Skocz do zawartości

Polerka lakieru - pomóżta


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Myślę nad wypolerowaniem auta z podpisu. Kolor czerwony niemetaliczny. Mam białą gąbkę polerską (ztcs kolor gąbki ma znaczenie) ipastę G3.

Kiedyś tak polerowałem srebrne auto i wynik był bardzo dobry. Tyle, że tam był lakier metalik.

Czy zwykły czerwony bądź czarny też mogę w/w zestawem potraktować bez żadnych konsekwencji w stylu rys, przypaleń lakieru itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Myślę nad wypolerowaniem auta z podpisu. Kolor czerwony niemetaliczny. Mam białą gąbkę polerską

> (ztcs kolor gąbki ma znaczenie) ipastę G3.

> Kiedyś tak polerowałem srebrne auto i wynik był bardzo dobry. Tyle, że tam był lakier metalik.

> Czy zwykły czerwony bądź czarny też mogę w/w zestawem potraktować bez żadnych konsekwencji w stylu

> rys, przypaleń lakieru itp.?

na odwrocie pasty masz napisane jakimi obrotami daną pasta polerować wink.gif jak nie będziesz polerki w jednym miejscu za długo trzymał to nic nie przypalisz wink.gif Generalnie kolor gabki ma znaczenie, biała jest przeznaczona do stosowania z mocno ściernymi pastami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na odwrocie pasty masz napisane jakimi obrotami daną pasta polerować jak nie będziesz polerki w

> jednym miejscu za długo trzymał to nic nie przypalisz ok.gif

> biała jest przeznaczona do stosowania z mocno ściernymi pastami

słyszałem, że biała jest najtwardsza ale nie pamiętam do konkretnie jakich lakierów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuć się na suche pasty typu menzerna czy 3M, do jako takiego efektu polecam 3M z zielonym korkiem lub menzerna 2500. Najlepiej całe auto zrobić papierkiem na mokro 2500-3000 i dopiero polerować. wink.gif Po polerce jakieś mleczko i powinno być spoko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerzuć się na suche pasty typu menzerna czy 3M, do jako takiego efektu polecam 3M z zielonym

> korkiem lub menzerna 2500. Najlepiej całe auto zrobić papierkiem na mokro 2500-3000 i dopiero

> polerować. Po polerce jakieś mleczko i powinno być spoko

Nie widzę sensu tarcia papierem 2500 auta w akrylu. I tak bedzie zadowolony z efektu na czerwonym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Myślę nad wypolerowaniem auta z podpisu. Kolor czerwony niemetaliczny. Mam białą gąbkę polerską

> (ztcs kolor gąbki ma znaczenie) ipastę G3.

> Kiedyś tak polerowałem srebrne auto i wynik był bardzo dobry. Tyle, że tam był lakier metalik.

> Czy zwykły czerwony bądź czarny też mogę w/w zestawem potraktować bez żadnych konsekwencji w stylu

> rys, przypaleń lakieru itp.?

tylko uwazaj bo akryl w przeciwienstwie do metalika grzeje sie szybciej i bardziej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biała gąbka jest najtwardsza i w połączeniu z G3 może narobic Ci dużo rys widocznych w słoncu. Po

> tym możesz jednak to jeszcze wykonczyc np G6 na pomaranczowej gąbce.

> Oklej dobrze plastiki i gumy, bo po G3 i dużej ilosci wody jest masakra.

myślałem, aby po g3 nałożyć wosk,

do tej pory używałem takiego:

turtlewax_original_paste_kit_250ml_70_026_b.jpg.thumb_350x350.jpg

i zawsze było ok.gif

Czyli twierdzisz, że po białej gąbce atakować pomarańczową na G6?

Nie mam aż tak zniszczonego lakieru, ot zwyczajnie ma już 9 lat i przydałoby się odświeżyć.

