Skocz do zawartości

S-Max 2,0 TDCI 140KM?


bez

Rekomendowane odpowiedzi

używany wpadł w oko jako taki. Powiedzmy, że o rok 2010-2012 by biegało. 

Usernia jest na tak, na nie czy bierz nową białą pandę w gazie? ;-)

 

Co może mnie zaskoczyć na minus ? bo na plus to już wiem co mnie zaskoczyło  rotfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny szef ma takiego S-Maxa z 2011 roku (z tego co widziałem po szybach ;) ). Ma coś koło 90kkm przebiegu i nie wygląda jakby się zmęczył tym okresem ;) ) Bardzo sobie chwali ten samochód. Ostatnio go pytałem czy by go zmienił.. mówi że owszem ale jest problem - nie ma drugiego takiego samochodu  :hehe:  z tego co zauważyłem to w trasie spalanie na kompie to okolice 6,8-7l a w mieście koło 9. Raczej nie jest "ciśnięty" ale też nie zamulany  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie dorosłe osoby bez problemu i to całkiem wygodnie. Czasem jeździmy na instalacje w 5 dorosłych osób i też daje rade  :oki: do tego każdy ma po walizce narzędziowej w bagażniku i jakieś inne graty  :)

 

jak będziemy gdzieś jechać to zrobię zdjęcie tyłu w razie potrzeby ;)

Edytowane przez Qulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używany wpadł w oko jako taki. Powiedzmy, że o rok 2010-2012 by biegało. 

Usernia jest na tak, na nie czy bierz nową białą pandę w gazie? ;-)

 

Co może mnie zaskoczyć na minus ? bo na plus to już wiem co mnie zaskoczyło  rotfl

 

Szukaj 2,5T co sie bedziesz z dyszlem mordowal :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak będziemy gdzieś jechać to zrobię zdjęcie tyłu w razie potrzeby

 

Bylo by fajnie :oki:

 


Fura fajna, kumpel sporo takim śmigał. Jedyne co zrobił w aucie przez 3 lata to regeneracja turbiny.

 

Jaki silnik i jaki przebiegm ze robil turbine? No i jakie koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co może mnie zaskoczyć na minus ? bo na plus to już wiem co mnie zaskoczyło

 

W wersji po lifcie może nie być przydatnego schowka na desce rozdzielczej - wmontowali tam głośnik centralny.

Klimatyzacja nie jest zbyt wydajna (2 strefowa) - daje 6*C na kratkach po serwisie, co na taką budę (i szklany dach) nie jest rewelacją. Być może wersje z 3 strefową klimą (3cia strefa dla tylnych rzędów), mają lepsze chłodzenie.

Marna jakość plastiku w bagażniku i na boczkach drzwi.

 

To in minus

 

Ja mam co prawda wersję sprzed lifta (11.2007), ale następnym autem też bedzie S-max.

Samochód prawie* bezawaryjny, obszerny, cichy, do 120-130km/h także oszczędny (1.8 TDCI, 5,8/100, klima ON).

 

* z napraw wymaganych: - uszczelnienie wtryskiwacza, - uszczelnienie kolektora wydechowego, - ponowne założenie przewodu ciśnieniowego łączącego pompę wspomagania i układ wydechowy; - tuleja met.-gum. wahacza PT (eksploatacja), - amortyzatory tył (eksploatacja), - tarcze + klocki przód (eksploatacja), - rozrząd

* z napraw wykonanych niepotrzebnie: - regeneracja turbosprężarki (patrz: uszczelnienie kolektora wydechowego), - wymiana: pompy wody, rolek prowadzących, napinacza, pompy wspomagania (patrz: ponowne założenie przewodu ciśnieniowego). 

 

Zadaj konkretne pytania :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę od marca S-Max. Mam przelifta 2007 rok 7 miejsc. Silnik francuski 2.0 TDCI. Przesiadłem się z 3 lata młodszej Xsary Picasso z przebiegiem 100 tyś km. i Ford to inna klasa pod każdym względem.

 

Z minusów to może tak jak ktoś napisał słaba wentylacja przy obecnych 30 stopniowych upałach jest trochę za słaba. Ale ma wersje ze szkłanym dachem i S-Max ma duża powierzchnie szyb. Ja mam tył fabrycznie przyciemniany i przednie dodatkowo folią.

 

Reszta super bez zastrzeżeń. Mój ma teraz 205 tyś. Kupiłem jak miał 190 tyś. i tylko oleje i filtry robiłem. Samochód ma sprawdzoną historię i był w Holandii serwisowany w Fordzie do 170 tyś.

