Skocz do zawartości

Nowy Avensis!


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępna jest nowa Toyota Avensis.

 

Jest to sztandarowy model tej marki sprzedawany w PL.

 

Toyota wreszcie wyszła naprzeciw rynkowi polskiemu, i zaproponowała down-size dla silnika Diesla do pojemności 1.6.

Oferowany jest też poprzedni silnik D-4D o mocy 143 KM.

 

I co najważniejsze, nie ma zbędnych dla obu tych silników skrzyń automatycznych, które Polacy niezależnie od marki omijają szerokim ŁUKIEM.

 

https://www.toyota.pl/new-cars/avensis/index.json#enginesComparer

 

2 silniki Diesla w ofercie zupełnie wystarczą.

 

Natomiast są 4 wersje napędu z silnikami benzynowymi, w tym 2 w wersji ze skrzynią automatyczną, jak by ktoś takową JEDNAK preferował...

 

:ok:  :ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co najważniejsze, nie ma zbędnych dla obu tych silników skrzyń automatycznych, które Polacy niezależnie od marki omijają szerokim ŁUKIEM.

 

 

 

Natomiast są 4 wersje napędu z silnikami benzynowymi, w tym 2 w wersji ze skrzynią automatyczną, jak by ktoś takową JEDNAK preferował...

 

:ok:  :ok:  :ok:

a to ciekawe  - znam  kilka  osob i wszyscy  ktorzy  jeździli  z A/T  twerdzą  ze  manualnej  nie wiecej  kupią   ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli maksymalnie mogę mieć 143 konie w dieslu i na dodatek nie moge tego spiąć z automatem - no cudooooownie  :hehe:

z kolei jak chcę jedyną benzynę z jakąkolwiek mocą (i tak dużo za małą w stosunku do konkurencji) to muszę chcieć automat

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli maksymalnie mogę mieć 143 konie w dieslu i na dodatek nie moge tego spiąć z automatem - no cudooooownie  :hehe:

z kolei jak chcę jedyną benzynę z jakąkolwiek mocą (i tak dużo za małą w stosunku do konkurencji) to muszę chcieć automat

 

Ja to zupełnie nie rozumiem po co jest ten silnik B2.0 w ofercie skoro ma "aż" 5KM więcej od tego b1.8 :)

 

B1.6 to jak rozumiem silnik podstawowy więc niech będzie tylko M/T

B1.8 jest do wyboru M/T i A/T więc jest OK

B2.0 kompletnie bez sensu

D1.6 jako podstawowy tylko z M/T niech będzie

D2.0 powinien być A/T do wyboru i co najmniej kilka wariantów mocy od około 130KM do około 200KM żeby to jakoś wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wybór silników jest marny, pewnie za chwilę pijawi się hybryda i będzie to najlepsza opcja, no i oczywiście najdroższa

 

Nie będzie hybrydowego Avensisa. Dopiero następca modelu ma mieć taki układ napędowy a to będzie dopiero za 4-6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zupełnie nie rozumiem po co jest ten silnik B2.0 w ofercie skoro ma "aż" 5KM więcej od tego b1.8 :)

 

 

Nie cyfry jezdza tylko kreski ;) 

Tak jak kiedys w Accordzie bylo 1.8 136 KM i 2.0 150 KM. Na papierze tylko 14KM i symboliczna roznica 0-100 w codziennej jezdzie to zupelnie inne auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Toyota wreszcie wyszła naprzeciw rynkowi polskiemu, i zaproponowała down-size dla silnika Diesla do pojemności 1.6.

Oferowany jest też poprzedni silnik D-4D o mocy 143 KM.

 

I co najważniejsze, nie ma zbędnych dla obu tych silników skrzyń automatycznych, które Polacy niezależnie od marki omijają szerokim ŁUKIEM.

 

https://www.toyota.pl/new-cars/avensis/index.json#enginesComparer

 

2 silniki Diesla w ofercie zupełnie wystarczą.

