Skocz do zawartości

Były takie kaszle?


Rekomendowane odpowiedzi

> http://olx.pl/oferta/kultowy-fiat-126p-maluch-idealny-dopieszczony-CID5-IDaf6d1.html#02e39fd922

Zdaje się, że rocznik 1987 powinien mieć plastikowe zderzaki i lusterka z obu stron. Przetłoczenie i zaślepka za tylnym kołem to miejsce mocowania zderzaka jeśli mnie pamięć nie myli.

Miałem rocznik 1984 wersję z uchylanymi szybami bocznymi z tyłu. Miał własnie plastiki na drzwiach i zderzaki plastikowe oraz oba lustra boczne. Kolegi tato miał starszego 126p z chromem na zderzakach, starym typem kół i nie miał plastików na bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się, że rocznik 1987 powinien mieć plastikowe zderzaki i lusterka z obu stron. Przetłoczenie

> i zaślepka za tylnym kołem to miejsce mocowania zderzaka jeśli mnie pamięć nie myli.

> Miałem rocznik 1984 wersję z uchylanymi szybami bocznymi z tyłu. Miał własnie plastiki na drzwiach

> i zderzaki plastikowe oraz oba lustra boczne. Kolegi tato miał starszego 126p z chromem na

> zderzakach, starym typem kół i nie miał plastików na bokach.

Rocznik 84 powinien mieć plastiki na drzwiach ale nie takie tylko te

fiat_126_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się, że rocznik 1987 powinien mieć plastikowe zderzaki i lusterka z obu stron. Przetłoczenie

> i zaślepka za tylnym kołem to miejsce mocowania zderzaka jeśli mnie pamięć nie myli.

> Miałem rocznik 1984 wersję z uchylanymi szybami bocznymi z tyłu. Miał własnie plastiki na drzwiach

> i zderzaki plastikowe oraz oba lustra boczne. Kolegi tato miał starszego 126p z chromem na

> zderzakach, starym typem kół i nie miał plastików na bokach.

Lusterka z obu stron to były dopiero w latach 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto jest trochę przestylizowane na wersję ST.

Przedewszystkim powinien mieć już plastikowe zderzaki. W tym roczniku występowały zarówno szerokie plastiki jak i wąskie (te podobne do modelu Personal4)

Wąski

db219dcfa898c487med.jpg

Szeroki:

14557882954_66a2d1ef49_z.jpg

Nie pasuje również wlot powietrza na tylnym błotniku. W tym roczniku powinien być albo mały z "pionowymi" żeberkami albo duży.

Mały z pionowymi żeberkami:

12574126054_72353dc028_z.jpg

Duży:

108233227_2_644x461_czesci-fiat-126p-maluch-dodaj-zdjecia.jpg

Brak prawego lusterka jesto dopuszczalny w tym roczniku.

Jest to tak zwana wersja przejściowa z modelu ST/FL więc z fabryki wychodziły bardzo zmiksowane egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://olx.pl/oferta/kultowy-fiat-126p-maluch-idealny-dopieszczony-CID5-IDaf6d1.html#02e39fd922

Dla mnie ten samochód to zwykły kundel. Bo jest jeszcze jeden niepasujący element. IMHO emblemat PF na przodzie w samochodach z metalowymi zderzakami powinien być na środku. Te ustawione w prawym dolnym rogu występowały chyba tylko z plastikowymi zderzakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie ten samochód to zwykły kundel. Bo jest jeszcze jeden niepasujący element. IMHO emblemat PF

> na przodzie w samochodach z metalowymi zderzakami powinien być na środku. Te ustawione w

> prawym dolnym rogu występowały chyba tylko z plastikowymi zderzakami.

Od bodajże 84 wszystkie miały z lewej strony znaczek...

Co do komentarza powyżej odnośnie błotników to w takiej konfiguracji mogły występować do 85 roku kiedy przestano montować metalowe zderzaki, ergo wszystkie od kiedy teoretycznie wszedł FL, powinny mieć takie błotniki niezależnie od zamontowanych zderzaków.

Co do tego kundlenia to imo poza chromowanymi zderzakami wszystko jest z nim ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie ten samochód to zwykły kundel. Bo jest jeszcze jeden niepasujący element. IMHO emblemat PF

> na przodzie w samochodach z metalowymi zderzakami powinien być na środku. Te ustawione w

> prawym dolnym rogu występowały chyba tylko z plastikowymi zderzakami.

Nieprawda. W 1985 FSM wprowadził już oblachowanie FL (szerokie przednie błotniki, pas przedni ze znaczkiem na boku, tylne błotniki z przetłoczeniami, drzwi z wewnętrznym przetłoczeniem, podszybie ze wzmocnieniem, klapę tylną ze znaczkami u góry, tylna belka z trzema otworami), ale w dalszym ciągu wypychał chromowane zderzaki. Zatem w roku 1985 mogły trafić się auta z listwami FL, ale zderzakami chromowanymi.

Samochód ze zdjęcia to 1987 więc kundel frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od bodajże 84 wszystkie miały z lewej strony znaczek...

> Co do komentarza powyżej odnośnie błotników to w takiej konfiguracji mogły występować do 85 roku

> kiedy przestano montować metalowe zderzaki, ergo wszystkie od kiedy teoretycznie wszedł FL,

> powinny mieć takie błotniki niezależnie od zamontowanych zderzaków.

> Co do tego kundlenia to imo poza chromowanymi zderzakami wszystko jest z nim ok.

Znaczek po lewej od bardzo późnej końcówki 1984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Blaszane zderzaki a tylne błotniki pod liftinga Przednie zresztą chyba też - słabo widać... No i

> chyba listwy na drzwiach nie występowały z tymi zderzakami - co najmniej P4 musiały być.

Mogły być chromy z listwami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mogły być chromy z listwami

Co by nowego wątku nie zakładać, na zlocie w Sochaczewie 14 czerwca był klient z WSC (Warszawa Samo Centrum) takim o to malcem, to chyba jakiś unikat

288469324-Brown.jpg

wiecej fotek

http://www.radiosochaczew.pl/vi-zlot-zabytkowej-motoryzacji-w-sochaczewie-fotogaleria/

post-32343-14352531328192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee tam zaraz unikat

> Zwykły BRĄZowy maluch na wypłowiałych zderzakach

> A taj swoją drogą, to raczej obstawiam, że to coś na wzór tego:

> Aczkolwiek może to być oryginał. Po jednym zdjęciu ciężko jednoznacznie stwierdzić

Zgodnie ze słowami właściciela, to oryginał po kapitalce.

Widać kilka braków, ale jest dobrze... Nie jest to kolejny elegant na glebie, szerokiej stali i chromach skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Phi, kupując byle jaką pierdołę do malca miałem znaki Lancia :cfaniaczek:

Mieliśmy zwykłego malca z 1984r i nie było obcych oznaczeń. Obecnie mam CC700 niby silnik ten sam co w bisie ale obcych znaczków brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swój kamyczek do tematu. Mianowicie swego czasu kolega miał 126 bisa. Najciekawszy był znaczek alfa romeo na silniku. Nic więcej nie pamiętam. Ktoś wie co to była za jednostka?

Alfa Romeo? A nie Lancia? Bo takie to były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.