Skocz do zawartości

1.2 16v P1,dusi się przy jeździe ze stałą prędkością


Devilbiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w SC od 2 lat silnik z Punta 1, 1.2 16v sterownik MM.

Wszystko było cacy do niedawna, odkąd silnik zaczął się dusić gdy się jedzie ze stałą prędkością.

Dzieje się to niezależnie od biegu i prędkości.

Gdy przyspieszam nic się nie dzieje silnik wchodzi na obroty równo i zadnych przerywek.

Problem jest wtedy gdy chce jechac cały czas z tą samą prędkością.

Podczas postoju gdy silnik idzie na wolnych obrotach dzieje się również cos podobnego, czasem wejdzie w tryb konkretnego tyrkolenia, silnik sie telepie chocby chciał wyskoczyć spod maski. Po przegazowaniu problem znika. Nagrany mam z tego film :

https://www.youtube.com/watch?v=AbkcGSsgafM

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w silniku nie ma konkretnych modów, to będzie to IMO wysrana sonda lambda. Na początku klipu napięcie jest cały czas bardzo niskie = sonda pokazuje bardzo ubogą mieszankę i stąd korekta 1.25 na stałym poziomie. Albo coś z wtryskami bądź pompą ale wątpię. Dla pewności odłącz po prostu wtyczkę od lambdy i zrób reset kalibracji. Jak pomoże to masz rozwiązanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik seria żadnych modów. Próbowałem zrobic reset tym programem którym diagnozowałem go juz wczesniej i wyskakuje mi błąd inicjalizacji. czy to przy resecie czy przy teście

Druga sprawa musi byc do niego typowo sonda od 1.2 16v, moze byc od 8v ? Od 8 mam pare sond które moge miec na zaraz wiec bym to podmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik seria żadnych modów. Próbowałem zrobic reset tym programem którym diagnozowałem go juz

> wczesniej i wyskakuje mi błąd inicjalizacji. czy to przy resecie czy przy teście

Na wyłączonym silniku i samym zapłonie to robisz? Jak ci się uda, to zrób test jak chodzi silnik na odpiętej lambdzie (chyba, że masz dobrą na podmiankę, patrz niżej).

> Druga sprawa musi byc do niego typowo sonda od 1.2 16v, moze byc od 8v ? Od 8 mam pare sond które

> moge miec na zaraz wiec bym to podmienił.

Są chyba takie same, tylko weź taką, co do której będziesz pewien, że jest dobra, ja raz też podmieniałem przy awarii, ale podmieniłem na jeszcze gorsze g. i była już totalna masakra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne przerywanie tylko na zimnym silniku w okolicy 1900-2000 obrotów i lekko wciśnietym gazie do jazdy stałej, powyżej jedzie normalnie, tylko w tym zakresie na zimnym silniku potrafi przerywać i szarpać, jak sie nagrzeje problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzałem na początku na włączonym silniku, musze spróbować z samym zapołonem. Ale wątpie zeby

> ten błąd nie wyskoczył. Dziś jade po sondy mam miec cos 3-4 sztuki któraś musi być dobra. Taką

> mam nadzieje. Dam znać

ja nie mam podpiętej sondy i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pali ? smile.gif

Sondy juz mam jeszcze ich nie sprawdzałem bo nie mam kiedy....

Takie pytanie, sonda lambda zaczyna działać dopiero od jakiejś tam temperatury którą osiągnie, jak dobrze pamiętam było to 400 stopni ?

Objaw który pokazany jest na filmie to tyrkolenie dziś pojawił się od razu po włączeniu silnika, auto stało pod robotą odpaliłem i po 2 sekundach juz sie zaczął telepać. Także czy to sonda jest winna, przeciez w tak krótkim czasie chyba nie złapie tych 400 stopni zeby zacząć mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sonda działa dopiero jak się rozgrzeje. lambda każda fiatowska z 4 kablami będzie dobra.

dokładnie nie powiem, ale jest też jakoś tak, że sonda działa do jakiegoś zakresu obrotów i potem dawkowanie mieszanki idzie z kompa.

mam aktualnie ten sam problem, przerywanie/tyrkolenie na niskich obrotach, też na zimnym z tym, że mi ostatnio zaczął przygasać (raz na jakiś czas) jak się rozgrzeje. Ja będę sprawdzać ciśnienie paliwa, wtryski, regulator ciśnienia etc. bo pomysły się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.