Skocz do zawartości

panele podlogowe, laczenie pomieszy pomieszczeniami


dareq_

Rekomendowane odpowiedzi

do specow od paneli,

w mieszkaniu 57m2, bedzie do ulozenia ok 45 m2 paneli (jednolite w calym mieszkaniu - grubosc 10mm)

bedzie robila to ekipa dewelopera, poniewaz wzielismy opcje wykonczenia w cenie.

W zeszlym tygodniu bylismy ogladac prawie identyczne mieszkanie w sasiednim budynku ktore jest wlasnie wykanczane prze ekipe dewelopera

288435893-panele.jpg

czerwona linia na "zakrecie" korytarza przy wejsciu do salonu oznacza dylatacje i listwe cienka podlogowa (nie zwrocilem cholera uwagi czy to samo bylo w pokojach...)

na pytanie do kierownika "po co to" i "na co to" i ze"ja tego nie chce"

odpowiedzial ze jest to konieczne bo nie ma takiej mozliwosci zeby panele nie pracowaly, i z czasem zaczna sie robic jaja, czego ta dylatacja pozwala uniknac.

ok, specem nie ejstem ale na chlopski rozum biorac potrafie to zrozumiec.

Chcac ulozyc jeden wzor paneli w mieszkaniu, jak to najlepiej zrobic ? listwy w progach pokoi wystarcza ? Czy ta dylatacja w przedpokoju jest konieczna ? a moze powinna byc dalej w strone salonu ?

na 100% bede sie o to potykal i klnal na to non stop jesli ma to byc w tym miejscu zlosnik.gif

Jaki jest kompromis pomiedyz estetyka a praktyka ? (w sensie takim ze jesli jest to wymog, to ok, ale gdzie to najlepiej zrobic)

PS na pewno bedzie listwa pomiedzy panelami a plytkami w aneksie kuchennym

post-17942-14352530835613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiedzial ze jest to konieczne bo nie ma takiej mozliwosci zeby panele nie pracowaly, i z czasem

> zaczna sie robic jaja, czego ta dylatacja pozwala uniknac.

Bzdury. Jak kładziesz panele (zakładam że to pływająca podłoga), to mogą sobie pracować ile chcą, po to są właśnie szczeliny między panelami a ścianą. Po prostu jest znacznie trudniej ułożyć panele w takiej sytuacji i chcą sobie ułatwić w ten sposób zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisał Marek z F.. jest prawdą.

Gdybyś kładł nie klejone dechy to ok na szerokości deski drewno pracuje lato zima , ale już barlinek lub podłogi z drewna warstwowego można kłaść bez dylatacji. Nie mówiąc już o HDFie z którego są robione w większości panele.Chyba że miałbyś do położenia salę gimnastyczną z 300 m.kw.

Po prostu im się nie chce.Chociaż pewnie każdy producent zaleca dylatacje co ileś tam mb. ciągu.

Jak rura pęknie i zalejesz to nasiąkną . OK. Ale i tak taka podłoga nie przetrwa zalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą na łatwiznę bo trudniej położyć po całości. Jeśli już trzeba to można zrobić to tak aby się nie potykać. Sprawę załatwia półcentymetrowy pasek korka.

8189e61596ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest kompromis pomiedyz estetyka a praktyka ? (w sensie takim ze jesli jest to wymog, to ok,

> ale gdzie to najlepiej zrobic)

> PS na pewno bedzie listwa pomiedzy panelami a plytkami w aneksie kuchennym

Sprawdz co na to pisze producent paneli.

U mnie było tak, że producent powiedział, że chyba do 12m jest ok, ale firma układająca powiedziała, że oni dają dylatację co pomieszczenie. Tam gdzie nie chciałem: pokój - garderoba, pokój-korytarz - musiałem podpisać, że na moje życzenie nie robią dylatacji i nie ma tam ich gwarancji na montaż.

Osobiście jak jest z głową zrobione, nie słyszałem, żeby coś się działo mimo braku dylatacji pomiędzy pomieszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mieszkanie w sasiednim budynku ktore jest

> wlasnie wykanczane prze ekipe dewelopera

> czerwona linia na "zakrecie" korytarza przy wejsciu do salonu oznacza dylatacje i listwe cienka

> podlogowa.

