Skocz do zawartości

Alfa Romeo is back


Rekomendowane odpowiedzi


Ta... Napęd tylny w małym i z założenia tanim aucie nie ma sensu, co pokazało pierwsze Mini - przód napęd w małym aucie jest najprostszym i najlepszym rozwiązaniem i nie bez powodu od czasów wynalazku sir Aleca Issigonisa praktycznie każdy nowoczesny mały samochód ma taką konstrukcję. To tak a propos historii

 

oj tam zaraz wynalazek Issigonisa. jakoś nikt nie stosuje (poza motocyklami) skrzyni na tym samym oleju co silnik :) poza tym... co powiesz na temat nowego Twingo? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam zaraz wynalazek Issigonisa. jakoś nikt nie stosuje (poza motocyklami) skrzyni na tym samym oleju co silnik :) poza tym... co powiesz na temat nowego Twingo? :)

Mowię o rozplanowaniu przestrzeni w małym samochodzie - silnik z przodu i napęd na przód, bagażnik z tyłu. A co do Twingo - dlatego napisałem większość (właściwie powinienem napisać miażdżąca większość). Nowe Twingo jest ciekawostką i wynalazkiem (bo nawiązania do tradycji tu nie ma - wcześniejsze generacje zawsze były FWD). Z resztą jakoś nie widzę tłumów Renaultów Twingo na ulicach... czekaj... jeszcze żadnego nie widziałem :D Częściej widywałem Opla Amperę, Hyundaia Velostera, a nawet Lancię "300C" Thesis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowię o rozplanowaniu przestrzeni w małym samochodzie - silnik z przodu i napęd na przód, bagażnik z tyłu. A co do Twingo - dlatego napisałem większość (właściwie powinienem napisać miażdżąca większość). Nowe Twingo jest ciekawostką i wynalazkiem (bo nawiązania do tradycji tu nie ma - wcześniejsze generacje zawsze były FWD). Z resztą jakoś nie widzę tłumów Renaultów Twingo na ulicach... czekaj... jeszcze żadnego nie widziałem :D Częściej widywałem Opla Amperę, Hyundaia Velostera, a nawet Lancię "300C" Thesis.

Ja widziałem 2. a to auto jest sporo krócej na rynku niż Ampera, Veloster czy Lancia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem 2. a to auto jest sporo krócej na rynku niż Ampera, Veloster czy Lancia:)

Nie, to zupełnie zmienia postać rzeczy, dwa egzemplarze to już sukces rynkowy :D A tak serio - rzeczywiście jest krócej na rynku, ale jest też sporo tańsze... tak kilka razy. Mimo wszystko chyba zgodzisz się ze mną, że RWD w klasie A to wynalazek, który raczej nie zdobędzie specjalnej popularności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zupełnie zmienia postać rzeczy, dwa egzemplarze to już sukces rynkowy :D A tak serio - rzeczywiście jest krócej na rynku, ale jest też sporo tańsze... tak kilka razy. Mimo wszystko chyba zgodzisz się ze mną, że RWD w klasie A to wynalazek, który raczej nie zdobędzie specjalnej popularności?

 

to jest ciekawostka. ale... skoro bmw 1 ludzie nie czują czym jezdza, a Twingo nie jest gorsze w niczym z powodu silnika z tyłu, a skręca super (to jest wymierna korzyść), kosztuje normalnie - to liczę, że będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ciekawostka. ale... skoro bmw 1 ludzie nie czują czym jezdza, a Twingo nie jest gorsze w niczym z powodu silnika z tyłu, a skręca super (to jest wymierna korzyść), kosztuje normalnie - to liczę, że będzie sukces.

Tak ale RWD zabiera jednak trochę miejsca w środku i bagażniku - to z kolei są minusy. Poza tym następne BMW 1 ma mieć już napęd na przód, także to tak jakby potwierdza moją teorię, bo "jedynka" aktualnie chyba jest ostatnim RWD w klasie C?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale RWD zabiera jednak trochę miejsca w środku i bagażniku - to z kolei są minusy. Poza tym następne BMW 1 ma mieć już napęd na przód, także to tak jakby potwierdza moją teorię, bo "jedynka" aktualnie chyba jest ostatnim RWD w klasie C?

rozmiar bagażnika w twingo jest "godny w segmencie" :)

a co do BMW 1 i napędu na przód - od 10 lat o tym słyszę :) poza tym AFAIK to ma być opcja do wyboru, nie jedyna koncepcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar bagażnika w twingo jest "godny w segmencie" :)

a co do BMW 1 i napędu na przód - od 10 lat o tym słyszę :) poza tym AFAIK to ma być opcja do wyboru, nie jedyna koncepcja?

