Jump to content

Yanosik odgrzewam temat

Recommended Posts

testuję sobie Yanosika i mam parę pytań. czy ktoś ma może bardziej szczegółową instrukcję do niego? co oznaczają kolory tego kursora w kształcie trójkącika i kółeczka otaczającego kursor? jak sprawić żeby Yanosik zaczął mi sumować przejechane kilometry? jak pogłośnić komunikaty przy połączeniu Yanosika przez BT z radiem w aucie?

Nie wiem, co oznaczają ale wiem jedno. Jak go zainstalowałem i uruchomiłem, to po pierwsze primo podawał mnóstwo komunikatów o zagrożeniu, które się nie potwierdziły, secundo na trasie Wrocław-Poznań zeżarł jakieś 250 MB transferu danych. Wolę Google Maps z nateżeniem ruchu - było bardziej przydatne.

> testuję sobie Yanosika i mam parę pytań. czy ktoś ma może bardziej szczegółową instrukcję do niego?

> Nie wiem, co oznaczają ale wiem jedno. Jak go zainstalowałem i uruchomiłem, to po pierwsze primo

> podawał mnóstwo komunikatów o zagrożeniu, które się nie potwierdziły, secundo na trasie

> Wrocław-Poznań zeżarł jakieś 250 MB transferu danych. Wolę Google Maps z nateżeniem ruchu -

> było bardziej przydatne.

> > testuję sobie Yanosika i mam parę pytań. czy ktoś ma może bardziej szczegółową instrukcję do

> niego?

tyle to ja w miesiąc chyba nie wyrobię, a przejeżdżam ze 3kkm spineyes.gif

kolory oznaczają prędkość hmm.gif

korkowo_traffic.png

> tyle to ja w miesiąc chyba nie wyrobię, a przejeżdżam ze 3kkm

> kolory oznaczają prędkość

To dla przykładu - 3 dni - ponad 1500km - 376 kB

Mankamaentem Yanosika, który zauważyłem w sumie niedawno (a przejechałem z Y ponad 21kkm) jest to, że w momencie jak dłużej gadam odcina mi transfer danych icon_rolleyes.gif Nie wiem czy to normalne ??

> testuję sobie Yanosika i mam parę pytań. czy ktoś ma może bardziej szczegółową instrukcję do niego?

> co oznaczają kolory tego kursora w kształcie trójkącika i kółeczka otaczającego kursor?

Prędkość przemieszczania się auta, a na drogach, średnią na danym odcinku

> jak

> sprawić żeby Yanosik zaczął mi sumować przejechane kilometry?

Sumuje. Masz ikonkę "domek" u góry po lewej. Jak klikniesz to wyświeli się menu z danymi

>jak pogłośnić komunikaty przy

> połączeniu Yanosika przez BT z radiem w aucie?

Ustaw w "ustawieniach" kanał a potem kliknij klawisz głośności w telefonie i pogłośnij dany "kanał"

Ja mam niestety problem z fabrycznym BT i Yanosikiem. Ucina mi komunikaty, ponadto zbyt często ingeruje w rozmowy (a gadam non stop). Dlatego wyłączyłem komunikację po BT i mam ustawione komunikaty przez telefon

> Prędkość przemieszczania się auta, a na drogach, średnią na >danym odcinku

jakbyś mógł uściślić(podzielić) informacje. kursor i kółeczko osobno...

faq Yanosika ok.gif

> co oznaczają kolory tego kursora w kształcie trójkącika i kółeczka otaczającego kursor?

Quote:

Kolory oznaczają prędkości z jakimi poruszają się użytkownicy Yanosik'a na danym fragmencie drogi. Przykładowo: kolor niebieski to prędkości powyżej 90 km/h, a czarny do 10 km/h. Dzięki temu widać, które drogi są najbardziej zakorkowane.

korkowo_traffic.png

jak

yanosik menu >>>ustawienia>>>aplikacja>>>na dole z okna ekran startowy wybrać pulpit - podczas startu Yanosika pojawi się ekran pulpitu i tam juz masz okienko moje kilometry z Yanosika: dzisiaj przejechane, 10 dni, 30 dni, wszystkie dostępne również na wykresie ok.gif

zapisanie trasy i podgląd zapisanych tras ok.gif

jak pogłośnić0 komunikaty przy

ja używam zestawu głośnomówiącego parrot mini kit i zainstalowany na smartfonie program google play jest o wiele głośniej ok.gif

polecam też forum Yanosika ok.gif

> Nie wiem, co oznaczają ale wiem jedno. Jak go zainstalowałem i uruchomiłem, to po pierwsze primo

> podawał mnóstwo komunikatów o zagrożeniu, które się nie potwierdziły, secundo na trasie

> Wrocław-Poznań zeżarł jakieś 250 MB transferu danych. Wolę Google Maps z nateżeniem ruchu -

> > testuję sobie Yanosika i mam parę pytań. czy ktoś ma może bardziej szczegółową instrukcję do

> niego?

