Skocz do zawartości

"wywala" mi gaz w trakcie jazdy


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry smile.gif

jechałem ostatnio sobie w trasę 200 km w góry i nagle auto zrobiło się jakieś słabe :/ W momencie mocniejszego depnięcia gazu instalacja zaczyna piszczeć i przełącza mi na benzynę. Dodatkowo ten sam objaw pojawia się w momencie jazdy autostradą powyżej 110 km/h :/ Auto postało jedną noc i dziś jakby ręką odjął :/ Jak myślicie o co chodzi?

Pozdrowienia kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> jechałem ostatnio sobie w trasę 200 km w góry i nagle auto zrobiło się jakieś słabe :/ W momencie

> mocniejszego depnięcia gazu instalacja zaczyna piszczeć i przełącza mi na benzynę. Dodatkowo

> ten sam objaw pojawia się w momencie jazdy autostradą powyżej 110 km/h :/ Auto postało jedną

> noc i dziś jakby ręką odjął :/ Jak myślicie o co chodzi?

> Pozdrowienia kubussss

marznie reduktor i/lub spada cisnienie?

ciezko powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

wymieniłem filtry, gazownik wyregulował mi instalacje i... były dwa tygodnie spokoju. Teraz jak są upały znowu historia się powtarza i "wywala" mi gaz w trakcie jazdy. Brzęczyk piszczy i przełącza na benzynę. Kurcze, za chwilę wybieram się na wakacje a z takim GAZEM nie da się jeździć...

Miłego niedzielnego wieczoru smile.gif kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> wymieniłem filtry, gazownik wyregulował mi instalacje i... były dwa tygodnie spokoju. Teraz jak są

> upały znowu historia się powtarza i "wywala" mi gaz w trakcie jazdy. Brzęczyk piszczy i

> przełącza na benzynę. Kurcze, za chwilę wybieram się na wakacje a z takim GAZEM nie da się

> jeździć...

> Miłego niedzielnego wieczoru kubussss

A co to za instalacja i reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stag 4, reduktor Scorpion. Ma przejechane około 60000 km. Wywala ten gaz jak jest ciepło na

> zewnątrz i przy wciśnięciu pedału gazu :/ Na jałowym jest ok, silnik pracuje na lpg.

Trudno powiedzieć co może być przyczyną . Na myśl przychodzi jedynie reduktor i duże spadki ciśnienia. Scorpiona wymieniałem ale nie rozbierałem , więc nie wiem co tak w środku gra smile.gif

Podjedź jeszcze raz do gościa , laptopa na kolana i jazda. Musi wyjść co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem teraz rano i wszystko jest OK. Auto chodzi pięknie na LPG, nic nie piszczy, nic nie muli. Wnioskuje, że ewidentnie wpływa na to temperatura na zewnątrz. Jak auto postoi w słońcu, ogólnie jak jest upał to zaczynają się te jajka. Myślę, że gdyby był to reduktor to instalacja szalałaby zarówno wtedy gdy jest chłodniej i gdy jest upał. Co o tym myślicie?

A nie przypuszczacie, że może być to jakiś elektrozawór lub czujnik?

Tylko, że jaki wpływ na to może mieć temperatura na zewnątrz auta? sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpaliłem teraz rano i wszystko jest OK.... <

Witam,

Kup duży pojemnik powietrza w sprayu i sprawdź co zawodzi w wysokiej temperaturze - pojemnikiem wstrząsnąć i " do góry nogami" spryskać czyli schłodzić podejrzane miejsce (a), centralka LPG, reduktor itd. Tylko rób to metodycznie, nie wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że mi wywala ten gaz w ciepłe dni, a nie wtedy kiedy jest chłodno... Jak jest chłodno to

> jest OK, zatem schładzanie pojedynczych elementów nic nie da.

Jeśli schłodzisz dany element i będzie dobrze to będziesz wiedział, że to ten element zawodzi w wysokich temperaturach.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gadałem z gazownikiem i orzekł, że trzeba wymienić elektrozawór przy reduktorze. Diagnozę postawił

> przez telefon Co o tym myślicie?

> Miłego dnia kubussss

To, co o wszystkich diagnozach przez telefon smile.gif

Damiana masz w Bolęcinie. Jeden z najlepszych gazowników. Spróbuj się umówić, może znajdzie termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem cewkę na elektrozaworze, gazownik wyregulował mi instalację i był spokój na około 1500 km. Wczoraj znowu ta sama historia. Piszczy i przełącza się na benzynę. Podjechałem do gazownika i okazało się, że jest ciśnienie na reduktorze około 0,8. Ustawił na 1,0 i auto chodzi normalnie. Ciekawe na jak długo? Wygląda na to, że chyba reduktor nie trzyma już ciśnienia :/ Co polecilibyście do Stilo 1.8 i instalcji Stag4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy. Na wyjeździe podjechałem do gazownika i komp od gazu miał błąd czujnika temperatury przy reduktorze. Po skasowaniu błędu już jakiś 1kkm spokój. Jak znowu się powtórzy to strzelam, że czujnik temperatury będzie do wymiany ;]

 

Jak dalej będzie się tak u Ciebie działo to też pomyśl w tym kierunku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.