 

Natomiast są 4 wersje napędu z silnikami benzynowymi, w tym 2 w wersji ze skrzynią automatyczną, jak by ktoś takową JEDNAK preferował...

 

:ok:  :ok:  :ok:

 

 

nie rozumiem dlaczego "najważniejsze" to brak wyboru skrzyni. to żenua w tym segmencie. i najważniejsze to dać wybór, a nie zabrać automat.

 

ogólnie paleta silników to wstyd.

Edytowane przez jimbo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z niezawodnością tego diesla będzie. Już żabojady wzieły noPB 1.6 od BMW i smród narzekań poszedł w eter.

Nie wzięły od BMW... a zrobiły wspólnie z. To lekka różnica:)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest ich aż 5 do wyboru ?!

 

Wiec o co kaman ?

w segmencie D, nie przekraczają 150 KM? i to marka że tak powiem "budget-premium".

no sory, ale nawet byle peugeot ma wersję GT dla 508. o Passacie, Superbie, czy Mondejo, czy Mazdzie 6 nie wspominam.

kurde - jest marka, która ma słabszą ofertę w segmencie D wogóle jeśli chodzi o topowy silnik?

do tego żart z limitowanymi automatami. że nie wspomnę kampanii reklamowej - Toyota i pierwsze słowo w reklamie "Piękna". no mają tupet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w segmencie D, nie przekraczają 150 KM? i to marka że tak powiem "budget-premium".

no sory, ale nawet byle peugeot ma wersję GT dla 508. o Passacie, Superbie, czy Mondejo, czy Mazdzie 6 nie wspominam.

kurde - jest marka, która ma słabszą ofertę w segmencie D wogóle jeśli chodzi o topowy silnik?

do tego żart z limitowanymi automatami. że nie wspomnę kampanii reklamowej - Toyota i pierwsze słowo w reklamie "Piękna". no mają tupet...

 

Zaraz zaraz to jest krolowa flot przynajmniej w PL. Wiec po co w flocie automat? To czy piekna czy nie to Twoja ocena wiec tupet raczej Twoj :phi: Dla zwyklego Kowalskiego na dojazdy do roboty i raz w roku na wczasy takie 1.8 jest w sam raz. Mnie bardziej martwi to, ze Toyota zaspala jesli chodzi o SUVY maja tylko jednego a to za malo w obecnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz to jest krolowa flot przynajmniej w PL. Wiec po co w flocie automat? To czy piekna czy nie to Twoja ocena wiec tupet raczej Twoj :phi: Dla zwyklego Kowalskiego na dojazdy do roboty i raz w roku na wczasy takie 1.8 jest w sam raz. Mnie bardziej martwi to, ze Toyota zaspala jesli chodzi o SUVY maja tylko jednego a to za malo w obecnych czasach.

po co flocie manual? :) niech sobie będą manuale - jeszcze długo w PL będziemy się katować z tą patologią jako podstawą i ok... trzeba czasu, żeby automaty wyparły manuale... niech sobie będą w ofercie oba...

ale dlaczego kowalski moze wybierac maks 140 KM? w tym segmencie? każda marka ma silniki podstawowe w ofercie... do wyboru... dla oszczędnych... proszę bardzo... z tym że poza nimi ma jeszcze inne, a Toyota ma, patrząc na segment i rynek: TYLKO podstawowe :) ja np. jestem "Kowalski" i do Avensisa nawet nie podejdę, bo nie mam silnika do wyboru...

co do piękna - japonski design i "piękno"... no... Mazda nowa może się podobać, Kia stylizowana przez Niemca... ok, fajne, piękne nie, ale fajne... a pdełkowy Avensis? przesadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz to jest krolowa flot przynajmniej w PL. Wiec po co w flocie automat? To czy piekna czy nie to Twoja ocena wiec tupet raczej Twoj :phi: Dla zwyklego Kowalskiego na dojazdy do roboty i raz w roku na wczasy takie 1.8 jest w sam raz. Mnie bardziej martwi to, ze Toyota zaspala jesli chodzi o SUVY maja tylko jednego a to za malo w obecnych czasach.