http://www.motofakty.pl/artykul/nowe-bmw-serii-1-otrzyma-naped-na-przod.html Tu twierdzą coś innego. A użycie gotowej platformy jest IMO bardziej prawdopodobne niż budowanie nowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motofakty.pl/artykul/nowe-bmw-serii-1-otrzyma-naped-na-przod.html Tu twierdzą coś innego. A użycie gotowej platformy jest IMO bardziej prawdopodobne niż budowanie nowej.

nie brzmi to na 100% na potwierdzone info... ale ok - niech im będzie...

ale definitywnie nie wierzę, że wypuszczą Mkę FWD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brzmi to na 100% na potwierdzone info... ale ok - niech im będzie...

ale definitywnie nie wierzę, że wypuszczą Mkę FWD :)

100% potwierdzone będzie, gdy zaprezentują nowy model i będzie już w salonach A co do Mki to jeśli baza będzie FWD, to zapewnie będzie jak A45AMG 4WD - w końcu to bezpośredni konkurent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Romeo Mondeo... nadal czekam na prawdziwą alfę...

 

ale pomijając design który jest nijaki... a grill bez żeberek - żenua :)

brawo za wejście w segment D zaczynając od 500 konnej wersji. a nie stopniując napięcie najpierw 2.0 benz i 1.6d... żeby po roku wypuścić wersję R :) za to się chwali...

Mondeo może nie ale tył zdecydowanie BMW, natomiast przód, silnik i moc, malyna, wkoncu porządna Alfa Romeo, jest piękna :serce: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo może nie ale tył zdecydowanie BMW, natomiast przód, silnik i moc, malyna, wkoncu porządna Alfa Romeo, jest piękna :serce:

Jest "piękna" jak kazdy byle sedan z segmentu D.

A czy porzadna to trzeba poczekac na testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak... ale od czasów tych samochodów minęło "parę" lat i technika poszła do przodu. W latach 90tych był problem przenieść 250KM przy FWD, ostatnio Focus RSem pokazał, że można i 350KM - i to działa.

Technika idzie do przodu, ale podstawy są niezmienne. Ważne jest JAK działa, a nie CZY działa.


Poza tym wracamy do tematu właścicieli BMW 1, którzy nie wiedzą na którą oś mają napęd - tak straszną różnice im to robi.

Fakt, że ja nie wiem czy mam w lodówce jeden agregat czy dwa, nie uprawnia mnie do powiedzenia, że mam to gdzieś bo żona głównie siedzi w kuchni. Jeśli ktoś powie, że jestem lodówkowym tłukiem i nie będę przez to umiał rozmrozić i umyć lodówki, a tylko coś z niej wyżreć to ma 100% racji, a ja chcę się dowiedzieć ile ma agregatów. I już się dowiedziałem przy poburzowej awarii prądu: jeden.


Napęd tylny w małym i z założenia tanim aucie nie ma sensu,

Sens jest zawsze. Np. skręt w Twingo. Pomijam ch-kę.


Od kiedy Alfa to premium?

Premium można podzielić na "sport" i "luksus". Alfa jest "sport".


Masz prawo się nie zgadzać - rynek weryfikuje czyim konkurentem jest Alfa. Na pewno nie BMW, Audi czy Mercedesa - nie ta półka.

Nie A6, 5-er, nie S-klasa, ale z "trójką" można się ścigać. I tylko z 3-er.


Z resztą jeśli mi nie wierzysz, to spójrz na Lancię Thema '11 - tylny napęd, V6 pod maską, dobre wyposażenie, marka z tradycjami podobymi jak AR, a sprzedaż ograniczyła się chyba tylko do egzemplarzy demonstracyjnych u dealerów.

Chrysler 300C nie ma nic do rzeczy. Każde auto ma dwie wartości. Prawdziwą i rynkową. Wystarczy wystawić nos ponad banknoty i można to zobaczyć.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Trzecie raz odpisuję na ten post...2 poprzednie próby...i post w nicość. Nowe forum ma swoją magię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

trochę po czasie... ale...

 

cóż. szacun... design - jak Ford - nie robi. Ale okazało się że to jeździ. Na niesławnym Nurburgring wykręciła czas godny 500 koni... 4 drzwiowy sedan, poleciał z GT3 i innymi Lambo.

 

czyli to nie tylko wydumka z mocnym  silnikiem, a zachowali sie z szacunkiem dla kupujących :) narazie...