 

Probleme przy S-Max jest znalezienie samochodu, który będzie miał realny przebieg. Jest trochę krajowych ale są drogie bo S-Max trzyma cenę. Jest bardzo dużo sprowadzanych S-Max i Galaxy - jak wyfiltrujesz vany to obok C4 Picasso najabrdziej popularne vany sprowadzane. Wszystkie z ogłoszeń mają przynajmniej 400-500 tyś. realnego przebiegu. Ja szukałem 2 miesiące objerzałem w tym czasie z 10 sztuk i porażka. Swojego mam od osoby prywatnej, która sprowadziała dla siebie z NL i po roku sprzedała.

 

Pzdr

 

 

 

używany wpadł w oko jako taki. Powiedzmy, że o rok 2010-2012 by biegało. 

Usernia jest na tak, na nie czy bierz nową białą pandę w gazie? ;-)

 

Co może mnie zaskoczyć na minus ? bo na plus to już wiem co mnie zaskoczyło  rotfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zadaj konkretne pytania

 

w zasadzie to ogólne info mi już przekazaliście  :palacz:

dzięki bardzo.

 

a co powiecie o mocy tego silnika do takiego sporego auta? o skrzyni power shift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc spokojnie starcza. Czuć trochę turbo dziurę. Ja mam 6 biegów.

 

 

w zasadzie to ogólne info mi już przekazaliście  :palacz:

dzięki bardzo.

 

a co powiecie o mocy tego silnika do takiego sporego auta? o skrzyni power shift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o mocy tego silnika

 

Ja nic nie powiem, bo mam "dziadka" 1.8 TDCI 125KM - wyszedłem już z wieku, gdzie muszę być I-szy spod świateł, więc mi to wystarcza no i nie ma firmowo DPFa.

W ruchu na zwykłych DK wyprzedzanie TIR'a nie stanowi problemu, ot warto zrzucić na 4kę i idzie (320Nm). Na autostradach tez raczej trzymam się ograniczeń lub lekko poniżej, więc tu też jest OK, ale da się tym jechać 150-160km/h bez problemu i wysiłku, tylko spalanie drastycznie rośnie - podejrzewam że w 2.0 będzie tylko lepiej.

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co powiecie o mocy tego silnika do takiego sporego auta? o skrzyni power shift?

 

Szef ma 140 po sofcie i naprawdę fajnie się tym jeździ  :oki: power shift ma ksywkę : " power shit " ale ja nie słyszałem żeby jakoś się sypały..

Edytowane przez Qulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam S-Maxa od ponad roku. Napiszę tak. Popsuć się to się nic nie pospuło, wszystko działa jak należy, buda duża, wejdzie spoko 5 osób na niezależnych fotelach, testowałem w weekend opcję 3 dorosłych i 2 fotele a w nich dzieci 6 letnie i trasa 230 km luuzzik. Klima słaba, mało wydajna, moc - ja mam soft na 170 kucy i około 400 niutków także do 130 -140 to moment ale potem już trzeba czekać. Ciezkie jest auto i opory duże przy wyższych prędkosciach. U mnie jeżdząc normalnie /nie rzadko wkrecam o 4 tys/ około 7-7,5 ON. Cięzko utrzymać czystość bo duże auto. Ogólnie uważam, że to auto stworzone na trasy - najlepiej dwupas, zarzucenie tempomatu i jazda. W mieście męczę się nim jeźdząć, osobiście wolę do miasta Pandę - tu rewela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się wtrącić do dyskusji. Planuję kupić coś wielkości własnie S-Maxa i trafia sie coś takiego:

http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-2-0d-automat-kamera-cofania-szwajcarr-ID6y7Z0H.html#759e364c66

 

Warto się tym interesować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się wtrącić do dyskusji. Planuję kupić coś wielkości własnie S-Maxa i trafia sie coś takiego:

http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-2-0d-automat-kamera-cofania-szwajcarr-ID6y7Z0H.html#759e364c66

 

Warto się tym interesować?

 

Sprawdz sobie ceny w CH i wyciagnij wnioski :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie ceny w CH i wyciagnij wnioski :hehe:

 

Czy mógłbyś mnie nakierować? Rozwinąć swoją wypowiedź? Rzuciłem okiem, jak sugerowałeś i wydaje mi się, że ten egzemplaż to jakiś tani jest, ale może nie patrzyłem na właściwe strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mnie nakierować? Rozwinąć swoją wypowiedź? Rzuciłem okiem, jak sugerowałeś i wydaje mi się, że ten egzemplaż to jakiś tani jest, ale może nie patrzyłem na właściwe strony.

