Skocz do zawartości

1.6 THP wysokie spalanie


hubertmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zostałem poproszony o pomoc w ustaleniu przyczyn wysokiego spalania paliwa przez silnik 1.6 THP 156 koni mechanicznych .

Pojezdziłem autem cały dzień

( moje wyliczenia wg wskazań z komputera )

Jazda 100-120 km/h ( trasa bardzo delikatne obchodzenie się gazem) 8,8 L /100 km ( test na odcinku 104 km średnia prędkość 81 km/h )

Miasto 127 km - średnia wg komputera 13,2 L/100km

Jak dostałem auto pokazywało spalanie z 9999 km - 12,2 l/100 km

(wg wskazań komputera przy 12 L mierząc ilością wlaną do baku fizycznie wychodzi około 13 L )

Pacjent 5008 .

Czytam testy gdzie spalanie jest na poziomie 6-10 L w zależności od testów

Opony napompowane 0,2 więcej jak to co podaje producent .

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> zostałem poproszony o pomoc w ustaleniu przyczyn wysokiego spalania paliwa przez silnik 1.6 THP 156

> koni mechanicznych .

> Pojezdziłem autem cały dzień

> ( moje wyliczenia wg wskazań z komputera )

> Jazda 100-120 km/h ( trasa bardzo delikatne obchodzenie się gazem) 8,8 L /100 km ( test na odcinku

> 104 km średnia prędkość 81 km/h )

> Miasto 127 km - średnia wg komputera 13,2 L/100km

> Jak dostałem auto pokazywało spalanie z 9999 km - 12,2 l/100 km

> (wg wskazań komputera przy 12 L mierząc ilością wlaną do baku fizycznie wychodzi około 13 L )

> Pacjent 5008 .

> Czytam testy gdzie spalanie jest na poziomie 6-10 L w zależności od testów

> Opony napompowane 0,2 więcej jak to co podaje producent .

> Ktoś ma jakiś pomysł ?

To całkiem normalne spalanie. Auto spore i ciężkie. Do tego pewnie może dojść brak umiejętności ekodrivingu, które przy turbobenzynie są dość istotne dla zmniejszenia spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> zostałem poproszony o pomoc w ustaleniu przyczyn wysokiego spalania paliwa przez silnik 1.6 THP 156

> koni mechanicznych .

> Pojezdziłem autem cały dzień

> ( moje wyliczenia wg wskazań z komputera )

> Jazda 100-120 km/h ( trasa bardzo delikatne obchodzenie się gazem) 8,8 L /100 km ( test na odcinku

> 104 km średnia prędkość 81 km/h )

> Miasto 127 km - średnia wg komputera 13,2 L/100km

> Jak dostałem auto pokazywało spalanie z 9999 km - 12,2 l/100 km

> (wg wskazań komputera przy 12 L mierząc ilością wlaną do baku fizycznie wychodzi około 13 L )

> Pacjent 5008 .

> Czytam testy gdzie spalanie jest na poziomie 6-10 L w zależności od testów

> Opony napompowane 0,2 więcej jak to co podaje producent .

> Ktoś ma jakiś pomysł ?

Hamulce nie trzymaja?

IMHO trzeba podlaczyc pod kompa i sprawdzic co pokazuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To całkiem normalne spalanie. Auto spore i ciężkie. Do tego pewnie może dojść brak umiejętności

> ekodrivingu, które przy turbobenzynie są dość istotne dla zmniejszenia spalania.

Testy pokazują spalanie 6 -10

Ja jadać ledwo dotykając pedał gazu osiągnąłem na trasie 9 L ( to gdzie to do 6) w mieście prze wolnej jezdzie bez korków itp 13 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazda 100-120 km/h ( trasa bardzo delikatne obchodzenie się gazem) 8,8 L /100 km ( test na odcinku

> 104 km średnia prędkość 81 km/h )

komp powinien pokazac jakieś 7,5 max.

> Miasto 127 km - średnia wg komputera 13,2 L/100km

> Jak dostałem auto pokazywało spalanie z 9999 km - 12,2 l/100 km

> (wg wskazań komputera przy 12 L mierząc ilością wlaną do baku fizycznie wychodzi około 13 L )

masakra, mi nie spalił nigdy więcej jak 10,2 i to głównie krótkie odcinki po 5-6 km,

> Ktoś ma jakiś pomysł ?

