Skocz do zawartości

Rozważania zakupowe - następca Pandy II


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jeździmy (2+1) Panda II z 2004/2005r. Przebieg 115 tys a rocznie robimy około 30tys.

Jeździ się nam super, ale doskwiera brak klimy, mały bagażnik i troszkę mało KM.

Zastanawiamy się nad zmianą na ....... ??

Do wydania max 15tys zł, silnk równie ekonomiczny co w Pandzie 5/100. Klima obowiązkowo. No i nie starszy niż 2007 z drzwi 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie jeździmy (2+1) Panda II z 2004/2005r. Przebieg 115 tys a rocznie robimy około 30tys.

> Jeździ się nam super, ale doskwiera brak klimy, mały bagażnik i troszkę mało KM.

> Zastanawiamy się nad zmianą na ....... ??

> Do wydania max 15tys zł, silnk równie ekonomiczny co w Pandzie 5/100. Klima obowiązkowo. No i nie

> starszy niż 2007 z drzwi 4/5

Clio III autko bedzie młodsze troche wieksze w środku i za te kase mozna dostac 1,5 w ON wink.gif który jest w miare ekonomiczny. komfort bedzie podobny jak w pandzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie jeździmy (2+1) Panda II z 2004/2005r. Przebieg 115 tys a rocznie robimy około 30tys.

> Jeździ się nam super, ale doskwiera brak klimy, mały bagażnik i troszkę mało KM.

> Zastanawiamy się nad zmianą na ....... ??

> Do wydania max 15tys zł, silnk równie ekonomiczny co w Pandzie 5/100. Klima obowiązkowo. No i nie

> starszy niż 2007 z drzwi 4/5

Zobacz sobie na Fiesty Mk6, były np. z dieslami 1.4 Tdci (to samo co 1.4 Hdi), bardzo fajne i bezawaryjne auta wink.gif Fusion ta sama podłoga chyba a nieco większy. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie jeździmy (2+1) Panda II z 2004/2005r. Przebieg 115 tys a rocznie robimy około 30tys.

> Jeździ się nam super, ale doskwiera brak klimy, mały bagażnik i troszkę mało KM.

> Zastanawiamy się nad zmianą na ....... ??

> Do wydania max 15tys zł, silnk równie ekonomiczny co w Pandzie 5/100. Klima obowiązkowo. No i nie

> starszy niż 2007 z drzwi 4/5

Panie to tylko w erze zlosnik.gif Większe auto, więcej km i równie eko co Panda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie jeździmy (2+1) Panda II z 2004/2005r. Przebieg 115 tys a rocznie robimy około 30tys.

> Jeździ się nam super, ale doskwiera brak klimy, mały bagażnik i troszkę mało KM.

> Zastanawiamy się nad zmianą na ....... ??

> Do wydania max 15tys zł, silnk równie ekonomiczny co w Pandzie 5/100. Klima obowiązkowo. No i nie

> starszy niż 2007 z drzwi 4/5

Może oczkow wyżej czyli Punto?

Albo Albea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba jednak Grande wydaje się być najrozsądniejszym wyborem.

ani miejsca specjalnie Ci nie przybędzie, ani komfortu, a spalanie raczej większe. chyba, ze rocznik jest aż tak ważny, ale za te pieniądze są do kupienia auta sporo lepsze i wcale nie droższe w utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie to tylko w erze Większe auto, więcej km i równie eko co Panda...

Da się. Das Prestiż pali mi w trasce przy spokojnej jeździe 5-5,5 litra na setkę. Może czas pomyśleć o dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie jeździmy (2+1) Panda II z 2004/2005r. Przebieg 115 tys a rocznie robimy około 30tys.

> Jeździ się nam super, ale doskwiera brak klimy, mały bagażnik i troszkę mało KM.

> Zastanawiamy się nad zmianą na ....... ??

> Do wydania max 15tys zł, silnk równie ekonomiczny co w Pandzie 5/100. Klima obowiązkowo. No i nie

> starszy niż 2007 z drzwi 4/5

przy tym przebiegu IMO i z takimi wymaganiami IMO tylko diesel- nie wynajdziesz większego benzyniaka który będzie palić tyle co panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale po co się męczyć spokojną jazdą, zeby mało spalić. można butować i tanio jechać, ale nie

> dizlem

Jeździłeś kiedyś dieslem?? One naprawdę fajnie ciągną "z dołu", a turbodiesle to już w ogóle bajka. Nikt nie powiedział że diesel musi być wolny. A palą połowę tego co tej samej pojemności benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś kiedyś dieslem?? One naprawdę fajnie ciągną "z dołu", a turbodiesle to już w ogóle bajka.

