Jump to content

Wąskie gniazda śrub w Alu - problem

DeL
 Share

Recommended Posts

Hejka

przytrafił mi się spory kłopot po zakupie alufelg frown.gif

Kompletnie nie zwróciłem uwagi na fakt iż gniazda na śruby są w nich Ekstremalnie wąskie!

W moim mieście tylko Jeden wulkanizator miał pasującą do tych alusów końcówkę frown.gif , felgi na auto założyłem, jednak w razie złapania kapcia wiem że będę miał duuuży problem z nimi frown.gif

Próbowałem zamówić z neta coś co nazywa się klucz rurkowy, ale i on jest Za Szeroki frown.gif

Gdzieś mi się obiło o uszy że potrzebuje Klucza Cienkościennego, pytanie , czy ktoś spotkał się z takim problemem i jest w stanie mi pomóc? ( np. wskazać miejsce gdzie mogę zamówić nasadkę bądź kompletny klucz do tego pieroństwa?! )

Czas mnie powoli naciska bo za 2 miesiące wyjeżdżam autem w podróż po Europie i po prostu MUSZĘ mieć pasujący do alusów klucz frown.gif

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

pozdrawiam

> Próbowałem zamówić z neta coś co nazywa się klucz rurkowy, ale i on jest Za Szeroki

> Gdzieś mi się obiło o uszy że potrzebuje Klucza Cienkościennego,

Nie zamawiaj, tylko szukaj w okolicy dobrze wyposażonego sklepu narzędziowego. Ot co.

Pójdziesz, pogadasz, doradzą, przymierzysz.

> Nie zamawiaj, tylko szukaj w okolicy dobrze wyposażonego sklepu narzędziowego. Ot co.

> Pójdziesz, pogadasz, doradzą, przymierzysz.

I podstawowa sprawa, sam dokręć sobie śruby żebyś później nie miał niespodzianki, że nie chcą puścić bo wulkanizator tak je dokręcił

Jeśli się nie mieści, to zapewne masz klucz 21mm. Najlepiej byłoby zmienić nakrętki na klucz 19mm, ale to wyjdzie drożej. W sklepie narzędziowym kup i przymierz nasadkę 21mm 12-sto kątną, one są cienkościenne, lub też kup normalną nasadkę 21mm i daj tokarzowi, żeby stoczył poniżej średnicy otworu felgi. Do tego jakieś pokrętło 1/2 cala i klucz gotowy.

> Kupiłeś felgi att? W sklepach motoryzacyjnych powinny byc przejściówki, maja cienkie ścianki.

Ja niedawno kupowałem felgi i dostałem w komplecie nowe nakrętki i nasadkę właśnie z powodu małych otworów.