 

także Alfa Romeo is back :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mi się nie podoba design Alfa Giullietta. Wygląda jak jakieś japońskie auto, które niczym szczególnym sie nie wyróżnia. Może na żywo zrobi na mnie większe wrażenie. W kwestii designu to z modeli Alfa Romeo najbardziej podoba mi się 8C, ale to zupełnie inna półka :/

post-194529-0-65179400-1452445059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę po czasie... ale...

cóż. szacun... design - jak Ford - nie robi. Ale okazało się że to jeździ. Na niesławnym Nurburgring wykręciła czas godny 500 koni... 4 drzwiowy sedan, poleciał z GT3 i innymi Lambo.

czyli to nie tylko wydumka z mocnym silnikiem, a zachowali sie z szacunkiem dla kupujących :) narazie...

także Alfa Romeo is back :)

Wynik bardzo przeciętny. Badziewiaste i ciężkie jak cegła Camaro z/28 zrobiło tor o prawie dwie sekundy szybciej. Dwie sekundy! Ford GT 350R kosztujący polowe ceny Alfy jest szybszy o SIEDEM sekund. O Corvette Z06 nie będę wspominał bo samochód kosztuje tyle samo co Alfa a osiągi ma zupełnie z innej ligi. Zawieszenie z dwudziestoletniego Mercedesa E daje znać i nawet wstawiając 500 KM silnik wiele sie ni uda uzyskać.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co Ci po osiągach w normalnych warunkach drogowych? Wykorzystasz moc 500 km? Raczej nie. Ale to nie zmienia faktu, że jest coś mitycznego w marce Alfa Romeo i ta marka zawsze znajdzie swoich admiratorów. Ostatnio byłem zdziwiony jak rozmawiałem ze znajomym o samochodach. Znajomy jeździ obecnie zwykłym Peugeotem i zapytany jaki chciałby mieć powiedział bez wahania - Alfa Romeo.

 

O gustach trudno dyskutować. Według mnie wszystkie Alfy Romeo od modelu 156 wyglądają świetnie. Może poza Mito, które już jakoś mi się opatrzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie przeszła testów zderzeniowych i muszą ją przeprojektować.

To właśnie pokazuje tą ludzką, wyjątkową duszę Alfy. Chcemy zrobić nowe auto tak jak trzeba, ale popełniamy błędy...jednak są one nasze, nasze jak nasze są pomysły na nową Alfę. Jasne, że nie byłoby problemów jeśli Opel podzieliłby się swoją platformą z Insigni, a Alfa dodałaby swoje błotniki.

Te potknięcia są zbawienne, żeby lud zrozumiał, że Alfa to nie ma być śliczne auto na udanej, zunifikowanej płycie z mało awaryjnym dieslem pod maską, do której części są tanie i dostępne na OLX. Alfa to właśnie oryginalna filozofia, pomysł i dzieło. A ten przypadek włączy też myślenie, że projektowanie samochodu to nie jest kliknięcie lajka na facebooku. To coś dużo WIĘKSZEGO.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To właśnie pokazuje tą ludzką, wyjątkową duszę Alfy. Chcemy zrobić nowe auto tak jak trzeba, ale popełniamy błędy...jednak są one nasze, nasze jak nasze są pomysły na nową Alfę. Jasne, że nie byłoby problemów jeśli Opel podzieliłby się swoją platformą z Insigni, a Alfa dodałaby swoje błotniki.

Te potknięcia są zbawienne, żeby lud zrozumiał, że Alfa to nie ma być śliczne auto na udanej, zunifikowanej płycie z mało awaryjnym dieslem pod maską, do której części są tanie i dostępne na OLX. Alfa to właśnie oryginalna filozofia, pomysł i dzieło. A ten przypadek włączy też myślenie, że projektowanie samochodu to nie jest kliknięcie lajka na facebooku. To coś dużo WIĘKSZEGO.

 

Pozdrawiam.

Bedzie drogie i z marna siecia serwisowa przynajmniej w PL. A to oznacza wycieczki przez cale miasto albo do innego miasta. Dodatkowo Marek wypunktowal, ze nie ma szans na torze. Czyli... Ladne auto ale znow cos poszlo nie tak. Bedzie hitem w Radomiu jako z 3 czy 4 reki z dieselem. Szkoda jestem zawiedziiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I następny śmiech na sali - podstawowa wersja tej Alfy dostanie 150 km diesla. Będzie taka rakieta ze nikt tego nie dogoni.

