Skocz do zawartości

Jazda o kropelce...


arad1994

Rekomendowane odpowiedzi

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

insignią która waży znacznie więcej niż GP zrobiłem 4,1l z 250km, ale jechałem chyba 3 dni no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Board=HP&Number=288410546

6,13l/100km na podobnym dystansie w 2x starszym samochodzie ze skrzynią automatyczną oink.gif

ps. Wartość poniżej tego co podaje producent oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę fakt , nowoczesny mały benzyniak spalił by litr więcej, ale o ile kulturalniej . Ale jak

> by nie patrzeć - przy takiej trasie prawie 30 złotych w kieszeni .

Seicento 1.1 trasa 550km Paczków-morze czas 7,5 godzin z 20 minutowym postojem na przegryzienie czegoś tam i 5 minut na poterzby i zmiany kierowców.

Średnie spalanie wyszło 4,2L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

No to panie przebiłeś mnie. Mój rekord to 3,97l/100km. zlosnik.gif

Astra G 1.7 DTI (Y17DT) 75KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

Podobne spalanie uzyskiwałem w Toledo 1,9 TDI.

Ale to samo auto i 9 l/100km potrafiło spalić, gdy dostało ostrzej po pedałach na autostradzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Haha widzę, że Ty rekordy próbujesz bić w drugą stronę

Ja nic nie próbuje, tak tylko czasem zerkam na komputer ok.gif

A czy pali tyle czy tyle to co za róznica - przecież nagle nie zaczne jezdzic mniej/więcej.

Ogólnie mam średnią 10,5 litra i to raczej stała wartość smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie raz się udało zejść do 7 litrów

> Ale to wyjątkowo, nie mam zamiaru jezdzic trybem emeryckim

> Także poniżej 10 litrów benzyny nie schodzi mi spalanie

Ja jeżdżę raczej delikatnie i wychodzi mi 8.

Ale gdy depnę, to i 12 l/100km w trasie łyknie - a to tylko wolnossące 1,8 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę raczej delikatnie i wychodzi mi 8.

> Ale gdy depnę, to i 12 l/100km w trasie łyknie - a to tylko wolnossące 1,8

Nie wiem czemu niektórzy tak liczą ile pali, najważniejsza w silniku jest niezawodność, a nie spalanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę raczej delikatnie i wychodzi mi 8.

> Ale gdy depnę, to i 12 l/100km w trasie łyknie - a to tylko wolnossące 1,8

Mi w Seicencie 1.2 ze zbiornika wychodziło zazwyczaj 7.5-9 l/100km, a jak się trafiła jakaś pojeżdżawka czy wygłupy po parkingach to i ponad 12 zlosnik.gif

Fakt, że raz przy spokojnej, przepisowej jeździe udało się zrobić 5.18 l/100km na odcinku 160km 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę raczej delikatnie i wychodzi mi 8.

Nawet poniżej 6 schodzi

> Ale gdy depnę, to i 12 l/100km w trasie łyknie - a to tylko wolnossące 1,8

Ja jak depnę to ledwie przekraczam 8, wolnossąca benzyna 2.0 z bezpośrednim wtryskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jak depnę to ledwie przekraczam 8, wolnossąca benzyna 2.0 z bezpośrednim wtryskiem

LOL, to chyba mamy inna definicje deptania.

Jezdzilem taka Toyota i 10/100 na autostradzie to nie jest jakis wielki wyczyn grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

Nieźle ok.gif

Choć na lpg taniej zlosnik.gif

Astra J 1.4t 140KM LPG, ponoć strasznie ciężki samochód, nie jedzie i w ogóle porażka zlosnik.gif

Drugi od góry to mieszana jazda.

2v2bpli.jpg

post-17222-14352530713338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czemu niektórzy tak liczą ile pali, najważniejsza w silniku jest niezawodność, a nie

> spalanie

jak pali 3 litry/100km mniej, to przy przebiegu 20kkm/rok, rocznie zostaje w kieszeni 3kPLN

nei do pogardzenia kwota IMO, aby ją przepuścić przez rurę

jak auto potrzymasz np 4 lata to 12kPLN się robi idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pali 3 litry/100km mniej, to przy przebiegu 20kkm/rok, rocznie zostaje w kieszeni 3kPLN

> nei do pogardzenia kwota IMO, aby ją przepuścić przez rurę

> jak auto potrzymasz np 4 lata to 12kPLN się robi

Przy takim podejsciu do sprawy to najepiej jezdzic jakims autem 1.0 z LPG grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takim podejsciu do sprawy to najepiej jezdzic jakims autem 1.0 z LPG

no ok.gif

nie zmienia to faktu że Ci co są po 40-tce, to już mogli 100kPLN przez tłumiki przepuścić - lub odwrotnie zaoszczędzić zlosnik.gif

każdy robi jak uważa ok.gif ale IMO przy przeciętnych polskich dochodach wydajemy na paliwa ogromnie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie raz się udało zejść do 7 litrów

> Ale to wyjątkowo, nie mam zamiaru jezdzic trybem emeryckim

> Także poniżej 10 litrów benzyny nie schodzi mi spalanie

ale wyobrażasz sobie, że można nie jeździć trybem emeryckim i mało spalać?

ja nie muszę sobie wyobrażać, bo to wiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takim podejsciu do sprawy to najepiej jezdzic jakims autem 1.0 z LPG

niekoniecznie. Lepiej po prostu nauczyć się ekonomicznej jazdy. Co nie znaczy wolnej.