To może w ogóle zacząć od lżejszego kalibru jak piszesz z tą pomarańczową i G6? Ale ztcw g6 jest mocnościerna a g3 nieco łagodniejsza...więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt będzie napewno , ale czy używałeś kiedyś g3 i polerki mechanicznej ??

bo ja rezygnuje z takiego połączenia bo dłużej póżniej jest domyć auto w zakamarkach których nie zakleiłeś, niż wypolerować, a ta pasta strasznie sie rozpryskuje crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> efekt będzie napewno , ale czy używałeś kiedyś g3 i polerki mechanicznej ??

tak, ok.gif ale na metaliku, stąd pytanie o akryl

> bo ja rezygnuje z takiego połączenia bo dłużej póżniej jest domyć auto w zakamarkach których nie

> zakleiłeś, niż wypolerować, a ta pasta strasznie sie rozpryskuje

dlatego zawsze oklejam auto: szyby, plastiki itp. A potem dokładne sprzątanie ok.gif

jeszce pytanie:

po G3 nałożyć wosk? myślę, że tak a co powiedzą fachury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Myślę nad wypolerowaniem auta z podpisu. Kolor czerwony niemetaliczny. Mam białą gąbkę polerską

> (ztcs kolor gąbki ma znaczenie) ipastę G3.

> Kiedyś tak polerowałem srebrne auto i wynik był bardzo dobry. Tyle, że tam był lakier metalik.

> Czy zwykły czerwony bądź czarny też mogę w/w zestawem potraktować bez żadnych konsekwencji w stylu

> rys, przypaleń lakieru itp.?

Z mojej strony Meguirs Ultimate Compound następnie odtłuścić/zmyś IPĄ lub zmywaczem silikonu i na to wosk, ale nie taki merketowy, ja polecam FINISH KARE 1000P HI-TEMP PASTE WAX, próbka za 25 zeta i zrobione już 4 auta i ledwo widać, że ubyło wosku w pudełeczku. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Myślę nad wypolerowaniem auta z podpisu. Kolor czerwony niemetaliczny. Mam białą gąbkę polerską

> (ztcs kolor gąbki ma znaczenie) ipastę G3.

> Kiedyś tak polerowałem srebrne auto i wynik był bardzo dobry. Tyle, że tam był lakier metalik.

> Czy zwykły czerwony bądź czarny też mogę w/w zestawem potraktować bez żadnych konsekwencji w stylu

> rys, przypaleń lakieru itp.?

masz najgorszy -tj najbardziej agresywny zestaw do polerowania - biorąc pod uwagę lakier jaki chcesz zrobić to prawie pewne ze go na kantach poprzecierasz i samochód będzie do ...malowania.

Kwestia lakieru - czy to jest lakier klasyczny akryl i np jak używasz pasty to farbuje kolorem karoserii czy też pokryty jest bezbarwnym lakierem?

na tego typu lakier potrzebny jest zestaw gąbek od twardej przez średnią do miękkiej i podobnie past - zawsze testujesz mniej agresywną bo może okazać się wystarczająca. natomiast nie ma szans aby nie było potrzeby polerować lakieru pastą wykańczającą

inaczej będzie tak jak na foto

288476912-holo.jpg

post-33228-14352531422442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się dawniej robiło- obecne pasty ( 3M , Menzerna itp) nie potrzebują wody.

> Inna sprawa, że jak ktoś nie ma wprawy i doświadczenia narobi takiej masakry że tylko lakiernik

> pomoże

czy urodziłeś się z wprawą i doświadczeniem? nie sądzę, uważam za to, że niezbędna jest wiedza, dobór produktów i dokładność oraz brak pośpiechu, zdarzyło mi się kilka razy polerować samochód i nie miałem nigdy żadnych kwiatków...

Ale do rzeczy: skoro mój zestaw się nie nadaje, to podpowiedzcie z Waszego doświadczenia co konkretnie i w jakim zestawie ok.gif

aha, lakier akryl bez bezbarwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że niezbędna jest wiedza i doświadczenie , dlatego pisze Ci, że na lakierze akrylowym nie pokrytym bezbarwnym tą swoją kombinacją możesz naprawdę narobić kołopotów.

moja rada - kup zestaw past menzerny (wystarczy Ci spokojnie zestaw po 250 ml) i zestaw gąbek twarda, średnia i wykończeniowa. Zacznij od średniej gąbki i średniej pasty oraz uważaj na kantach i przetłoczeniach. Następnie jak wypolerujesz kawałek np IPĄ czyli alkoholem izopropytlowym przemyj i zerknij ile wad lakieru zniknęło. Jeśli efekt Cię zadowala lecisz dalej. Jeśłi nie bierzesz ciut mocniejszą pastę i gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.