150-konny diesel...2.2 JTDM ze skrzynią MT lub AT (8-biegowy).

180-konny diesel 2.2 JTDM ze skrzynią MT lub AT (8-biegowy).

210-konny diesel 2.2 JTDM 4x4 AT.

Ktoś ma się śmiać? Chyba z tego, że się leje ON do Alfy Romeo.

A benzyny?

200 KM, 250 KM, 280 KM, 490 KM, 510 KM. Wybór między RWD i AWD. Słabsze wersje mają 8-biegowy automat, a w "czterolistnej" wersji 7-biegowa 2-sprzęgłówka lub...tak, tak...6-biegowy manual!!!

Rozdział mas 50:50. Kto się śmieje??? W jednym modelu będzie to Alfa, prawdziwa Alfa Romeo, może być flotowóz na bogato, może być limuzyna z pazurem lub samochód sportowy. I Alfa taka powinna być zawsze i nieprzerwanie. A nie jakieś passatopodobne produkty zaczynające się od cyferek 15...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bedzie drogie i z marna siecia serwisowa przynajmniej w PL.

I chwała Bogu. Tania z bogatą siecią serwisów to ma być Dacia, nie Alfa.


A to oznacza wycieczki przez cale miasto albo do innego miasta.

Jak ktoś ma Insignię to nie dziwne, że chce mieć serwis jak najbliżej bo każdy kilometr to koszmar. Ale jechać Alfą daleko to sama radość.


Dodatkowo Marek wypunktowal, ze nie ma szans na torze.

:hehe:  :oki:

11205570_933857716660631_612973860019515

Jak ktoś nawet na Playstation tyle wykręci to respect. ;l


Ladne auto ale znow cos poszlo nie tak. Bedzie hitem w Radomiu jako z 3 czy 4 reki z dieselem. Szkoda jestem zawiedziiony.

Cóż...ze wcześnie na takie emocje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Cóż...ze wcześnie na takie emocje.

 

Pozdrawiam.

Bedzie to samo co ze 159. Teraz jest prawdziwym hitem po serii usprawnien, wywalenia DPF i innych. Juz widze jak ludzie sie rzucaja do salonow. Z drugiej strony szkoda bo ladnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bedzie to samo co ze 159. Teraz jest prawdziwym hitem po serii usprawnien, wywalenia DPF i innych. Juz widze jak ludzie sie rzucaja do salonow. Z drugiej strony szkoda bo ladnie wyglada.

Nie jest ważne co będzie w aspekcie rynkowym. Ważne jest to, co może przeżyć właściciel. AR 159 to była udana konkurencja Passata TDI, która - bez względu na to, co kto sądzi o 159 - powodowała ofiary u ludzi, którzy ją kupili. Wielu cieszył udany diesel, trzymanie drogi, wygląd, mnie cieszył komputer pokładowy, ale nikomu 159-ka nie potrafiła dać poczucia jazdy prawdziwą Alfą. Jasne, że ludzie dorabiali socjologiczne bajki z motywami modowymi, wielu ludzi czuło się lepiej, wmawiało sobie przed lustrem "ja to mam jednak włoski gust, doskonały" i czuło to do kierowców Passata co prawicowcy do uchodźców. Ale to nie sprawiało, że mogli poczuć się fajnie. Teraz Giulia może to dać...i myślę, że tym, którzy tego pragną - da. A dla tych, którzy duszę w oczach oceniają po makijażu są Insignie, Mazdy 6 i inne miss'ki klasy średniej. Wybór ładnie wyglądających flotowozów jest naprawdę spory.

Teraz Alfa próbuje innej drogi. Właściwej. To dobra droga dla klienta. Nie wiem czy dla Alfy. Ja życzę jej sukcesu, ale nawet jak będzie to ostatni model Alfy bo wszystko tam padnie, wjadą spycharki i wszystko zaorają, tym modelem Alfa zapisuje się w historii pięknymi, wzorcowymi zgłoskami.

Jeśli wśród nas - klientów - nie znajdzie się "delegacja", która utrzyma ten kurs Alfy poprzez kupienie ich aut, znaczyć to będzie, że nie zasługujemy na takie samochody i szczytem marzeń będzie przednionapędowa, spasiona limuzyna z klimą, bluetoothem i dobrym dieslem. Zobaczymy...

 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne co będzie w aspekcie rynkowym. Ważne jest to, co może przeżyć właściciel. AR 159 to była udana konkurencja Passata TDI, która - bez względu na.....

