Skocz do zawartości

Terakota na OSB


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

> Czym kleić ? Czym(ś) zagruntować płyte ?

Ja zawsze robię tak: Najpierw zakładam tarczę drucianą na flexa i całość fazuję żeby zetrzeć tłustą powłokę, następnie gruntuję wszystko unigruntem z atlasa. Potem wtapiam siatkę elewacyjną na atlas plus i zostawiam do wyschnięcia na min. 12h. Na następny dzień kładę płytki na grzebień też na atlas plus. Wiele robót takich w ten sposób wykonałem i jeszcze nie miałem żadnej reklamacji. Oczywiście płyta musi być takiej grubości i podparta wystarczająco gęsto aby się nie uginała. No i w różnych sytuacjach stosuje różne kleje elastyczne ale na osb tylko i wyłącznie atlas plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi ktoś sugerował, że najlepiej na tradycyjne kleje montażowe z tuby bo są mocne i elastyczne (?)

> Do wyklejenie jest tylko 1 m2 ale w miejscu uczęszczanym.

Sugerował że on to tak robił czy słyszał że ktoś tak robił, bo to zasadnicza różnica. Ja Ci opisałem jak ja to wielokrotnie robiłem a Ty zrobisz jak zechcesz. Ja klejom w tubie nie wierzę w takich przypadkach bo o ile można przypuszczać że płytki będzie się trzymał to już od płyty osb może się odparzyć bo po pierwsze płyta jest tłusta a po drugie gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi ktoś sugerował, że najlepiej na tradycyjne kleje montażowe z tuby bo są mocne i elastyczne (?)

> Do wyklejenie jest tylko 1 m2 ale w miejscu uczęszczanym.

kolega dobrze Ci radzi, więc zrób jak pisze. Bardzo ważne jest, żeby płyta była stabilna. Jak podłoże będzie się uginało, to ciężko zapewnić trwałość klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę konkretniej - chcę tym okleić klape/właz do piwnicy, po którym się niestety cały czas chodzi. Wiem, że musi być sztywny więc taki będzie ale o tyle nie pasuje mi typowy klej do terakoty bo znacznie zwiększy on ciężar klapy ( tak myslę ) a od czasu do czasu się ją podnosi. Ale jeśli uważacie, że tak będzie najlepiej to pewnie tak zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trochę konkretniej - chcę tym okleić klape/właz do piwnicy, po którym się niestety cały czas

> chodzi. Wiem, że musi być sztywny więc taki będzie ale o tyle nie pasuje mi typowy klej do

> terakoty bo znacznie zwiększy on ciężar klapy ( tak myslę ) a od czasu do czasu się ją

> podnosi. Ale jeśli uważacie, że tak będzie najlepiej to pewnie tak zrobie.

Jeśli ta klapa ma 1m2 tak jak piszesz to gro ciężaru będzie stanowić płytki+płyta osb i sam właz. Klej taki czy taki w tym przypadku nie stanowi różnicy, jaka może być różnica 0,3 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trochę konkretniej - chcę tym okleić klape/właz do piwnicy, po którym się niestety cały czas

> chodzi.

Klejąc gres do płyty OSB zamykającej od góry szafkę balkonową "na wszelkie utensylia balkonowo-kwiatkowe" grinser006.gif użyłem niezawodny Fix All Classic.

Co prawda po tej szafce nie chodzę, ale klej doskonale spełnił swoje zadanie, jest trwale elastyczny, nic nie odpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.