> Nikt nie powiedział że diesel musi być wolny. A palą połowę tego co tej samej pojemności

> benzyna.

Tak ale przy LPG diesel nie ma sensu a w szczególności do miasta no.gif

Diesel kobiety 2.0 D4D 90KM na krótkich odcinkach pali 6,5-8,2l lato/zima, Laguna 2.0 w tych samych warunkach pali 9,5-12l LPG ok.gif

Gdzie oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale przy LPG diesel nie ma sensu a w szczególności do miasta

> Diesel kobiety 2.0 D4D 90KM na krótkich odcinkach pali 6,5-8,2l lato/zima, Laguna 2.0 w tych samych

> warunkach pali 9,5-12l LPG

> Gdzie oszczędność?

Weź jeszcze upierdliwości związane z samą instalacją LPG, koło zapasowe wożone gdzieś luzem, droższe przeglądy coroczne, serwisowanie i wymiany filterka, wrażliwość na niedoskonałości cewki, przewodów i świec, dodaj że mało który fachowiec _naprawdę_dobrze_ zestroi instalkę tak by to sensownie chodziło i Jak_dla_mnie_ lpg nie jest już tak atrakcyjne. Aha i rozruch na benzynie więc troche wachy też spali nim sie przełączy na lpg, szczególnie zimą.

To pisałem ja, były posiadacz trzech aut na lpg. Dziękuję, wolę diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś kiedyś dieslem??

niestety w firmie nie mamy benzyniaków sick.gif

dlatego dziękuję, wolę nie mieć dizla i tych ciągłych problemów zimą z odpalaniem, z długim nagrzewaniem i tym niemiłosiernym smrodem z rury wydechowej i jeszcze wielu innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jeszcze upierdliwości związane z samą instalacją LPG

było już milion razy w różnych wątkach o lpg. Ty masz niemiłe wspomnienia, ale zobacz ile ludzi na tym paliwie jezdzi i jest zadowolony. a ja wiem ile jeszcze instalacji sie zakłada i będzie zakładało. serwis jest upierdliwy? wymiana filterka za 5 zł raz w roku? prosze cie... koło luzem? dlatego mam kombi i pomimo lużnego koła mam zapas miejsca. w mojej octavii gaz jest od nowości. obecnie 185 tys i nic przy instalce, ani silniku nie dotykane, poza filtrami. przejechanie 100 km kosztuje mnie razem z benzyną 20 zł. nie ma na tym świecie klekota, który dorówna temu wynikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jeszcze upierdliwości związane z samą instalacją LPG, koło zapasowe wożone gdzieś luzem,

> droższe przeglądy coroczne, serwisowanie i wymiany filterka, wrażliwość na niedoskonałości

> cewki, przewodów i świec, dodaj że mało który fachowiec _naprawdę_dobrze_ zestroi instalkę tak

> by to sensownie chodziło i Jak_dla_mnie_ lpg nie jest już tak atrakcyjne. Aha i rozruch na

> benzynie więc troche wachy też spali nim sie przełączy na lpg, szczególnie zimą.

> To pisałem ja, były posiadacz trzech aut na lpg. Dziękuję, wolę diesla.

Te 3 auta z LPG kupiłeś już z instalacją czy sam dokładałeś instalację w zaufanym warsztacie?

Wyższy koszt przeglądu zwraca się po 2-3 tankowaniach. Serwisowanie LPG jest drogie? Filtr fazy lotnej (do 20zł za markowy) co 10tys km, filtr fazy ciekłej (cena kilka zł) co 20tys km. Wymiana samemu jest banalna. Przy dobrze wyregulowanej instalacji świece nie wymagają wymiany częściej niż przy jeździe na noPB. Pewnie jeszcze doliczył byś regulację instalacji ale nie jest ona potrzebna co 10-20tys a co 50-60tys jeśli nie przytaniłeś na wtryskiwaczach LPG.

Jeżdżę Punto IIFL 1.2 z instalacją stag qbox na wtryskach AC i jak narazie 0 problemów. Spalanie LPG od 7 do 8l/100km w mieszanej jeździe oraz 150zł na ok pól roku (jakieś 7tys km) benzyny.

Wcześniejsze auta miałem na blosie i też żadnych problemów nie było.

Diesel jest ok ale do auta służbowego. Prywatnie nigdy bym bociana nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś kiedyś dieslem?? One naprawdę fajnie ciągną "z dołu", a turbodiesle to już w ogóle bajka.

