Skocz do zawartości

jak to teraz jest z wyrobieniem kat .C


leatz

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa. Kiedyś w technikum zrobiłem sobie kat.C(prawko po kosztach większości płaciła szkoła, grzechem było nie zrobić). Od zdobycia kat. C nigdy nie jeździłem ciężarowymi. Ostatnio chodzi mi po głowie pomyśl zostania kierowcą wink.gif Co muszę teraz zrobić, czy muszę jakieś papiery dodatkowe wyrabiać. No i najważniejsze jakich zarobków mogę się spodziewać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka sprawa. Kiedyś w technikum zrobiłem sobie kat.C(prawko po kosztach większości płaciła szkoła,

> grzechem było nie zrobić). Od zdobycia kat. C nigdy nie jeździłem ciężarowymi. Ostatnio chodzi

> mi po głowie pomyśl zostania kierowcą Co muszę teraz zrobić, czy muszę jakieś papiery

> dodatkowe wyrabiać. No i najważniejsze jakich zarobków mogę się spodziewać

Prawo jazdy masz bezterminowe?

Na pewno kwalifikacje wstępną (ale nie wiem czy przyśpieszoną możesz)

Co do zarobków nie powiem bo nie jeżdżę aktualnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie najgorzej. Ze dwa lata temu kolega proponował prace kierowcy w skladzie paliw wtedy dawali

> 3,5 tys + plus jakieś groszowe dodatki.

Znam kierowców co za 3200 na łąpę jeżdżą z naczepą od rana do wieczora. U mnie gość co większość dni w miesiącu śpi w kabinie nie bierze więcej niż 3000, a robi od rana do wieczora. Na dużym. Ale jeździ wokół komina i zadowolony bo ma ciągnik Euro5. screwy.gif

My na solówkach mamy trochę mniej, ale za to luzik bo miesięcznie max 120-130h, ok. 5kkm i 3-4 dni w miesiącu bez jazd. Nie wybieramy urlopu, po prostu nie ma zleceń i siedzi się w domu. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie najgorzej. Ze dwa lata temu kolega proponował prace kierowcy w skladzie paliw wtedy dawali

> 3,5 tys + plus jakieś groszowe dodatki.

wtedy musiałbys mieć rozszerzone ADRy. Dodatkowy koszt w granicach 900zł. Plus kwalifikacje, badania lekarskie (200zł), psychotesty (150) i PJ z wbitym kursem i badaniami (100,50zł).

Wszystko zalezy gdzie trafisz. W poprzedniej firmie przyjezdzał do nas ziomek z Wawy 16tonówką po akumulatory zuzyte (po całej Pl jezdził od pon do piątku) i mówił ze ma w granicach 5tys na ręke.

Niżej masz przykład jak to może wyglądać w drugą strone. Caly dzien zapiernicz i ledwo 3 z przodu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

doczepię się do pytania

są roboty takie, że co drugi miesiąc mogę tylko robić? Albo że letni okres mogę sobie odpuścić? Generalnie - czy takie bardziej zleceniowe roboty ciężko znaleźć (podlasie lub mazury lub pomorskie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem kiedyś w firmie zajmującej się budową stoisk targowych. Sezon był od Stycznia do czerwca a potem od września do listopada. W miesiące sezonowe kasa była w miarę a w pozostałe sami wyganiali na urlopy i zostawała ta polska prywaciarska minimalna podstawa. Jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.