Jump to content

epica, ściąga przy hamowaniu

Recommended Posts

> jazda na wprost jest prawidłowa, przy hamowaniu ściąga w lewo, obstawiamy

Problem z klockami, tłoczkami, zaciskami.

Może być też luz w zawieszeniu.

> Problem z klockami, tłoczkami, zaciskami.

> Może być też luz w zawieszeniu.

widać że bardziej prawy przód przysiada przy hamowaniu, czyli pewnie lewy słabo łapię, podjadę chyba do stacji diagnostycznej i sprawdzą hamulce ok.gif

> widać że bardziej prawy przód przysiada przy hamowaniu, czyli pewnie lewy słabo łapię, podjadę

> chyba do stacji diagnostycznej i sprawdzą hamulce

prawy przód gorzej o 20% hamuje, czyli hamulce ok.gif, tył prawie idealnie łapie

> Stoi zacisk

pewnie masz rację ok.gif, 20% gorzej łapie prawy przód, jeśli zacisk, to w grę wchodzi same przesmarowanie czy demontaż zacisku i jakieś dodatkowe zabiegi hmm.gif

> pewnie masz rację , 20% gorzej łapie prawy przód, jeśli zacisk, to w grę wchodzi same

> przesmarowanie czy demontaż zacisku i jakieś dodatkowe zabiegi

Albo sam zacisk na prowadnicach albo tłoczek.

Możliwe, że klocek jakoś dziwnie się ułożył albo zużył zlosnik.gif

Klucz ZTCP 14 do prowadnic, odkręcić, wyjąć zacisk z tłoczkiem, i podwiesić żeby nie przeszkadzał. Wyjąc prowadnice z jarzma (ja w zaciskach z tyłu użyłem klucza hydraulicznego aby poruszyć, bo tak stały, potem jak je "okręcilem" wybiłem mlotkiem) wyczyścić je, nalożyć smaru do hamulców, wlożyć kilka razy poruszać, wytrzeć i powtórzyć dwa razy. Potem oczyścić blaszki mocujace klocek, tam też posmarować.

Przy okazji oceń jak wyglądają wszystkie gumy.

Jeśli to co powyżej nie pomoże, to wymienić płyn, odpowietrzyć.

> Klucz ZTCP 14 do prowadnic, odkręcić, wyjąć zacisk z tłoczkiem, i podwiesić żeby nie przeszkadzał.

> Wyjąc prowadnice z jarzma (ja w zaciskach z tyłu użyłem klucza hydraulicznego aby poruszyć, bo

> tak stały, potem jak je "okręcilem" wybiłem mlotkiem) wyczyścić je, nalożyć smaru do

> hamulców, wlożyć kilka razy poruszać, wytrzeć i powtórzyć dwa razy. Potem oczyścić blaszki

> mocujace klocek, tam też posmarować.

> Przy okazji oceń jak wyglądają wszystkie gumy.

> Jeśli to co powyżej nie pomoże, to wymienić płyn, odpowietrzyć.

opis 1 klasa ok.gif, ale pewnie dam zarobić, tylko teraz znajdź dobrego mechanika hmm.gif

> Albo sam zacisk na prowadnicach albo tłoczek.

> Możliwe, że klocek jakoś dziwnie się ułożył albo zużył

klocki wzrokowo jeszcze dużo smile.gif, w zeszłym roku w serwisie 2x czyścili przód hamulce , ale to było aso, za drugim razem udało się, może usterka ujawniła się ponownie, zobaczymy, mechanik zarobi ok.gif

> opis 1 klasa , ale pewnie dam zarobić, tylko teraz znajdź dobrego mechanika

Teraz przyczytałem, ze chodzi o epicę mlot.gif opisałem lacetti facepalm%5B1%5D.gif

Ale pewnie różnić będzie się ew. rozmiarem klucza wink.gif

Robota nie jest trudna, jeśli nie masz dwóch lewych rąk dasz sobie radę wink.gif

• 6 months later...

> opis 1 klasa , ale pewnie dam zarobić, tylko teraz znajdź dobrego mechanika

Teraz przyczytałem, ze chodzi o epicę mlot.gif opisałem lacetti facepalm%5B1%5D.gif

Ale pewnie różnić będzie się ew. rozmiarem klucza wink.gif

Robota nie jest trudna, jeśli nie masz dwóch lewych rąk dasz sobie radę wink.gif

Dobra odświeżam kotleta, okazało się że tłoczek do wymiany, takie coś będzie pasowało ? http://allegro.pl/tloczek-hamulcowy-zacisk-chevrolet-epica-rezzo-i5817922497.html  

chyba że znacie inne godne polecenia źródło ?

Nie jestem pewien ale w Epice były dwa rodzaje układów hamulcowych. Najlepiej zmierz tłoczek

czyli demontaż jedynie ?, wczoraj złożyli do kupy zacisk, przeczyścili prowadnice, zmienili gumki i narazie jest ok, coś tam próbowali dopasować (tłoczek) ale nic nie pasowało.