Skocz do zawartości

Pomóżcie znaleźć przyczepę.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że to problem ale żeby aż taki? Bardzo trudno znaleźć przyczepę o konkretnych parametrach.

Znalazłem jedną za 500zł, umówiłem się na zakup, ugadaliśmy wstępnie cenę, a po przyjeździe gość mi mówi, że trochę się zastanowił i chce 500zł więcej.

Odwróciłem się na pięcie i poszedłem.

Szukam przyczepy do samochodu osobowego.

DMC 1000kg, jednoosiowa z dokumentami oczywiście.

Musie być o takich parametrach, nic więcej nic mniej. Może być uszkodzona. Cena nie może przekraczać 2000zł. Najlepiej gdyby była jak najtańsza.

Może ktoś gdzieś widział taką przyczepę, może stoi u kogoś w krzakach i zawadza, może ktoś znajomy by sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być DMC 1000kg i jednoosiowa.

Chodzi o to żeby nie wlec niepotrzebnie dodatkowej i niepotrzebnej osi i żeby nie płacić na drogach krajowych. Dodatkowo niektóre mniejsze samochody mogą swobodnie 1000kg ciągnąć.

Znalazłem na OLX za 1700zł ale koło Bydgoszczy. Ech... daleko trochę i cena mogłaby być trochę niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś gdzieś widział taką przyczepę, może stoi u kogoś w krzakach i zawadza, może ktoś znajomy

> by sprzedał.

http://olx.pl/oferta/laweta-do-przewozu-motocykli-dmc-1700kg-CID5-ID9X36J.html#15981762b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tych pieniądzach ciężko będzie jak niemożliwe wręcz z tego co na portalach ogłoszeniowych

> oferowane jest

Wiem, że ciężko ale może gdzieś ktoś przez przypadek trafi na przyczepę o takich parametrach i ktoś będzie chciał to oddać za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być DMC 1000kg i jednoosiowa.

> Chodzi o to żeby nie wlec niepotrzebnie dodatkowej i niepotrzebnej osi i żeby nie płacić na drogach

> krajowych. Dodatkowo niektóre mniejsze samochody mogą swobodnie 1000kg ciągnąć.

> Znalazłem na OLX za 1700zł ale koło Bydgoszczy. Ech... daleko trochę i cena mogłaby być trochę

> niższa.

a co ma oś do płacenia na drogach krajowych ?

jednoosiową jak załadujesz za dużo a tak właśnie bedziesz robic to też powinieneś płacić a dwuosiową jeśli będzie z matematyki wynikać dmc zestawu poniżej 3,5 to nie płacisz ..proste ...

ps. chyba jak tylko przeładujesz przyczepę to oczywiście zajeżdżasz na pierwszy komisariat zapłacić mandat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 800kg.

> Dlatego muszę mieć inną przyczepę, bo jak na razie jeżdżę na na dużej granicy legalności.

nie jeździsz na granicy legalności tylko nielegalnie

ale jako że najwyraźniej uważasz się za ustawodawcę i sam decydujesz które przepisy można łamać a których nie ... szczególnie jak inni to robią to sobie jeździsz i łamiesz bezkarnie przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jeździsz na granicy legalności tylko nielegalnie

> ale jako że najwyraźniej uważasz się za ustawodawcę i sam decydujesz które przepisy można łamać a

> których nie ... szczególnie jak inni to robią to sobie jeździsz i łamiesz bezkarnie przepisy.

Kali ukraść dobrze. Kalemu ukraść źle hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być DMC 1000kg i jednoosiowa.

> Chodzi o to żeby nie wlec niepotrzebnie dodatkowej i niepotrzebnej osi i żeby nie płacić na drogach

> krajowych. Dodatkowo niektóre mniejsze samochody mogą swobodnie 1000kg ciągnąć.

Czegos tu nie rozumiem, szukasz przyczepki o DMC 1000kg, ktora miala by ladownosc min 800kg?? Smiem twierdzic, ze nie znajdziesz takiej przyczepki, bo stawiam, ze masa wlasna kazdej o DMC 1000kg bedzie wieksza anizeli 200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 800kg.

> Dlatego muszę mieć inną przyczepę, bo jak na razie jeżdżę na na dużej granicy legalności.

raczej nielegalnie niż legalnie ale to Twoja sprawa

ciężko będzie znaleźć przyczepę, która ważąc mniej niż 200kg będzie miała 1000kg DMC

raczej sam szkielet przyczepy albo ubogą lawetę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czegoś nie rozumiem-chcesz wydać 2 000PLN a jak gość chciał sprzedać za 1000 (500+500) to

> odwróciłeś się na pięcie...

