Skocz do zawartości

Poduszki pod silnik i skrzynię (alternatywa dla oryginału)


lorak06073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie smile.gif

Chciałbym się zapytać jakiej firmy poduchy polecacie do Stilo 1.9 JTD 115 z 2002? Z racji tego ze oryginały kosztują bardzo dużo sianka kieruję pytanie co wybrać w zamian? Będę zabierał się do wymiany obydwu poduszek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie

> Chciałbym się zapytać jakiej firmy poduchy polecacie do Stilo 1.9 JTD 115 z 2002? Z racji tego ze

> oryginały kosztują bardzo dużo sianka kieruję pytanie co wybrać w zamian? Będę zabierał się do

> wymiany obydwu poduszek.

> Pozdrawiam.

A są w ogóle dostępne zamienniki ? Ja nic nie znalazłem, kupiłem oba oryginały, o ile poducha pod skrzynią to norma w stilo o tyle byłem ponoć pierwszą osobą w historii ASO Kowalski która wymieniała poduchę silnika... więc pytanie co stało się z Twoją? Jeśli nie jest żywcem pęknięta to jej nie ruszaj, wystarczy ta pod skrzynią, ona psuje cały efekt i samochód się telepie wink.gif

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie warto , bo czytałem że ludzie je wymieniali i było lepiej jesli chodzi o drgania ,

oryginalna poducha silnika - ta od rozrządu ma glikol w środku , jeśli wyciekła to poduchę trzeba wymienić

mnie natomiast kusi aby załozyć poduchę od bravo II 1,9 Mj , tylko nie wiem czy przypasuje do kształtu podłużnicy w stilo , bo w bravo przeprojektowano poduchę i nie ma drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oryginalna poducha silnika - ta od rozrządu ma glikol w środku , jeśli wyciekła to poduchę trzeba

> wymienić

Dzięki, że to napisałeś bo ja właśnie mam zawalona pokrywę od rozrządu oraz tą poduchę jakims olejem. Zastanawiałem się co to jest, szukałem jakichś przecieków ale nic absolutnie nie znalazłem. Oleju też nie ubywa ani grama więc za groma nie mogłem znależć żrodła wycieku. Czyli poducha do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

moja poducha od strony rozrządu wygląda jak na zdjęciu (śruba jest w pozycji zaznaczonej czerwonym kółkiem):

288412573-poducha.jpg

Czy kwalifikuje się to wymiany?

Dodam, że szukam przyczyny stukania jak silnik się rozgrzeje. Stuka przy dodawaniu gazu, nasila się jak jest lekkie wzniesienie, a jeszcze bardzie się nasila na rondzie (jak pod górkę te rondo to już szczególnie).

post-14194-14352530603597_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cześć

> moja poducha od strony rozrządu wygląda jak na zdjęciu (śruba jest w pozycji zaznaczonej czerwonym

> kółkiem):

> Czy kwalifikuje się to wymiany?

Z tego samego powodu wymieniałem swoją poduchę, jak się okazało po odkręceniu silnika śruba wróciła na swoje miejsce, a nowa pod obciążeniem wygląda tak samo, więc ze względu na położenie śruby nie ma sensu ruszać tej poduchy.

> Dodam, że szukam przyczyny stukania jak silnik się rozgrzeje. Stuka przy dodawaniu gazu, nasila się

> jak jest lekkie wzniesienie, a jeszcze bardzie się nasila na rondzie (jak pod górkę te rondo

> to już szczególnie).

To nie będzie to, im silnik zimniejszy tym mocniej telepie jeśli to poducha, u Ciebie jest na odwrót... szukał bym w zawieszeniu lub przegubach.

A co do glikolu w poduszce, to fakt, jest on tam, u mnie ponoć właśnie uciekł, było widać pęknięcie, to też tłumaczyło czemu śruba opadła poniżej otworu.... jednak że po wymianie nie zauważyłem żadnej różnicy poza brakiem 400zł w portfelu, śruba jak siedziała tak siedzi, a drgania (nie jakieś szczególne, takie standardowe), jak były tak są.

Co innego było po wymianie poduchy pod skrzynią, budą dość telepało, poduchę wymieniłem i jak ręką odjął. Moim skromnym zdaniem autorowi wątku proponuję wymienić na razie tylko pod skrzynią a jak efekt będzie nie zadowalający to dopiero pokusić się o tą od rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego samego powodu wymieniałem swoją poduchę, jak się okazało po odkręceniu silnika śruba wróciła na swoje miejsce, a nowa pod obciążeniem wygląda tak samo, więc ze względu na położenie śruby nie ma sensu ruszać tej poduchy.

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że już wspomniałem ja kombinuję nad poduszką z bravo II , bo stilo ma wadliwe poduchy , swoją ori poduchę od strony rozrządu , i tu zaraz po mnie pojedziecie , zalałem wokół uszczelniaczem , nie silikon tylko takie jakieś elastyczne spoiwo poliuretanowe , wysuszyłem , zamontowałem i tak na razie jeżdżę , drgania są , ale małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.