> Nikt nie powiedział że diesel musi być wolny. A palą połowę tego co tej samej pojemności

> benzyna.

a włąśnie że niekoniecznie

miałem diesla 1,4 78KM

mam benzyniaka 1,4 100KM

różnica w spalaniu przy takiej samej jeździe to 1 litr/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jeszcze upierdliwości związane z samą instalacją LPG, koło zapasowe wożone gdzieś luzem,

> droższe przeglądy coroczne, serwisowanie i wymiany filterka, wrażliwość na niedoskonałości

> cewki, przewodów i świec, dodaj że mało który fachowiec _naprawdę_dobrze_ zestroi instalkę tak

> by to sensownie chodziło i Jak_dla_mnie_ lpg nie jest już tak atrakcyjne. Aha i rozruch na

> benzynie więc troche wachy też spali nim sie przełączy na lpg, szczególnie zimą.

Może miałeś kiepskich fachowców bo ja od 6kkm mam autko z LPG i tylko filterek wymieniłem po zakupie bo był dziadowski a wstawiłem najlepszy grinser006.gif

Trzeba kupić silnik pod LPG a nie zakładać LPG byle gdzie do tego do aut które go nie lubią wink.gif

> To pisałem ja, były posiadacz trzech aut na lpg. Dziękuję, wolę diesla.

Twój wybór 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jeszcze upierdliwości związane z samą instalacją LPG, koło zapasowe wożone gdzieś luzem,

> droższe przeglądy coroczne, serwisowanie i wymiany filterka, wrażliwość na niedoskonałości

> cewki, przewodów i świec, dodaj że mało który fachowiec _naprawdę_dobrze_ zestroi instalkę tak

> by to sensownie chodziło i Jak_dla_mnie_ lpg nie jest już tak atrakcyjne. Aha i rozruch na

> benzynie więc troche wachy też spali nim sie przełączy na lpg, szczególnie zimą.

> To pisałem ja, były posiadacz trzech aut na lpg. Dziękuję, wolę diesla.

jakie niedogodnosci?

kolo ma tam gdzie babrycznie

bagaznik w pelen pojemnosci dostepny

raz do roku jade na wymiane filtra gazu i przy okazji sprawdzenie map

swiece raz na 2-3 lata i tak trzeba wymienic nawet bez gazu

temperature mi lapie w takim tempie ze nawet w zimie po 3-4 km mam juz na gazie

samochod ma 11 lat i prawie 200 kkm i jezdzi na fabrycznych przewodach i cewkach

fakt przeglad techniczny drozszy

czesciej trzeba na stacje zagladac z racji pojemnosci butli

wyzsze spalanie gazu niz benzyny

pomimo tych "niedogodnosci" mimo wszystko wole spalanie na poziomie 20-22l/100km w miescie niz 15-17 benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ten cudowny zapach z rury wydechowej wydobywający się na postoju. Ta niebywała kultura silnika

> diesla

Mnie samo klekotanie spod maski denerwuje i jak czuje wibrację w środku icon_rolleyes.gif jedynie w klasie premium lub np. S-maxie nie czułem, że tam diesel siedzi i tym mógłbym jeździć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ten cudowny zapach z rury wydechowej wydobywający się na postoju. Ta niebywała kultura silnika

> diesla

ja uwielbiam klekot diesla , zwłaszcza jtd , i zwłaszcza pod obciążeniem jak turbina świszczy zlosnik.gif

jedynie diesla mógłbym zamienić na T benzyne , bo zwykła benzyna to nie dla mnie , piłowanie silnika obrotami żeby jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolo ma tam gdzie babrycznie

> bagaznik w pelen pojemnosci dostepny

troche mi sie tu nie zgadza. gdzie w takim razie masz butle?

> temperature mi lapie w takim tempie ze nawet w zimie po 3-4 km mam juz na gazie

to długo. da sie wcześniej zlosnik.gif

> czesciej trzeba na stacje zagladac z racji pojemnosci butli

też nie do końca. np. w pandzie zbiornik na bene ma 35l, a butle mam 42l, więc na pełnym tankowaniu przebieg jest praktycznie taki sam. no ale wiem, ze nie u każdego tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche mi sie tu nie zgadza. gdzie w takim razie masz butle?

Nie wiemy, czy jego bolid nie ma fabrycznie koła na tylnej klapie grinser006.gif albo na dachu, czy też w przedziale silnikowym biglaugh.gif

No chyba, że zamiast fabrycznego baku wstawił zbiornik na gassssss... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daihatsu Cuore ostatniej generacji (po 2007 roku), fakt że bagażnik będzie podobny ale za to miejsca w środku więcej... (sprawdzone organoleptycznie)...

silnik benzyna 1.0 70KM w mieście pali 4-5 noPB przy butowaniu tongue.gif i bardzo dobrze radzi sobie z tym autem smile.gif

w zakładanym budżecie zostanie sporo na waciki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ten cudowny zapach z rury wydechowej wydobywający się na postoju. Ta niebywała kultura silnika

> diesla

Nowoczesny CR to czysta przyjemność. Nic nie śmierdzi, nic nie klekoce. No, ale jak ktoś woli stare padło.... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się. Das Prestiż pali mi w trasce przy spokojnej jeździe 5-5,5 litra na setkę. Może czas

> pomyśleć o dieslu?