 

Przy obecnym kursie CHF i cenach w Szwajcarii nie ma szans sprowadzic na handel dobrego auta i na nim jeszcze zarobic.

Albo bedzie po wypadku albo przebiegu 300kkm+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poważnie pytasz, czy żartujesz - tam są 3 pełnowymiarowe fotele z tyłu.

 

P.S. No chyba że piszesz o 3cim rzędzie

 

Właśnie, a jak jest z 3 rzędem?

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do Galaxy, ale ostatnio wpadł mi w oczy S-Max.

Jedyne wady w stosunku do Galaxy jakie znalazłem to właśnie mało miejsca na tylnej kanapie (niskie siedzisko i nisko dach), nieprzesuwna kanapa (więc tylko 285 litrów bagażnika vs możliwość wygospodarowania nawet ponad 400 litrów w Galaxy) i brak nawiewów na ostatni rząd, co przy mało wydajnej klimatyzacji/ogrzewaniu podobno da się odczuć.

 

Z uwagi na to że będzie 6 osób na pokładzie, prawdopodobnie jeździłaby tam córka, obecnie 135 cm wzrostu. Ale mam małe bliźniaki, więc muszę też zmieścić wózek, obecnie jeszcze z gondolkami.

Pytanie jednak do jakiego wzrostu da się tam jeszcze w miarę wygodnie jechać na dłuższej trasie? Wydaje się, że przestrzeń jest raczej mocno ograniczona.

Czy w takiej sytuacji jak moja warto rozważać S-Maxa, czy lepiej brać Galaxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a jak jest z 3 rzędem?

Z uwagi na to że będzie 6 osób na pokładzie, prawdopodobnie jeździłaby tam córka, obecnie 135 cm wzrostu. Ale mam małe bliźniaki, więc muszę też zmieścić wózek, obecnie jeszcze z gondolkami.

 

Pytanie jednak do jakiego wzrostu da się tam jeszcze w miarę wygodnie jechać na dłuższej trasie? Wydaje się, że przestrzeń jest raczej mocno ograniczona.

Czy w takiej sytuacji jak moja warto rozważać S-Maxa, czy lepiej brać Galaxy?

 

Przy 2ch zajętych miejscach w ostatnim rzędzie, nie zmieścisz wózka z gondolą. Mieści się tam spacerówka i łóżeczko turystyczne oraz kilka miękkich toreb.

 

post-3756-14352527890023_thumb.jpg
 
Dorosłego bym tam nie posadził, ale 2ka dzieciaków w fotelikach 15-36kg dawała radę, ba pod nogi jeszcze wcisneliśmy im jakies graty. Dzieciak 135cm jeździ chyba bez fotelika, więc i córce byłoby wygodnie, choć klaustrofobicznie - linia okien jest wysoko.
 
W takiej sytuacji lepiej brać Galaxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało jest ich w ogóle z silnikami benzynowymi a co dopiero lpg :/ 

poza tym trzeba rzeźbić aby butel na LPG zamontować, chyba że baniak zapodasz do kufra ale wg mnie trąci to miniona epoką. Silnik 2,5 gazuje się chyba bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

A czy może się ktoś wypowiedzieć, dlaczego tak mało jest s-maxów z lpg? SIlniki tak źle je znoszą?

 

2,5T gazuje się bardzo dobrze. Heko wrzucał na swój profil na FB kilka wykresów S-Maxów z lpg po sofcie i nie są to jedyne przypadki lpg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko zamontować - ma plastikowy kosz na koło zapasowe i trzeba wzmocnienia montować pod nim

 

S-max NIE MA kosza na koło zapasowe, więc o żadnych wzmocnieniach nie może być mowy.

Ponadto schowek ten (a nie wnęka na koło) jest metalowym, a nie plastikowym, elementem podłogi bagażnika.

Kształt tego czegoś, co wg. Ciebie jest wnęką na koło nie jest nawet okrągły, to ścięty wycinek koła.

 

Coś Ci się mocno popiepsz.... ;)

 

z6287472Q,Pod-podloga-bagaznika-umieszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lpg-forum

 

To chyba było o Scenic II ;)

 

A tak BTW tam pod podłogą jest tyle miejsca, że 2 takie schowki można byłoby wygospodarować.

Jak ktoś się uprze, to może pod podłogę wrzucić butlę, ale musi to być niezła rzeźba bo jakoś ją trzebaby było podwiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.