Nie mam niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testy pokazują spalanie 6 -10

Te rzetelne? Czy te sponsorowane? cfaniaczek.gif

> Ja jadać ledwo dotykając pedał gazu osiągnąłem na trasie 9 L ( to gdzie to do 6) w mieście prze

> wolnej jezdzie bez korków itp 13 !!

Ja w trasie nie jestem w stanie zbliżyć się do katalogowych 4.2L dla mojego silnika. Chyba, żebym jechał jakąś A czy S przez 500km 90km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te rzetelne? Czy te sponsorowane?

> Ja w trasie nie jestem w stanie zbliżyć się do katalogowych 4.2L dla mojego silnika. Chyba, żebym

> jechał jakąś A czy S przez 500km 90km/h.

Rado juz wyzej napisal ile mu pali taki THP w 5008 wiec nie ma sensu filozofowac.

9 w trasie czy 13 w miescie to zdecydowanie za duzo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent 5008 .

Skrzynia biegów ręczna czy automatyczna?

Jeżeli automatyczna, to normalne. Odnosząc Twoje spalanie do mojego Galaxy, masz o 1-2 litry wyższe.

> Opony napompowane 0,2 więcej jak to co podaje producent .

Nie powinno się przepompowywać opon dla oszczędzenia spalania, bo można szybko zniszczyć opony. Może też wystąpić tzw. "ząbkowanie"

> Ktoś ma jakiś pomysł ?

Może sprawdzić hamulce czy nie blokują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia biegów ręczna czy automatyczna?

> Jeżeli automatyczna, to normalne. Odnosząc Twoje spalanie do mojego Galaxy, masz o 1-2 litry

> wyższe.

> Nie powinno się przepompowywać opon dla oszczędzenia spalania, bo można szybko zniszczyć opony.

> Może też wystąpić tzw. "ząbkowanie"

> Może sprawdzić hamulce czy nie blokują?

Galaxy to duzo wieksze i ciezsze auto niz 5008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Galaxy to duzo wieksze i ciezsze auto niz 5008.

90kg cięższe i na podobnych oponach, więc takiej dużej różnicy nie ma.

Mój na autostradzie przy prędkości ok. 130-140km/h pali 10l, w mieście od 11 wzwyż. Fakt, że tankuję 98 i nie wiem, czy ma to jakiś wpływ na spalanie. Zakładam, że paliwo wyższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> zostałem poproszony o pomoc w ustaleniu przyczyn wysokiego spalania paliwa przez silnik 1.6 THP 156

> koni mechanicznych .

> Pojezdziłem autem cały dzień

> ( moje wyliczenia wg wskazań z komputera )

> Jazda 100-120 km/h ( trasa bardzo delikatne obchodzenie się gazem) 8,8 L /100 km ( test na odcinku

> 104 km średnia prędkość 81 km/h )

> Miasto 127 km - średnia wg komputera 13,2 L/100km

> Jak dostałem auto pokazywało spalanie z 9999 km - 12,2 l/100 km

> (wg wskazań komputera przy 12 L mierząc ilością wlaną do baku fizycznie wychodzi około 13 L )

> Pacjent 5008 .

> Czytam testy gdzie spalanie jest na poziomie 6-10 L w zależności od testów

> Opony napompowane 0,2 więcej jak to co podaje producent .

> Ktoś ma jakiś pomysł ?

Jak zwykle większość pi....i trzy po trzy i bez sensu, jedyna sensowna sugestia to problem z heblami. Sprawdziłbym także sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda paliwa na takie jazdy.

Podjedź do firmy z rolkami. Sprawdzą dawkę paliwa, sprawdzą poprawność działania czujników na silniku, dymienie.

Wyjdzie szydło z worka.

A może to styl jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 8,67 średnie spalanie.

> Min. 6,94

> Max 10,02

> wyniki z całego baku, nie chwilowe

> Z opisu wynika, że to nie styl jazdy

Astrą w stolicy zamykam się poniżej 6 litrów (ostatnio poprawiłem na 5,5!). Ale już ukrainka nie jest w stanie zejść nawet do 7. Osiąga 7,5-7,8.

To samo auto, ta sama trasa.