Kurcze każdy pisze o spokojnie jeździe w trasie ... ja nie wiem czy żyje jakoś nie normalnie... robie ok 1tys km mc po mieście. W łodzi panda 1.1 pali mi od 7-9l gazu w trasie pewnie mniej ale czy trasą można nazwać wypad do rodziców gdzie jade drogą bez świateł i korków 50km reszta to miasteczka i standardowy ruch?

Jak kupowałem fiest 1.3LPG kolega mnie nawracał na stilo 1.9 zrobiliśmy test i w łodzi w standardowym ruchu fiesta spaliła 8l LPG a stilo 10ON fakt stilo miało więcej kucy ale stojąc w korku podobnie się pierdziało w fotel z nudów.

Jeśli autor wątku jeździ głównie wyjazdy >100km autostradą to oczywiście diesel będzie lepszy ale jeśli to będzie auto po zakupy to LPG wyjdzie taniej ale nie z gazem za 1.2tys bo wtedy problemy gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni przeglądam ogłoszenia z następującymi wymogami:

Do 17 tys zł, z klimą, nie starsze niż 2007r, silnik 1.4 benzyna

i wniosek następujący BRAK ogłoszeń od osób prywatnych 50% to ogłoszenia komisów i 50% od handlarzy. Przeglądałem allegro,olx i motogratka. Gdzie jeszcze można szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś kiedyś dieslem?? One naprawdę fajnie ciągną "z dołu", a turbodiesle to już w ogóle bajka.

> Nikt nie powiedział że diesel musi być wolny. A palą połowę tego co tej samej pojemności

> benzyna.

Ja jezdzilem .. i diesel pali mniej o 1.5l co benzyna turbo o tej samej mocy .. i ciagnie od dolu … tez mi oszczednosc wink.gif Tylko chyba nie o tym temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś kiedyś dieslem?? One naprawdę fajnie ciągną "z dołu", a turbodiesle to już w ogóle bajka.

> Nikt nie powiedział że diesel musi być wolny. A palą połowę tego co tej samej pojemności

> benzyna.

Wez porownaj sobie turbodiesla z turbobenzyna o tej samej pojemnosci, a nie podniecasz sie silnikiem doladowanym stawiajac go obok wolnossacego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku dni przeglądam ogłoszenia z następującymi wymogami:

> Do 17 tys zł, z klimą, nie starsze niż 2007r, silnik 1.4 benzyna

> i wniosek następujący BRAK ogłoszeń od osób prywatnych 50% to ogłoszenia komisów i 50% od

> handlarzy. Przeglądałem allegro,olx i motogratka. Gdzie jeszcze można szukać?

Ja tam handlarzy bym nie skreślał. Jak rok temu kupowałem dla kolegi Grande Punto to po obejrzeniu 5 ulepów kupiliśmy spoko sztukę sprowadzoną z Włoch, jeździ do dzisiaj i klient zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam handlarzy bym nie skreślał. Jak rok temu kupowałem dla kolegi Grande Punto to po obejrzeniu

> 5 ulepów kupiliśmy spoko sztukę sprowadzoną z Włoch, jeździ do dzisiaj i klient zadowolony.

TRUE ale należy unikać takich którzy piszą drukowanymi literami i w tytule walą teksty typu : IGŁA OKAZJA - JEDYNY TAKI- To gwarantuje trupa na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat rzeka - czy bać się aut sprowadzanych?

Imho jeżeli nie kupisz najtańszej igiełki to powinno być ok.

Powiem na moim przykładzie:

Na początku 2012 kupiłem sprowadzonego Punto II (rocznik 2000), cenowo był dużo droższy niż inne Punto (roczniki 2003-2004). Jego stan był dużo lepszy od tych młodszych igiełek.

Powoziłem nim 3 lata, i nic się z nim złego nie działo ok.gif

> Niemiecki TUV gwarantuje, że z autem jest wszystko ok?

> przebieg też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawiła się możliwość :

> http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-dyna...a-ID6y6azT.html

> Co sądzicie ?

Widze, ze sie uparles na fiata, i jeszcze na klekota

Powiem Ci, ze za 4 tys mniej 2 lata temu kupilem octavie rok mlodsza, z gazem, z mniejszym przebiegiem, a auto wieksze od bravo, i napewno tansze w utrzymaniu, takze teraz znajdzie sie jeszcze taniej. Ale jak chcesz na sile utopic kase, to kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.