 

Po to że tak chcą pracownicy ? Po co jeździć manualem ?

Avensis to nie jest raczej samochód dla pierwszego lepszego PH. Na ogół w tej klasie pracownik ma już jakiś wpływ na auto jakim jeździ.

U nas w robocie auta tej klasie są takie jak skonfiguruje sobie pracownik, więć zwykle z automatem.

 

Odnośnie pytania o auto segmentu D z tak kiepskim wyborem i słabymi silnikami to Toyota nie jest sama .. w Outbacku jest wybór 2.0D 150KM lub 2.5i 177KM :(, plus, że można kupić obie jednostki z automatem.

Podobnie jak w Toyocie jest zasługa EU i ograniczeniom emisji. Japończycy diesle robią pod EU i nie zawsze im się chce kombinować z szerszą paletą silników czy dopasowywać różne skrzynie do tego.

Edytowane przez Sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest ich aż 5 do wyboru ?!

 

Wiec o co kaman ?

 

może o to, ze najmocniejszy silnik w nowym Avensie czy to benzyna czy diesel to max  140 KM :mlot:

np takie Audi...wchodzi niedługo A4...i najsłabszy silnik to 150 KM ...wybór aż do 270KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego kowalski moze wybierac maks 140 KM? w tym segmencie? każda marka ma silniki podstawowe w ofercie... do wyboru... dla oszczędnych... proszę bardzo... z tym że poza nimi ma jeszcze inne, a Toyota ma, patrząc na segment i rynek: TYLKO podstawowe :) ja np. jestem "Kowalski" i do Avensisa nawet nie podejdę, bo nie mam silnika do wyboru...

 

Wydaje mi sie, ze Toyota Avensis to nie jest hit sprzedazy w EU. Dlatego traktuja ja troche po macoszemu. Ja tam bym chetnie przytulil np Aurisa hybrydowego. Co do autoamtow hmm w EU to raczej mniej popularne niz w innych czesciach swiata to oferta jest jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może o to, ze najmocniejszy silnik w nowym Avensie czy to benzyna czy diesel to max  140 KM :mlot:

np takie Audi...wchodzi niedługo A4...i najsłabszy silnik to 150 KM ...wybór aż do 270KM

 

Audi to jednak jakby nie patrzec inna polka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze Toyota Avensis to nie jest hit sprzedazy w EU. Dlatego traktuja ja troche po macoszemu.

 

Najpierw zapowiadali następcę Avensisa za kilka lat a teraz coraz częściej się słyszy, że może model wycofają i zastąpią Camry. Niewykluczone, że w końcu sprawa skończy się tak samo jak z Hondą Accord. Tylko kto jest temu winien że się Ave nie sprzedaje? W niższych segmentach mają super sprzedaż i potrafią trafić w gust europejskich (w tym polskich) klientów a w przypadku tego segmentu nie potrafią? Nie sądzę żeby ich to technicznie przerastało. Może w wyniku współpracy z Mazdą pojawi się większy wybór silników i skrzyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze Toyota Avensis to nie jest hit sprzedazy w EU. Dlatego traktuja ja troche po macoszemu. Ja tam bym chetnie przytulil np Aurisa hybrydowego. Co do autoamtow hmm w EU to raczej mniej popularne niz w innych czesciach swiata to oferta jest jaka jest.

 

jasne. ich polityka - rynek odpowiada. jako "część" tego rynku imho - Avensis jest obecnie zupełnie nieinteresującym modelem w segmencie, który mnie interesuje :)

 

a manuali powoli powoli ubywa. może dojrzejemy kiedys do tego, że obecnie manual nadaje się do "retrosportu" i małych miejskich piardków tylko. ale narazie: kierowcy są twardzi :) "nie bo nie" rządzi :)

Edytowane przez jimbo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tylko kto jest temu winien że się Ave nie sprzedaje? W niższych segmentach mają super sprzedaż i potrafią trafić w gust europejskich (w tym polskich) klientów a w przypadku tego segmentu nie potrafią? Nie sądzę żeby ich to technicznie przerastało. Może w wyniku współpracy z Mazdą pojawi się większy wybór silników i skrzyń.