Zakładam, że w pokoju panele będą ułożone wzdłuż - to jak miały by być ułożone bez dylatacji/przerwy technologicznej w korytarzyku: poprzecznie? Toż to oznacza, że panele będą wtedy poprzecznie, przy tej szerokości pewnie bez cięć, wizualnie ohyda... sick.gif

> na 100% bede sie o to potykal i klnal na to non stop jesli ma to byc w tym miejscu

Musisz strasznie powłóczyć nogami, że taka listewka stanowi dla Ciebie "potykacz"... grinser006.gif

> PS na pewno bedzie listwa pomiedzy panelami a plytkami w aneksie kuchennym

A o tą listwę to się nie będziesz potykał...? hehe.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam, że w pokoju panele będą ułożone wzdłuż - to jak miały by być ułożone bez

> dylatacji/przerwy technologicznej w korytarzyku: poprzecznie? Toż to oznacza, że panele będą

> wtedy poprzecznie, przy tej szerokości pewnie bez cięć, wizualnie ohyda...

nie no, pod uwage bralem ulozenie ciagiem wzdluznie calego mieszkania (oprocz korytarza za drzwiami wejsciowymi), a ze na takich rzeczach sie wogole nie znam to wole dopytac, aby mnie ekipa nie zrobila na szaro

> Musisz strasznie powłóczyć nogami, że taka listewka stanowi dla Ciebie "potykacz"...

powiedzmy ze na starosc moge miec problemy wink.gif

odpowiadajac tez na powyzsze posty, akurat ten korek wizualnie mi sie nie widzi, a zrezygnowanie z listewek i dylatacji okupie pewnie brakiem gwarancji jak kolega wyzej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ta dylatacja w przedpokoju jest konieczna ? a moze powinna byc dalej w strone

> salonu ?

Zależy od paneli i odległości. Ile masz ciągiem paneli i w którą stronę? Czy może w przedpokoju prostopadle do tych z pokoju? Np. Classen ma coś takiego

288436478-classen_cut.jpg

cała instrukcja

Mi panele przy szerokości 6m układane w zimie podniosły się w lecie przez kołki od listwy w progu które zmniejszyły przerwę i musiałem podcinać. Więc pracują widocznie. I nie dziwię się, że ktoś kto jeszcze daje na to gwarancję/rękojmię układa zgodnie z zaleceniami producenta.

post-30754-14352530844126_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno - jak masz klimatyzacje to temperatura i wilgotność nie bedą skakały za bardzo w domu

> = materiał bedzie mniej pracował.

w pl nawet jak ktoś ma to na okrągło nie załącza, poza tym w jesień, wiosna niechodzi a zimą chodzi ogrzewanie, które przesusza wnętrze. Często do tego dochodzi kiepska wentylacja (latem brak, zimą zbyt wydajna). Tak czy inaczej bez wentylacji wymuszanej i sterowanie trudno zachować stabilność.

Z drugiej stronie nie jest u nas wilgotno latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do specow od paneli,

> w mieszkaniu 57m2, bedzie do ulozenia ok 45 m2 paneli (jednolite w calym mieszkaniu - grubosc 10mm)

> bedzie robila to ekipa dewelopera, poniewaz wzielismy opcje wykonczenia w cenie.

> W zeszlym tygodniu bylismy ogladac prawie identyczne mieszkanie w sasiednim budynku ktore jest

> wlasnie wykanczane prze ekipe dewelopera

> czerwona linia na "zakrecie" korytarza przy wejsciu do salonu oznacza dylatacje i listwe cienka

> podlogowa (nie zwrocilem cholera uwagi czy to samo bylo w pokojach...)

> na pytanie do kierownika "po co to" i "na co to" i ze"ja tego nie chce"

> odpowiedzial ze jest to konieczne bo nie ma takiej mozliwosci zeby panele nie pracowaly, i z czasem

> zaczna sie robic jaja, czego ta dylatacja pozwala uniknac.

> ok, specem nie ejstem ale na chlopski rozum biorac potrafie to zrozumiec.

> Chcac ulozyc jeden wzor paneli w mieszkaniu, jak to najlepiej zrobic ? listwy w progach pokoi

> wystarcza ? Czy ta dylatacja w przedpokoju jest konieczna ? a moze powinna byc dalej w strone

> salonu ?

> na 100% bede sie o to potykal i klnal na to non stop jesli ma to byc w tym miejscu

> Jaki jest kompromis pomiedyz estetyka a praktyka ? (w sensie takim ze jesli jest to wymog, to ok,

> ale gdzie to najlepiej zrobic)

> PS na pewno bedzie listwa pomiedzy panelami a plytkami w aneksie kuchennym

Pomiędzy panelami a ceramiką widziałem wypełnienia silikonowe. Np. bezbarwny silikon z drobinami brązowego korka, albo po prostu barwiony silikon. Nic się nie rozjeżdża, nie da rady zaczepić nawet odkurzaczem, można powłóczyć nogami a łączenie jest odczuwalne jak fuga pomiędzy płytkami.

288440642-panele.jpg

Ale jak połączyć panel z panelem? Pewnie da się zrobić tak samo, tylko pytanie, czy na 100% nie da się położyć całości.

post-8253-14352530922678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.