Skocz do zawartości

Czy można sprzedać auto bez karty pojazdu ?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

> rodzice posiali....

jeżeli ktoś będzie chciał kupić, to czemu nie zlosnik.gif

przecież możesz też sprzedać bez dowodu rejestracyjnego, tablic, kół i akumulatora zlosnik.gif

a poważnie - niech wyrobią duplikat w WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rodzice posiali....

Można. Tyle tylko, że wyrobienie karty wyłącznie w miejscu gdzie pojazd był rejestrowany. Aha tylko nie zrób takiego manewru, że rodzine zamówią duplikat, sprzedajesz auto i powiesz nabywcy, że duplikat do odbioru w WK. Bo wtedy zrobi się sta zawieszenia, rodzie zamówili, więc nabywca nie może odebrać, a rodzice już też nie bo nie są właścicielami pojazdu. Tak więc albo sprzedaż jużpo wyrobieniu karty, albo z adnotacją na umowie, że karta zagubiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a poważnie - niech wyrobią duplikat w WK

Ale to nie trwa 2h, tylko 2 tyg.

a klient jest już

więc pytanie czy można w sensie prawnym?

Jak nowy właścicel pójdzie do WK zarejstrować, to zrobią to czy każą mu wracać z KP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie może odebrać, a rodzice już też nie bo nie są właścicielami pojazdu. Tak więc albo

> sprzedaż jużpo wyrobieniu karty, albo z adnotacją na umowie, że karta zagubiona.

ok.

i można tak?

w sensie prawnym - nowy user pójdzie do sowjego WK i tam już mu wyrobią na niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

No nie wiem czy bym chciał kupić auto bez karty pojazdu... Moze sie okazać ze karta jest w depozycje w banku, a banku w DR nie ma...

To tak tylko z punktu widzenia potencjalnego nabywcy któremu sprzedający ewentualnie powie że zgubił.

Wiec lepiej zrobić duplikat i normalnie sprzedać z duplikatem.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można. Tyle tylko, że wyrobienie karty wyłącznie w miejscu gdzie pojazd był rejestrowany.

Ahah, ale to robi już nowy właściciel?

Czy my?

W sensie, czy piszemy umowe i on już sam jedzie do naszego WK apotem do sowjego WK?

Bo to torchę bez sensu.

Jak ja mieszka w Gdańsku a auto pierwszy raz był rejestrowane w Katowicach?

To mam jechać do Katowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem czy bym chciał kupić auto bez karty pojazdu... Moze sie okazać ze karta jest w

> depozycje w banku, a banku w DR nie ma...

> To tak tylko z punktu widzenia potencjalnego nabywcy któremu sprzedający ewentualnie powie że

> zgubił.

> Wiec lepiej zrobić duplikat i normalnie sprzedać z duplikatem.

> Krawiec

Ale wiesz, ze jak nawet bank zbrał kartę pojazdu, to ja ide do WK i wyrabiam duplikat, który biorę sobię.

Bank jej nie zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rodzice posiali....

Można zgłosić do WK że karta została zgubiona a WK wystawia kwit potwierdzający zgłoszenie, z którym nowy nabywca zgłasza się we własnym WK celem wyrobienia wtórnika i rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem czy bym chciał kupić auto bez karty pojazdu... Moze sie okazać ze karta jest w

> depozycje w banku, a banku w DR nie ma...

> To tak tylko z punktu widzenia potencjalnego nabywcy któremu sprzedający ewentualnie powie że

> zgubił.

> Wiec lepiej zrobić duplikat i normalnie sprzedać z duplikatem.

Właśnie w przypadku, który opisałeś KP nie jest zabezpieczeniem.

Był swego czasu opisywany taki przypadek w Turbo kamerze, koleś kupił autko na kredyt, KP w banku, koleś poszedł do WK, zgłosił zagubienie, dostał duplikat i sprzedał autko w komisie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można zgłosić do WK że karta została zgubiona a WK wystawia kwit potwierdzający zgłoszenie, z

> którym nowy nabywca zgłasza się we własnym WK celem wyrobienia wtórnika i rejestracji pojazdu.

I nowy właściciel zapłaci jeszcze za duplikat karty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rodzice posiali....

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jak jeszcze poszukają. Auto nie było kupowane na kredyt? Jak tak to czy po spłacie bank oddał? Może samochód jest z przed (chyba 99) wtedy jeszcze kart nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok.

> i można tak?

> w sensie prawnym - nowy user pójdzie do sowjego WK i tam już mu wyrobią na niego?

W sensie prawnym można tak zrobić. Alenowy user idzie do Twojego WK, tam wyrabia kartę a potem do swojego WK i tam rejestruje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sensie prawnym można tak zrobić. Alenowy user idzie do Twojego WK, tam wyrabia kartę a potem do

> swojego WK i tam rejestruje auto.

Tylko czy jak ktoś kupuje auto to będzie mu się chciało tyle łazić po urzędach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ahah, ale to robi już nowy właściciel?

> Czy my?

> W sensie, czy piszemy umowe i on już sam jedzie do naszego WK apotem do sowjego WK?

> Bo to torchę bez sensu.

> Jak ja mieszka w Gdańsku a auto pierwszy raz był rejestrowane w Katowicach?

> To mam jechać do Katowic?

Wszystko robi nowy właściciel jeżeli chcesz sprzedaż pojazd bez karty pojazdu. Na przykładzie Gdanska i Katowic, jeżeli nabywca jet z Gdańska a auto z Katowic to jedzie do WK w Katowicach. Ja mialem taki przypadek, że sprzedawałem auto na blachcach Wrocławia, nabywca był ze Środy Śląskiej i po kartę jechał do Środy Śląskiej. Dla niego to nie był problem bo miejscowości są niedaleko i gość pracował we Wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jak jeszcze poszukają. Auto nie było kupowane na kredyt? Jak

> tak to czy po spłacie bank oddał? Może samochód jest z przed (chyba 99) wtedy jeszcze kart nie

> było.

Auto jest 2006, bez banku

ocjiec ma 72 lata i wszystko mu zabiera ten wredny niemiec, jak mu tam.

Altzheimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko robi nowy właściciel jeżeli chcesz sprzedaż pojazd bez karty pojazdu. Na przykładzie

> Gdanska i Katowic, jeżeli nabywca jet z Gdańska a auto z Katowic to jedzie do WK w Katowicach.

confused.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gif

Z Gdańska?

600 km ?? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kupilem. Poprzedni wlasciciel poszedl do WK swojego, wzial za kilka zl potwierdzenie wydania karty pojazdu (chyba tak sie to nazywalo). Spisalismy normalna umowe, w swoim WK okazalem sie tymi dokumentami, zaplacilem za wyrobienie nowej karty przy oplacie rejestracyjnej, odebralem karte razem z twardym dowodem po ok 2 tygodniach. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Gdańska?

> 600 km ??

Przecież już będzie w tych Katowicach kupują auto to przy okazji zamówi kartę pojazdu. Choć przyznam szczerze, że najlepiej to zapytać w swoim WK jak to wygląda bo co WK to inna polityka rejestrowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.