Skocz do zawartości

Czy mamy tutaj jakiegoś specjaliste od dachow?


Gwiazdka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, w Holandii, ale chyba tutaj cudow nie ma i robia z tego co wszędzie. Za godzinę bede miala trochę więcej czasu to złapie te 2 oferty i napisze czego oni chca uzyc. A roznica w cenie to 1800€

Edytowane przez Gwiazdka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to calkiem sporo, ale moze bys napisala, czy chodzi o wymiane tylko pokrycia (dachowki, blachodachowka, papa, etc.), czy takze cala wiezbe, folie krycia wstepnego, pokrycie oraz wewnatrz, czyli welna, paroizolacja i sucha zabudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek przeglądałem oferty na dach dla naszej kamienicy (folia, wymiana łat i dachówki, nowe okna). Powierzchnia 220m2, dach dwuspadowy, pokryty karpiówką, cztery małe okna dachowe. Jako wspólnota mieszkaniowa dostaliśmy 13 ofert. Zakres robót dokładnie ten sam, wszyscy oferowali jeszcze przemurowanie kominów, które akurat mamy nowe.

Przedział cenowy - od 39.000 do 57.000 zł, a różnice kosmetyczne (np. 2000 tańszy komin, po pokryty tynkiem a nie klinkerem), na samej dachówce różnice rzędu 1000 zł, a najtańsze oferty niekoniecznie mają najtańszą dachówkę. Podobnie z czasem wykonania czy gwarancją - wcale nie idzie to w parze z ceną. 

To co zauważyłem, to spora różnica w stawce roboczogodziny - od 10 do 15 zł.

 

Jeśli masz kilka ofert, to zwróć uwagę na gwarancję (czy i ile dają), czy ekipa robiła coś w okolicy (wówczas można popatrzeć, ewentualnie zapytać mieszkańców), jeśli w ofercie są materiały, to porównaj co dają, a także na to, czy w wycenie zawarli dodatkowe usługi (wywiezienie gruzu, tynkowanie ścian szczytowych, murowanie kominów) oraz dodatkowe akcesoria (rynny, okna dachowe, ławy kominiarskie itp)

 

Jeśli chcesz, to mogę później podesłać którąś z ofert którą dostaliśmy, żebyś mogła zobaczyć jaki zakres prac w to wchodzi - żeby coś wam nie umknęło.

 

 

Dla porównania, obecnie jestem na etapie krycia dachu w domku jednorodzinnym. Dach 240m2, kształt litery T. Kompletna więźba (krokwie, jętki, łaty, deski rynnowe itp.) 17000, dachówki 14000, okna i inne akcesoria montażowe (taśmy, kosze, spinki itp.) ok. 9000, a robocizna 14000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Holandii, ale chyba tutaj cudow nie ma i robia z tego co wszędzie. Za godzinę bede miala trochę więcej czasu to złapie te 2 oferty i napisze czego oni chca uzyc. A roznica w cenie to 1800€

Co kraj to obyczaj, takze tutaj na pewno dostaniesz sporo cennych uwag jednak weź poprawkę na to, ze w NL moze być nieco inne podejście.

Btw. np w UK jeszcze nigdy nie widziałem kontrłat pod dachowka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek przeglądałem oferty na dach dla naszej kamienicy (folia, wymiana łat i dachówki, nowe okna). Powierzchnia 220m2, dach dwuspadowy, pokryty karpiówką, cztery małe okna dachowe. Jako wspólnota mieszkaniowa dostaliśmy 13 ofert. Zakres robót dokładnie ten sam, wszyscy oferowali jeszcze przemurowanie kominów, które akurat mamy nowe.

Przedział cenowy - od 39.000 do 57.000 zł, a różnice kosmetyczne (np. 2000 tańszy komin, po pokryty tynkiem a nie klinkerem), na samej dachówce różnice rzędu 1000 zł, a najtańsze oferty niekoniecznie mają najtańszą dachówkę. Podobnie z czasem wykonania czy gwarancją - wcale nie idzie to w parze z ceną. 

To co zauważyłem, to spora różnica w stawce roboczogodziny - od 10 do 15 zł.

 

Jeśli masz kilka ofert, to zwróć uwagę na gwarancję (czy i ile dają), czy ekipa robiła coś w okolicy (wówczas można popatrzeć, ewentualnie zapytać mieszkańców), jeśli w ofercie są materiały, to porównaj co dają, a także na to, czy w wycenie zawarli dodatkowe usługi (wywiezienie gruzu, tynkowanie ścian szczytowych, murowanie kominów) oraz dodatkowe akcesoria (rynny, okna dachowe, ławy kominiarskie itp)

 

Jeśli chcesz, to mogę później podesłać którąś z ofert którą dostaliśmy, żebyś mogła zobaczyć jaki zakres prac w to wchodzi - żeby coś wam nie umknęło.

 

 

Dla porównania, obecnie jestem na etapie krycia dachu w domku jednorodzinnym. Dach 240m2, kształt litery T. Kompletna więźba (krokwie, jętki, łaty, deski rynnowe itp.) 17000, dachówki 14000, okna i inne akcesoria montażowe (taśmy, kosze, spinki itp.) ok. 9000, a robocizna 14000.

ok 60 pln za m2 dachu na gotowo? dobrze licze?

Edytowane przez johnson_gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach 240m2, kształt litery T. Kompletna więźba (krokwie, jętki, łaty, deski rynnowe itp.) 17000, dachówki 14000, okna i inne akcesoria montażowe (taśmy, kosze, spinki itp.) ok. 9000, a robocizna 14000.

 

Chyba źle.

17000+14000+9000+14000=54000 zł

54000 zł/240 m2=225 zł/m2

Edytowane przez ccLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka nas fajny wydatek - dach do wymiany. Szukam kogoś kto moglby porownac oferty i doradzic w wyborze pod kątem materiałów.

Samo krycie dachu to dziś nie taka trudna sprawa, jak dach jest prosty to w ogóle.

Zwróć uwagę na roboty ciesielskie, jakość drewna (najlepiej strugane czterostronnie i fazowane kanty, ale to pewnie mało kogo stać, nie wiem jak zagramanicą ;) ) oraz impregnację. 

Przeciek można relatywnie łatwo naprawić, ale więźby już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama robote liczylem, super tanio mi wyszlo te 60pln

 

Tanio wyszło, bo gość robi wszystko do fundamentów (które z kolei były dość skomplikowane). Cena może być zaniżona, bo to część większego etapu (ściany szczytowe, wieniec)

Chcieliśmy, żeby dach zrobił nam zaufany góral, ale robotę wycenił na ponad 20tyś ("te 95zł/m muszę wziąć" powiedział). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.