Skocz do zawartości

mandat w Szwajcarii


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem ze Szwajcarii, i niestety w Lucernie na autostradzie zrobiło mi zdjęcie stacjonarne foto. Przekroczenie nie było wielkie bo 11-15 km/h ponad limit. Pytanie- czy dostane jakies wezwanie do płacenia, co z nim zrobić i jaka kwota w CHF może być na mandacie. Niedawno czytałem że kraje UE podają dane właściciela auta w razie mandatu ale SZwajcaria nie jest w UE. Jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem od znajomego, który mieszka w Szwajcarii, że lubią sprawdzać. A sprawdzanie takiego delikwenta na drodze trwa nawet i 5 godzin.

Dawniej mandaty przychodziły do Polski ze Szwajcarii na policję. Ale, że nie było podpisanych umów, to policja nic z tym nie robiła. Mandaty przychodziły już za przekroczenie 2 km więcej.

Jak jest obecnie, to za jakiś czas kolega da nam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wróciłem ze Szwajcarii, i niestety w Lucernie na autostradzie zrobiło mi zdjęcie stacjonarne foto.

> Przekroczenie nie było wielkie bo 11-15 km/h ponad limit. Pytanie- czy dostane jakies wezwanie

> do płacenia, co z nim zrobić i jaka kwota w CHF może być na mandacie. Niedawno czytałem że

> kraje UE podają dane właściciela auta w razie mandatu ale SZwajcaria nie jest w UE. Jakies

> rady?

ooniee.gif

piracie drogowy!

w szwajcarii mandat sie placi juz po przekroczeniu predkości o 1km/h frown.gif

o dziwo, zdarzaja sie radary, które pstrykają każdego (pewnie sprawdzajac czy są zapięte pasy, czy kierowca nie rozmawia przez komórkę itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w szwajcarii mandat sie placi juz po przekroczeniu predkości o 1km/h

No bez przesady. Limit jest dużo większy. Można przekroczyć o 2 km/h bez kary. grinser006.gif

Przy czym w Szwajcarii inne są kary za prędkość dla terenu zabudowanego, poza nim oraz autostrad. I o ile się nie mylę, dla pojazdów ciężarowych jest wyższy cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bez przesady. Limit jest dużo większy. Można przekroczyć o 2 km/h bez kary.

> Przy czym w Szwajcarii inne są kary za prędkość dla terenu zabudowanego, poza nim oraz autostrad. I

> o ile się nie mylę, dla pojazdów ciężarowych jest wyższy cennik.

jestes pewny?

oznaczaloby to, ze mogę poszaleć na autostradach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestes pewny?

> oznaczaloby to, ze mogę poszaleć na autostradach

Taa... jako ze mam juz 3 na koncie to zawsze byla napisana jakas tolerancja, dla 60km/h bylo to +3km/h dla 80... nie pamietam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.