Ja uważam, że różnice w spalaniu między takimi powiedzmy europejskimi silnikami, czyli w przedziale 1.0 - 2.0 litrów są tak niewielkie, że nie warto dla zmniejszenia spalania kupować np. 1.0 zamiast 1.6. Miałem matiza 0.8 - palił niecałe 7 litrów. Fiat Bravo 1.4 turbo spala mi średnio 7.3l/100 km (średnia ze 136 tys. km przebiegu - SZCZEGÓŁY . A dynamika, elastyczność to całkiem inne światy. Nie mówiąc, że ma do uciągnięcia dużo cięższy samochód. Kia Rio 1.4 109KM na razie po 7 tys. km przebiegu ma średnią 6.5 l/100 km ( SZCZEGÓŁY ). Czyli ledwo 0.8 litra na setkę mniej. Różnica bardzo niewielka, a odczuwalna dynamika też sporo gorsza niż w Bravo. Jaką bym miał średnią np. w Pandzie 1.2? Kolejny litr mniej? Może. Może nawet to nie. Dlatego piszę, że te wszystkie auta palą podobnie.

Zauważalne różnice tak naprawdę zaczynają się dopiero, jak się dodaje kolejne cylindry i całe litry pojemności.

Natomiast to co decyduje o spalaniu to jest przede wszystkim styl jazdy. I to wcale nie jest tak, że jazda emerycka to niskie spalanie, jak wielu myśli. Niskie spalanie osiąga się jazdą mądrą: przewidywaniem sytuacji na drodze, odpowiednio wczesnymi reakcjami, unikaniem hamulca, jazdą po prostu płynną. I tutaj można osiągnąć w tych samych silnikach dużo większe różnice niż zmieniając silnik np z 1.6 na 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czemu niektórzy tak liczą ile pali, najważniejsza w silniku jest niezawodność, a nie

> spalanie

w obecnym samochodzie wydałem już ponad 50 tys. pln na paliwo. Oczywiście, dla Ciebie by pewnie było bez różnicy, gdyby zamiast tego miało być np. 80 tys. pln zlosnik.gif Dla mnie to jednak jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LOL, to chyba mamy inna definicje deptania.

Jazda z prędkością 120-140

> Jezdzilem taka Toyota i 10/100 na autostradzie to nie jest jakis wielki wyczyn

Zależy czy się chce osiągnąć optymalną jazdę czy wysokie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

To i tak kipsko bo ja zajade szybciej swoja 2.0 benzyna na lpg i taniej mnie wyjdzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

Fajnie. Gratulacje. U mnie 23l/100km i jakoś czuję się dobrze słuchając mojego silnika zamiast syfiastego diesla... (ok, mój staruch nie ma 120KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

~4*4,60=18,4zł

8,5*1,79=15,2zł

Ty się na tym paliwie rolniczym namęczysz jadąc 70 270751858-jezyk.gif

przy umiarkowanie dynamicznej jeździe na gazie i tak wychodzi taniej i nie trzeba się bujać 70 ganja.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja nie interesuje się tym czy można mało spalać, to najmniej ważna sprawa w samochodzie

no może dla Ciebie koszty paliwa nie mają znaczenia, ale dla innych którzy mają auta nie psujące się i wydatki są w 75% na paliwo to jednak ma spore znaczenie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w obecnym samochodzie wydałem już ponad 50 tys. pln na paliwo. Oczywiście, dla Ciebie by pewnie

> było bez różnicy, gdyby zamiast tego miało być np. 80 tys. pln Dla mnie to jednak jest

> różnica.

Ja używam auta prywatnie, nie do pracy, wiec nie licze ile wydaje na paliwo - czemu mialbym to liczyc , przecież jezdze tylko ile chce , nikt mnie nie zmusza wink.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no może dla Ciebie koszty paliwa nie mają znaczenia, ale dla innych którzy mają auta nie psujące

> się i wydatki są w 75% na paliwo to jednak ma spore znaczenie

Ja mało jezdze wiec nie wnikam ile pali. Jakbym uzywal swojego auta do pracy, to wtedy pewnie bym wnikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czemu niektórzy tak liczą ile pali, najważniejsza w silniku jest niezawodność, a nie

> spalanie

Bo lubią ok.gif

Poza tym przy dużej ilości kilometrów paliwo to największy koszt posiadania samochodu,

a jeśli to dupowóz to tym większy sens ma niskie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy wynik w postaci 8.2 l / 100 km na trasie Warszawa - Kluczbork- Warszawa - Honda Accord 2,4 Pb

> mozna uznac za jazde eko?

> bo robilem co moglem.

To zależy czy zaraz przyjdą TSi-sowcy i napiszą że ich VW spaliłby 4l, Dla mnie jak na 2,5 litrowy motor wynik bardzo dobry ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy czy zaraz przyjdą TSi-sowcy i napiszą że ich VW spaliłby 4l, Dla mnie jak na 2,5 litrowy

> motor wynik bardzo dobry

Właśnie przeżywam zawód TSIowy angryfire.gif

Ostatnie kilka tysięcy kilometrów to średnia 5,9 l sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieźle

> Choć na lpg taniej

> Astra J 1.4t 140KM LPG, ponoć strasznie ciężki samochód, nie jedzie i w ogóle porażka

> Drugi od góry to mieszana jazda.

No, że na lpg taniej to najstarsi górale już mówili, aczkolwiek ja wolę dieselka od gazu zlosnik.gif

Podczas codziennej jazdy tym GP czy Alfą 147 (też 1.9mJTD) spalanie wychodzi w granicy 6.5-8 l/100km 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie przeżywam zawód TSIowy

> Ostatnie kilka tysięcy kilometrów to średnia 5,9 l

Na pocieszenie napiszę ci, że kiedyś na centomani ktoś pisał że pełen zbiornik w cinquecento (35l) starcza mu na 150 km grinser006.gifgrinser006.gif to się nazywa dopiero przepał grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.