Skocz do zawartości

epica, ściąga przy hamowaniu


marcin77

Rekomendowane odpowiedzi

> Problem z klockami, tłoczkami, zaciskami.

> Może być też luz w zawieszeniu.

widać że bardziej prawy przód przysiada przy hamowaniu, czyli pewnie lewy słabo łapię, podjadę chyba do stacji diagnostycznej i sprawdzą hamulce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widać że bardziej prawy przód przysiada przy hamowaniu, czyli pewnie lewy słabo łapię, podjadę

> chyba do stacji diagnostycznej i sprawdzą hamulce

prawy przód gorzej o 20% hamuje, czyli hamulce ok.gif, tył prawie idealnie łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie masz rację , 20% gorzej łapie prawy przód, jeśli zacisk, to w grę wchodzi same

> przesmarowanie czy demontaż zacisku i jakieś dodatkowe zabiegi

Albo sam zacisk na prowadnicach albo tłoczek.

Możliwe, że klocek jakoś dziwnie się ułożył albo zużył zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz ZTCP 14 do prowadnic, odkręcić, wyjąć zacisk z tłoczkiem, i podwiesić żeby nie przeszkadzał. Wyjąc prowadnice z jarzma (ja w zaciskach z tyłu użyłem klucza hydraulicznego aby poruszyć, bo tak stały, potem jak je "okręcilem" wybiłem mlotkiem) wyczyścić je, nalożyć smaru do hamulców, wlożyć kilka razy poruszać, wytrzeć i powtórzyć dwa razy. Potem oczyścić blaszki mocujace klocek, tam też posmarować.

Przy okazji oceń jak wyglądają wszystkie gumy.

Jeśli to co powyżej nie pomoże, to wymienić płyn, odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klucz ZTCP 14 do prowadnic, odkręcić, wyjąć zacisk z tłoczkiem, i podwiesić żeby nie przeszkadzał.

> Wyjąc prowadnice z jarzma (ja w zaciskach z tyłu użyłem klucza hydraulicznego aby poruszyć, bo

> tak stały, potem jak je "okręcilem" wybiłem mlotkiem) wyczyścić je, nalożyć smaru do

> hamulców, wlożyć kilka razy poruszać, wytrzeć i powtórzyć dwa razy. Potem oczyścić blaszki

> mocujace klocek, tam też posmarować.

> Przy okazji oceń jak wyglądają wszystkie gumy.

> Jeśli to co powyżej nie pomoże, to wymienić płyn, odpowietrzyć.

opis 1 klasa ok.gif, ale pewnie dam zarobić, tylko teraz znajdź dobrego mechanika hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo sam zacisk na prowadnicach albo tłoczek.

> Możliwe, że klocek jakoś dziwnie się ułożył albo zużył

klocki wzrokowo jeszcze dużo smile.gif, w zeszłym roku w serwisie 2x czyścili przód hamulce , ale to było aso, za drugim razem udało się, może usterka ujawniła się ponownie, zobaczymy, mechanik zarobi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opis 1 klasa , ale pewnie dam zarobić, tylko teraz znajdź dobrego mechanika

Teraz przyczytałem, ze chodzi o epicę mlot.gif opisałem lacetti facepalm%5B1%5D.gif

Ale pewnie różnić będzie się ew. rozmiarem klucza wink.gif

Robota nie jest trudna, jeśli nie masz dwóch lewych rąk dasz sobie radę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> opis 1 klasa , ale pewnie dam zarobić, tylko teraz znajdź dobrego mechanika

Teraz przyczytałem, ze chodzi o epicę mlot.gif opisałem lacetti facepalm%5B1%5D.gif

Ale pewnie różnić będzie się ew. rozmiarem klucza wink.gif

Robota nie jest trudna, jeśli nie masz dwóch lewych rąk dasz sobie radę wink.gif

Dobra odświeżam kotleta, okazało się że tłoczek do wymiany, takie coś będzie pasowało ? http://allegro.pl/tloczek-hamulcowy-zacisk-chevrolet-epica-rezzo-i5817922497.html  

chyba że znacie inne godne polecenia źródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale w Epice były dwa rodzaje układów hamulcowych. Najlepiej zmierz tłoczek

czyli demontaż jedynie ?, wczoraj złożyli do kupy zacisk, przeczyścili prowadnice, zmienili gumki i narazie jest ok, coś tam próbowali dopasować (tłoczek) ale nic nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.