Jeżdze miesięcznie po 4000km - codziennie w trasie od wyjazdu do powrotu na załączonym Yanosiku a pakiet mam tylko 500MB i go nie przekraczam ok.gif nie weim jakim sposobem 1 dnia 250MB hmm.gif

jak używasz google maps to tez masz opcje działania w tle yanosika - jedno drugiemu nie przeszkadza ok.gif

> jak używasz google maps to tez masz opcje działania w tle yanosika - jedno drugiemu nie przeszkadza

ok.gif

czasem tak używam

> To dla przykładu - 3 dni - ponad 1500km - 376 kB

> Mankamaentem Yanosika, który zauważyłem w sumie niedawno (a przejechałem z Y ponad 21kkm) jest to,

> że w momencie jak dłużej gadam odcina mi transfer danych Nie wiem czy to normalne ??

niestety tak, to zależy od zasięgu (a raczej jaka sieć jest dostępna). Ja niestety rozmawiam 90% czasu spedzonego w aucie, więc zakupiłem coś takiego:

Yanosik-GT-2-500x500.png

jest to o tyle dobre, że jest na stałe podłączone. W związku z tym włącza się nawet jak wykonuję lokalne jazdy, a wcześniej na telefonie odpalałem Yanosika tylko na trasach, co czasem bolało zlosnik.gif

Twoja prędkość w przedziałach

jak

sumuje w przedziałach i na wykresie

jak pogłośnić komunikaty przy

nie wiem, nie używam

Mi w kwestii transferu zeszło ok 39MB przez nieca 20 dni gdy zrobiłem może z 3-4 tysie km

> Mankamaentem Yanosika, który zauważyłem w sumie niedawno (a przejechałem z Y ponad 21kkm) jest to,

> że w momencie jak dłużej gadam odcina mi transfer danych Nie wiem czy to normalne ??

Jeśli poruszasz się po obszarach(zadupia, mniej uczęszczane okolice) gdzie działa sieć w trybie Edge (zwana również 2G), to niestety taki jest jej urok: albo internet albo rozmowa (rozmowa ma zawsze priorytet).

> niego?

możesz sobie wyłączyć

ustawienia>>>nawigacja>>>natężenie ruchu

nie będzie pobierał ci informacji z internetu o natężeniu ruchu ok.gif

> możesz sobie wyłączyć

> ustawienianie będzie pobierał ci informacji z internetu o natężeniu ruchu

Ale w ogóle nie ma takiej opcji, żeby Yanosik tyle zeżarł. Coś innego musiało chodzić w tle.

> niestety tak, to zależy od zasięgu (a raczej jaka sieć jest dostępna). Ja niestety rozmawiam 90%

> czasu spedzonego w aucie, więc zakupiłem coś takiego:

> jest to o tyle dobre, że jest na stałe podłączone. W związku z tym włącza się nawet jak wykonuję

> lokalne jazdy, a wcześniej na telefonie odpalałem Yanosika tylko na trasach, co czasem bolało

Po ostatniej aktualizacji Yanoski mam możliwość automatycznie włączać się po wykryciu połączenia bluetooth np. z zestawem głośnomówiącym samochodu. Teraz wsiadam, odpalam i Yanosik się zawsze załącza.

Niestety nie wyłącza się sam (albo ja nie umiem tego ustawić) po rozłączeniu z zestawem.

> niego?

Podejrzewam, że to nie Yanosik tylko Google Maps zjadło większość z tych 250MB 270751858-jezyk.gif

• 2 months later...

> To dla przykładu - 3 dni - ponad 1500km - 376 kB

niestety tak, to zależy od zasięgu (a raczej jaka sieć jest dostępna). Ja niestety rozmawiam 90% czasu spedzonego w aucie, więc zakupiłem coś takiego:

Yanosik-GT-2-500x500.png

jest to o tyle dobre, że jest na stałe podłączone. W związku z tym włącza się nawet jak wykonuję lokalne jazdy, a wcześniej na telefonie odpalałem Yanosika tylko na trasach, co czasem bolało zlosnik.gif

A Posiada tez to urządzonko navi?

Ja jestem trochę rozczarowany funkcja nawigacji. Często nie działa, a jak działa to prowadzi takimi murzyńskimi trasami, że jak znam drogę to nie zwracam uwagi. Gorzej, jak jadę dokądś, dokąd drogi nie znam. Potrafi przeprowadzić przez niezły pasztet :(

Wg mnie również.

użyłem kilka razy i porażka

niestabilna, prowadzi dziwnie ...

używam yanosika do ostrzegania i map googla do navi

choć gugiel też prowadzi czasem opłotkami