Jump to content

"wywala" mi gaz w trakcie jazdy

kubussss
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry smile.gif

jechałem ostatnio sobie w trasę 200 km w góry i nagle auto zrobiło się jakieś słabe :/ W momencie mocniejszego depnięcia gazu instalacja zaczyna piszczeć i przełącza mi na benzynę. Dodatkowo ten sam objaw pojawia się w momencie jazdy autostradą powyżej 110 km/h :/ Auto postało jedną noc i dziś jakby ręką odjął :/ Jak myślicie o co chodzi?

Pozdrowienia kubussss smile.gif

> Dzień dobry

> jechałem ostatnio sobie w trasę 200 km w góry i nagle auto zrobiło się jakieś słabe :/ W momencie

> mocniejszego depnięcia gazu instalacja zaczyna piszczeć i przełącza mi na benzynę. Dodatkowo

> ten sam objaw pojawia się w momencie jazdy autostradą powyżej 110 km/h :/ Auto postało jedną

> noc i dziś jakby ręką odjął :/ Jak myślicie o co chodzi?

> Pozdrowienia kubussss

marznie reduktor i/lub spada cisnienie?

ciezko powiedziec

• 3 weeks later...

Witajcie,

wymieniłem filtry, gazownik wyregulował mi instalacje i... były dwa tygodnie spokoju. Teraz jak są upały znowu historia się powtarza i "wywala" mi gaz w trakcie jazdy. Brzęczyk piszczy i przełącza na benzynę. Kurcze, za chwilę wybieram się na wakacje a z takim GAZEM nie da się jeździć...

Miłego niedzielnego wieczoru smile.gif kubussss

> Witajcie,

> wymieniłem filtry, gazownik wyregulował mi instalacje i... były dwa tygodnie spokoju. Teraz jak są

> upały znowu historia się powtarza i "wywala" mi gaz w trakcie jazdy. Brzęczyk piszczy i

> przełącza na benzynę. Kurcze, za chwilę wybieram się na wakacje a z takim GAZEM nie da się

> jeździć...

> Miłego niedzielnego wieczoru kubussss

A co to za instalacja i reduktor.

> Stag 4, reduktor Scorpion. Ma przejechane około 60000 km. Wywala ten gaz jak jest ciepło na

> zewnątrz i przy wciśnięciu pedału gazu :/ Na jałowym jest ok, silnik pracuje na lpg.

Trudno powiedzieć co może być przyczyną . Na myśl przychodzi jedynie reduktor i duże spadki ciśnienia. Scorpiona wymieniałem ale nie rozbierałem , więc nie wiem co tak w środku gra smile.gif

Podjedź jeszcze raz do gościa , laptopa na kolana i jazda. Musi wyjść co jest nie tak.

Odpaliłem teraz rano i wszystko jest OK. Auto chodzi pięknie na LPG, nic nie piszczy, nic nie muli. Wnioskuje, że ewidentnie wpływa na to temperatura na zewnątrz. Jak auto postoi w słońcu, ogólnie jak jest upał to zaczynają się te jajka. Myślę, że gdyby był to reduktor to instalacja szalałaby zarówno wtedy gdy jest chłodniej i gdy jest upał. Co o tym myślicie?

A nie przypuszczacie, że może być to jakiś elektrozawór lub czujnik?

Tylko, że jaki wpływ na to może mieć temperatura na zewnątrz auta? sciana.gif

> Odpaliłem teraz rano i wszystko jest OK.... <

Witam,

Kup duży pojemnik powietrza w sprayu i sprawdź co zawodzi w wysokiej temperaturze - pojemnikiem wstrząsnąć i " do góry nogami" spryskać czyli schłodzić podejrzane miejsce (a), centralka LPG, reduktor itd. Tylko rób to metodycznie, nie wszystko na raz.

> Tylko, że mi wywala ten gaz w ciepłe dni, a nie wtedy kiedy jest chłodno... Jak jest chłodno to

> jest OK, zatem schładzanie pojedynczych elementów nic nie da.

Jeśli schłodzisz dany element i będzie dobrze to będziesz wiedział, że to ten element zawodzi w wysokich temperaturach.

Pozdrawiam BAS

> Gadałem z gazownikiem i orzekł, że trzeba wymienić elektrozawór przy reduktorze. Diagnozę postawił

> przez telefon Co o tym myślicie?

> Miłego dnia kubussss

To, co o wszystkich diagnozach przez telefon smile.gif

Damiana masz w Bolęcinie. Jeden z najlepszych gazowników. Spróbuj się umówić, może znajdzie termin.

> Ale czy faktycznie może być to elektrozawór, czy bardziej skłaniać się do reduktora?

Rozbierz elektrozawór i wyjmij ze środka trzpień. Pojeździj trochę i jeśli będzie dobrze to znaczy ze to elektrozawór.

Byłem u gazownika i... stwierdził, że są zbyt luźne kabelki przy elektrozaworze przy reduktorze. Pozaciskał mocno konektory i kazał mi testować. Po podłączeniu do kompa LPG zapisanych błędów brak :/

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wymieniłem cewkę na elektrozaworze, gazownik wyregulował mi instalację i był spokój na około 1500 km. Wczoraj znowu ta sama historia. Piszczy i przełącza się na benzynę. Podjechałem do gazownika i okazało się, że jest ciśnienie na reduktorze około 0,8. Ustawił na 1,0 i auto chodzi normalnie. Ciekawe na jak długo? Wygląda na to, że chyba reduktor nie trzyma już ciśnienia :/ Co polecilibyście do Stilo 1.8 i instalcji Stag4?

Miałem identyczne objawy. Na wyjeździe podjechałem do gazownika i komp od gazu miał błąd czujnika temperatury przy reduktorze. Po skasowaniu błędu już jakiś 1kkm spokój. Jak znowu się powtórzy to strzelam, że czujnik temperatury będzie do wymiany ;]

Jak dalej będzie się tak u Ciebie działo to też pomyśl w tym kierunku ;]