Niektórym wydaje się ze jak lekko naciskają gaz na 2-3 biegu to bedzie ok. Podobnie jak wiekszość zapina 5-6 bieg ponizej 80km/h... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie jak wiekszość

> zapina 5-6 bieg ponizej 80km/h...

W moim aucie 5 (ostatni)bieg spokojnie zapinam w okolicy 60-70km/h jeżeli jadę w np. kolumnie ze stałą prędkością i wtedy pali najmniej. Redukuję do przyspieszenia tylko. Takim stylem jazdy bez problemu mam średnie z jazdy mieszanej 50/50 6-6,5/ 100km w wolnossaku 1,6. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astrą w stolicy zamykam się poniżej 6 litrów (ostatnio poprawiłem na 5,5!). Ale już ukrainka nie

> jest w stanie zejść nawet do 7. Osiąga 7,5-7,8.

> To samo auto, ta sama trasa.

> Niektórym wydaje się ze jak lekko naciskają gaz na 2-3 biegu to bedzie ok. Podobnie jak wiekszość

> zapina 5-6 bieg ponizej 80km/h...

Nie będę się odnosił do miasta, bo każde jest inne, ale na trasie są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team bardzo częsty we współczesnych samochodach, a w szczególności tych doładowanych.

Pojedź do ASO, tam zmienią / uaktualnią software sterujący praca silnika i spalanie wróci do normy.

Spokojnie przy jeździe miejskiej zejdzie poniżej magicznej granicy 10l/100km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki, że pokrywa się z grubsza z tym co podałeś.

> A jeśli jest tam automat (nawet nie wiem czy występował) to podane spalanie może okazać się

> "normalne".

W trasie to nie wydaje mi sie, że normalne. Owszem wszystko zalezy od stylu jazdy, ale jezeli nie jest agresywny to takie spalanie nie jest normalne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasie to nie wydaje mi sie, że normalne. Owszem wszystko zalezy od stylu jazdy, ale jezeli nie

> jest agresywny to takie spalanie nie jest normalne

Jeśli Ty masz manual i masz o litr z hakiem mniej,

to przy automacie klasycznym 1-2 litry więcej to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim aucie 5 (ostatni)bieg spokojnie zapinam w okolicy 60-70km/h jeżeli jadę w np. kolumnie ze

> stałą prędkością i wtedy pali najmniej. Redukuję do przyspieszenia tylko. Takim stylem jazdy

> bez problemu mam średnie z jazdy mieszanej 50/50 6-6,5/ 100km w wolnossaku 1,6.

Zrób jeden zbiornik nie używając 5-tego biegu poniżej 100 km/h. Nie spotkałem auta które nie spaliłoby mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To całkiem normalne spalanie. Auto spore i ciężkie. Do tego pewnie może dojść brak umiejętności

> ekodrivingu, które przy turbobenzynie są dość istotne dla zmniejszenia spalania.

w trasie ok. 8-9 często osiągam. ale: 13l w miescie tym silnikiem? to nawet ja nie umiem. to nie jest normalne spalanie.

mi spalanie wzrosło do 10,5 przez mosty w stolycy i przez wymianę rozrządu (pewnie reset kompa i nauka od nowa). ale nie do 13.

pytanie o przebieg? kiedy byl rozrzad robiony?

czy spalanie wzrosło nagle czy powoli rosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasie tez? Tylko czy on ma automat

Oczywiście.

Poświęciłem 2 minuty i sprawdziłem czy w ogóle były automaty.

Nie poświęcę natomiast kolejnych szukając jaki to automat.

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczn...-156km-od-2009/

Przykładowo DSG nie podnosi spalania, bo to "udawany" automat.

Tryb mieszany to ok. 10% więcej z tego co widać.

Oczywiście nie wykluczone jest, że są złe dawki i po prostu leje za dużo i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście.

> Poświęciłem 2 minuty i sprawdziłem czy w ogóle były automaty.

> Nie poświęcę natomiast kolejnych szukając jaki to automat.

8biegowy nieudawany automat od BMW też obniża spalanie.

> Przykładowo DSG nie podnosi spalania, bo to "udawany" automat.

> Tryb mieszany to ok. 10% więcej z tego co widać.

> Oczywiście nie wykluczone jest, że są złe dawki i po prostu leje za dużo i tyle.

moze to byc kwestia rozciagnietego rozrzadu albo nagaru w bez wtrysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście.