Rynek. Widocznie doszli do wniosku, ze klepanie modelu specjalnie na rynek EU moze byc nieoplacalne. Skoro Fiat rozwaza czy sie nie zwijac z EU to czemu Toyota ma? Po prostu skupia sie na SUV ach bo to sie w EU sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Wybor jest pytanie czego sie najwiecej sprzedaje.

ale czego nie rozumiesz?

 

wszyscy wiedzą czego się najwięcej sprzedaje... ale zasadniczo: dlaczego inne marki (większość tych marek) istnieje i zarabia oferując silnikowo dużo więcej niż Toyota a Toyota nie "potrafi" (i wg dyskusji tutaj - to jest ok, bo po co). a w takim razie "po co" inni mają więcej?

 

bo na pewno nie jest to kwestia że nie potrafią, bo bazę silnikową z Lexusa mają...

Edytowane przez jimbo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a manuali powoli powoli ubywa. może dojrzejemy kiedys do tego, że obecnie manual nadaje się do "retrosportu" i małych miejskich piardków tylko. ale narazie: kierowcy są twardzi :) "nie bo nie" rządzi :)

Wszystko fajnie tylko jak zawezi sie wybor do nowego samochodu z automatem to nagle wychodzi klops... albo wor zlota tylko z najwyzszym wyposazeniem albo ograniczanie mocy jak np w nissanie, albo calkowity brak jak w toyocie albo wreszcie tramwajowa CVT. Sam wole auta z automatem ale tak szczerze mowiac jak nie chcez grupy VW a ja nie chce to wybor sie zaweza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czego nie rozumiesz?

 

wszyscy wiedzą czego się najwięcej sprzedaje... ale zasadniczo: dlaczego inne marki (większość tych marek) istnieje i zarabia oferując silnikowo dużo więcej niż Toyota a Toyota nie "potrafi" (i wg dyskusji tutaj - to jest ok, bo po co). a w takim razie "po co" inni mają więcej?

 

bo na pewno nie jest to kwestia że nie potrafią, bo bazę silnikową z Lexusa mają...

 

Nie rozumiem czego sie czepiacie wydaje mi sie, ze tam madrzy ludzie pracuja, policzyli plusy i minusy i wyszlo im, ze w takiej konfiguracji zarobia najwiecej/ straca najmniej.  :) I to ze jeden z drugim nie kupi Avensisa nic sie nie stanie. Pytanie ile np Mondeo sprzedaja z podstawowym dieselem a ile z 2.0T benzyna z automatem. Ot jest w ofercie ale sam jestem ciekaw ile osob to kupuje w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mają w ofercie 240 konne mondeo... to "policzyli plusy i minusy" i wyszło im że w takiej konfiguracji zarobią najwięcej :)

 

No wlasnie a dlaczego? BO w EU dopuszcza sie konfigurowanie aut do produkcji. Czego w Japoncach praktycznie nie ma. I albo bierzesz to co jest albo spadaj. Mnie to odpowiada ale niekoniecznie innym. Co ciekawe Japonce o ile mi wiadomo nie maja problemow z rentownoscia. Wiec sa plusy i minusy. I tym sposobem podsumowalbym dyskusje. :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda to też japonia, a ich podstawowy silnik jest porównywalny do topowego w Avensis :) i tez nie mają problemów z rentownością :)

 

A co do konfigurowania - to jest, ale w postaci predefiniowanych pakietów na np 3-4 poziomach.... i nie specjalnie ma to znaczenie w kontekscie palety silnikowej, bo i tak musisz jakis wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.