Ja bym dopłacił mu nawet 700zł i wyszło by 1200zł i problem z głowy,a tak będziesz marnował czas na szukanie.

Rozumiem ze masz zasady wiec masz czas na szukanie i dołożenie do tego 2 razy więcej.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nielegalnie niż legalnie ale to Twoja sprawa

> ciężko będzie znaleźć przyczepę, która ważąc mniej niż 200kg będzie miała 1000kg DMC

> raczej sam szkielet przyczepy albo ubogą lawetę

To już jest sprawa drugorzędna. Widywałem takie przyczepy. Dużo pochodzi z byłego DDR. Jednak znaleźć taką to jak znalezienie przez ślepą kurę ziarnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiedziałem, że to problem ale żeby aż taki? Bardzo trudno znaleźć przyczepę o konkretnych

> parametrach.

> Znalazłem jedną za 500zł, umówiłem się na zakup, ugadaliśmy wstępnie cenę, a po przyjeździe gość mi

> mówi, że trochę się zastanowił i chce 500zł więcej.

> Odwróciłem się na pięcie i poszedłem.

Daj namiar na tego kolesia, zaplace mu tego tysiaka i wtedy odsprzedam Ci za 2k :-) Widac masz sporo wolnego czasu, skoro nie zdecydowales sie na zakup tamtej przyczepki, cena 1tys to wg mnie byla okazja, bo za taka cene ciezko znalezc sensowna lekka przyczepke towarowa z papierami. Mialbys juz przyczepke, jezdzilbys legalnie i nie zawracalbys nam tu glowy pierdolami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już jest sprawa drugorzędna. Widywałem takie przyczepy. Dużo pochodzi z byłego DDR. Jednak

> znaleźć taką to jak znalezienie przez ślepą kurę ziarnka.

to może papierów poszukaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj namiar na tego kolesia, zaplace mu tego tysiaka i wtedy odsprzedam Ci za 2k :-) Widac masz

> sporo wolnego czasu, skoro nie zdecydowales sie na zakup tamtej przyczepki, cena 1tys to wg

> mnie byla okazja, bo za taka cene ciezko znalezc sensowna lekka przyczepke towarowa z

> papierami. Mialbys juz przyczepke, jezdzilbys legalnie i nie zawracalbys nam tu glowy

> pierdolami :-D

Popieram. Ceny używanych przyczep z papierami są wysokie. A te przyczepy które mają okazyjne ceny, są niestety bez papierów.

Przeglądając ogłoszenia z przyczepami zacząłem się zastanawiać na co liczą sprzedawcy przyczep w cenie 2000 - 3000 zł, do których nie posiadają dokumentów umożliwiających rejestrację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce mi się po raz, nie pamiętam już który, opisywać uzasadnienia pojego postępowania.

Uzasadnienie nie ma tu żadnego znaczenia.

Złamałeś przepisy to udaj się do najbliższego komisariatu opisz swoje wykroczenie i przyjmij mandat.

Możesz załączyć film w ramach dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzasadnienie nie ma tu żadnego znaczenia.

> Złamałeś przepisy to udaj się do najbliższego komisariatu opisz swoje wykroczenie i przyjmij

> mandat.

> Możesz załączyć film w ramach dokumentacji.

screwy.gif a gdzie mogę iść napisać doniesienie że Prawo w Polsce jest do bani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to żeby nie wlec niepotrzebnie dodatkowej i niepotrzebnej osi i żeby nie płacić na drogach krajowych.

czegoś tu nie rozumiem skoro:

DMC przyczepy = 1000kg

DMC terrano = 2850kg

MC zespołu = 3850kg

Quote:

Kierujący pojazdami samochodowymi oraz
zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony
, które poruszają się po sieci dróg płatnych, nie mogą skorzystać z manualnego systemu poboru opłat.
Obowiązkowe dla tych pojazdów jest korzystanie z elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL.


hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czegos tu nie rozumiem, szukasz przyczepki o DMC 1000kg, ktora miala by ladownosc min 800kg?? Smiem

> twierdzic, ze nie znajdziesz takiej przyczepki, bo stawiam, ze masa wlasna kazdej o DMC 1000kg

> bedzie wieksza anizeli 200kg

oczywiście ... byle oś z kołami to ponad 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przyczepa będzie miała w DR DMC 750kg, drezyna pewnie oficjalnie waży 300kg, więc wszystko się

> zgadza... Polak potrafi

no to ja już się pogubiłem

fred pisał, że drezyna waży 800kg

to i szuka przyczepy z DMC 1000kg

ale nawet z przyczepą DMC 750kg ciągnąc terrano i tak podpada pod viatoll biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.