drugie po następnych dwóch i dopiero po piątym roku są

> coroczne.

Faktycznie tak jest. Skleroza nie boli, za to nogi panic.gif

Niestety statystycznie niewielu rodaków stać na kupno nowego samochodu. Większość klientów wydziału komunikacji zgłasza się ze starszymi egzemplarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.