> Poświęciłem 2 minuty i sprawdziłem czy w ogóle były automaty.

> Nie poświęcę natomiast kolejnych szukając jaki to automat.

> http://www.autocentrum.pl/dane-techniczn...-156km-od-2009/

> Przykładowo DSG nie podnosi spalania, bo to "udawany" automat.

> Tryb mieszany to ok. 10% więcej z tego co widać.

> Oczywiście nie wykluczone jest, że są złe dawki i po prostu leje za dużo i tyle.

Nie zrozumiales mojego pytania. To, ze automat byl w tym modelu do wyboru, to jest oczywiste. Pytalem, czy on w tym co jeździł ma automa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podnosi. Nie ma nic za darmo. Wszystko potrzebuje energii - klima, automat i tak dalej. Fakt, że

> potrzebuje o wiele mniej energii, niz prawdziwy automat, ale jednak.

Rekompensują to inne przełożenia, zestopniowanie skrzyni i szybkie zmiany w górę przy niskich obrotach.

W praktyce +/- wychodzi na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zrozumiales mojego pytania. To, ze automat byl w tym modelu do wyboru, to jest oczywiste.

> Pytalem, czy on w tym co jeździł ma automa!

Wszystko zrozumiałem ok.gif

Nie mam pojęcia czy on ma automat, bo pytałem ale nie udzielił odpowiedzi.

A poruszyłem wątek ma/nie ma, bo się naprodukuję, a zaraz się okaże, że automatów tam nie było grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zrozumiałem

ok.gif

> Nie mam pojęcia czy on ma automat, bo pytałem ale nie udzielił odpowiedzi.

No wlasnie, moze to tajemnica zlosnik.gif

> A poruszyłem wątek ma/nie ma, bo się naprodukuję, a zaraz się okaże, że automatów tam nie było

Byly byly ,ale nie wnikalem co to za ustrojstwo tam wpakowali. W katalogach przynajmniej podawali wieksze spalanie z automatem, ale jak to w katalogach ciut większe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rekompensują to inne przełożenia, zestopniowanie skrzyni i szybkie zmiany w górę przy niskich

> obrotach.

Tak.

> W praktyce +/- wychodzi na zero.

Dlatego napisałem wyżej, mimo że automat musi zużywać więcej paliwa (nie ma nic za darmo), to przy współczesnych skrzyniach, eliminujących błędy kierowcy, może nawet wyjść oszczędniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rekompensują to inne przełożenia, zestopniowanie skrzyni i szybkie zmiany w górę przy niskich

> obrotach.

> W praktyce +/- wychodzi na zero.

w trasie wyjdzie na korzysc automatu - masz lockup i więcej przełożeń = nadbiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To całkiem normalne spalanie. Auto spore i ciężkie. Do tego pewnie może dojść brak umiejętności

> ekodrivingu, które przy turbobenzynie są dość istotne dla zmniejszenia spalania.

Nie - to nie jest normalne spalanie. Kolega ma c5 z hydro i automatem, pali dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C5 nie jest kioskiem ruchu

Jak zwykle zrobiliśce straszny chlew z wątku i niczego sensownego nie zaproponowaliście. Co robi moderacja - jest na urlopie? Własnie dlatego juz bardzo sporadycznie się udzielam na tym forum.

PS. To auto i z tym sinikiem, jeśli jest sprawe pali sporo mniej i basta! Potwierdzone pod dystrybutorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Automat 6 biegów

Nie rozmawiaj nigdy poważnie z idiotami, sprowadzą cię do własnego poziomu i potem zakrzyczą. Pomocy szukaj u dobrych diagnostów / mechaników, na tym forum raczej jej nie znajdziesz. Przykre, jednak prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zwykle zrobiliśce straszny chlew z wątku i niczego sensownego nie zaproponowaliście. Co robi

> moderacja - jest na urlopie? Własnie dlatego juz bardzo sporadycznie się udzielam na tym

> forum.

> PS. To auto i z tym sinikiem, jeśli jest sprawe pali sporo mniej i basta! Potwierdzone pod

> dystrybutorem.

Nie wspominałeś, że jeździłeś 5008 z automatem hmm.gif ale ok, pewnie masz rację ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.