 

Pozdrawiam.

mi - jako kupującemu, który ostatnio już stanowczo rzyga segmentem C i D klasycznym....

żona chciała brać tą limitowaną serię Talismana co była do premiery w ofercie... pojechaliśmy do salonu, wsiadłem do tego i pojawiło się pytanie: jakie mam szanse na to że po tygodniu posiadania, nie poczuję się jak w P508 - czyli nuda i zaciskanie zębów i wmawianie sobie, że to był zakup z rozsądku i byle do końca leasingu... żadne.

w tym kontekscie - taki produkt na rynku jest bezkonkurencyjny... ta alfa jest fajna, będzie pewnie cenowo osiągalna, a jest "inna"... czekałem właśnie na wersje cywilne i bardzo mi się podoba to co zaproponowali. bazowy diesel - wstydu nie ma - 150 KM. bazowa benzyna? pięknie wypada vs konkurencja...

ale fakt, ze testy zderzeniowe niet... to jednak poważny strzał w stopę, z którego model może się nie podnieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale fakt, ze testy zderzeniowe niet... to jednak poważny strzał w stopę, z którego model może się nie podnieść...

Być może...bo mentalność rynku to samochód typu Volvo V70, który pali jak 1.6 D, a mocy na papierze ma jak Audi RS4. Ja nie do końca rozumiem to mentalne umiłowanie Skody Octavii...z jednoczesnym zastrzeżeniem, że chcę coś kupić, ale tylko nie Skodę. Ludzie potrafią akcentować, że ich auto jest lepsze od Skody chociaż jest dokładnie z tą samo filozofią tworzone. Ma być takie eko, wygodne i estetyczne i tanie.

Mnie nie dziwi i nie bulwersuje, że Włosi popełnili błąd. Mentalny "alfisti" to zrozumie i będzie czekał, aż poprawią...chociaż pewnie nawet nie chciałby wiedzieć co jest nie tak przy wypadku. Ja stawiam, że po prostu chodzi o procenty i gwiazdki, a nie o realne zagrożenie dla pasażerów. Ale mentalny "skodziarz" załamie ręce i stwierdzi, że Alfa to dziadostwo. Alfa dzięki temu i dla swojego dobra odsieje trochę swoich klientów i stanie się jeszcze bardziej premium. A dla fanów włoskiej motoryzacji w stylu Skody, Fiat oferuje Tipo - doskonałe bo w klimacie, a z zębem.

A Twój wybór - IS hybrid zamiast TaliLaguny - to doskonały wybór i szacunek. Chociaż nie mów, że TaliLaguna to 508, mogłeś mieć 4Control. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może...bo mentalność rynku to samochód typu Volvo V70, który pali jak 1.6 D, a mocy na papierze ma jak Audi RS4. Ja nie do końca rozumiem to mentalne umiłowanie Skody Octavii...z jednoczesnym zastrzeżeniem, że chcę coś kupić, ale tylko nie Skodę. Ludzie potrafią akcentować, że ich auto jest lepsze od Skody chociaż jest dokładnie z tą samo filozofią tworzone. Ma być takie eko, wygodne i estetyczne i tanie.

Mnie nie dziwi i nie bulwersuje, że Włosi popełnili błąd. Mentalny "alfisti" to zrozumie i będzie czekał, aż poprawią...chociaż pewnie nawet nie chciałby wiedzieć co jest nie tak przy wypadku. Ja stawiam, że po prostu chodzi o procenty i gwiazdki, a nie o realne zagrożenie dla pasażerów. Ale mentalny "skodziarz" załamie ręce i stwierdzi, że Alfa to dziadostwo. Alfa dzięki temu i dla swojego dobra odsieje trochę swoich klientów i stanie się jeszcze bardziej premium. A dla fanów włoskiej motoryzacji w stylu Skody, Fiat oferuje Tipo - doskonałe bo w klimacie, a z zębem.

no to wszystko prawda. ale przekonstruowanie auta pod testy zderzeniowe, to nie zmiana linii zderzaka. zaraz sie okaze ze premiera przesunie sie o 2 lata, a model będzie kosztował 20% wiecej, co załamie sprzedaż, bo im się koszta projektowania nie skleją...

szkoda strasznie jakby tak było, ale trzymam kciuki.

A Twój wybór - IS hybrid zamiast TaliLaguny - to doskonały wybór i szacunek. Chociaż nie mów, że TaliLaguna to 508, mogłeś mieć 4Control. ;]

no. unikalny wynalazek konstrukcyjny... made by francuzi... co może pójść źle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.