Skocz do zawartości

Wykończenie mieszkania


Frago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w najbliższym czasie czeka mnie wykończenie mieszkania, a jako że doświadczenie nie mam praktycznie żadnego to będę pewnie często zadręczał Was moimi pytaniami.

 

Zacznijmy od tego że otrzymałem wycenę na wykończenie mieszkania. Czy są to "dobre" ceny?

Na co zwrócić uwagę na początku żeby później się nie zdziwić?

 

post-135527-0-95071000-1436173167.jpg

 

post-135527-0-02460600-1436173177.jpg

post-135527-0-95071000-1436173167_thumb.jpg

post-135527-0-02460600-1436173177_thumb.jpg

Edytowane przez FragO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust (nie musi byc zgodny ze srednia rynkowa), to:

- cos za duzo razy masz to gruntowanie scian - najpierw w usludze ogolnej, a nastepnie jeszcze raz w kazdym pokoju

- jak juz gruntowanie farba podkladowa (zapewne jakis primer w rodzaju Sniezki?), to po co gruntowanie gruntem?

- wydaje mi sie, ze 40-45zl/m2 kladzenia plytek, to cena srednia, ewentualnie srednia nizsza, ale jesli dodac do niej ciecie naroznikow, wycinanie otworow, montaz drzwiczek, silikonowanie, to cena wychodzi 56zl/m2, co wchodzi ponad srednia. W sumie ok, jesli robia dobrze, ale to sugeruje, co sie bedzie dzialo, jesli w trakcie bedziesz cos zmienial/dodawal jakies drobnostki, to policza Ci odpowiednio kazda jedna z bonusem. Wolalbym sie umowic na fix price/m2.Swoja droga niezla cena za szlifowanie krawedzi - 45zl/mb.

 

Poza tym - nie znam cen montazu armatury, bo nie potrzebowalem sie dowiadywac (robilem sam), ale reszta wyglada w porzadku. Powiedzialbym, ze naprawde niewielki koszt wykonczenia mieszkania.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- cos za duzo razy masz to gruntowanie scian - najpierw w usludze ogolnej, a nastepnie jeszcze raz w kazdym pokoju

 

W usłudze ogólnej jest tylko metraż pokoi. 

 


Wolalbym sie umowic na fix price/m2.

 

Cenna uwaga, dzięki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceny dobre.

Pierwsze gruntowanie "tynkarskie" jest zwykłym gruntem pod gładzie, co jest prawidłowe, żeby się nie odparzyło i nie odpadło po jakimś czasie.

Po szpachlowaniu pod malowanie jest ponowne gruntowanie "malarskie".

Cięcie płytek pod kątem 45 stopni w normalnej cenie, tylko czy jest to za samo cięcie 1mb płytek czy za 1mb glifu lub naroznika ? Bo w narozniku spotykają się dwie płytki pod kątem. Taka cena powinna być za 1mb narożnika, bo jeżeli płytek, to naroznik wyjdzie 90 zł /mb a to już dużo.

Cena montażu armatury jest ok, jeżeli jest to operacja od A do Z, czyli np. montaż stelaża z podłączeniem hydraulicznym i obłożeniem stelaża płytą GK pod ułożenie płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że otrzymałem wycenę na wykończenie mieszkania. Czy są to "dobre" ceny?

Na co zwrócić uwagę na początku żeby później się nie zdziwić?

 

 

 

Ceny warszawskie.

A na co zwrócić uwagę? Na jakość wykonania. Niestety, trzeba patrzeć na ręce

I brakuje mi w łazience folii w płynie.

 

Co do szlifowania płytek na 45* to przemyśl to. Miałem tak zrobioną miękką glazurę (czerowny jak cegła rdzeń, a na wierzchu warstwa dekoracyjna) i poodpryskiwała. Jak masz kant, o który ciężko będzie zaczepić, to w takiej sytuacji może się sprawdzić szifowanie.

W innej łazience poszedłem po rozum i kupiłem gres barwiony w masie. Nawet jak odpryśnie, to nie widać. Tylko majster powiedział, że może szlifować - ale gwarantuje, że będą uszczerbienia i straty. Więc zdecydowałem się na listwy mosiężne. IMO wygląda lepiej niż szlifowanie, jest praktyczniejsze, a wyszło cenowo bardzo podobnie. A mosiądz najdroższy był - ale kolorystycznie najbardziej pasował. Ludzie się zniechęcili do listew bo naoglądali się badziewnych profili PCW, a można całkiem fajne listwy znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny warszawskie.

A na co zwrócić uwagę? Na jakość wykonania. Niestety, trzeba patrzeć na ręce

I brakuje mi w łazience folii w płynie.

 

Co do szlifowania płytek na 45* to przemyśl to. Miałem tak zrobioną miękką glazurę (czerowny jak cegła rdzeń, a na wierzchu warstwa dekoracyjna) i poodpryskiwała. Jak masz kant, o który ciężko będzie zaczepić, to w takiej sytuacji może się sprawdzić szifowanie.

W innej łazience poszedłem po rozum i kupiłem gres barwiony w masie. Nawet jak odpryśnie, to nie widać. Tylko majster powiedział, że może szlifować - ale gwarantuje, że będą uszczerbienia i straty. Więc zdecydowałem się na listwy mosiężne. IMO wygląda lepiej niż szlifowanie, jest praktyczniejsze, a wyszło cenowo bardzo podobnie. A mosiądz najdroższy był - ale kolorystycznie najbardziej pasował. Ludzie się zniechęcili do listew bo naoglądali się badziewnych profili PCW, a można całkiem fajne listwy znaleźć.

Docinanie pod kątem to temat złożony, ale na dobrym sprzęcie można to zrobić bezodprysków.

Dobra tarcza z chłodzeniem, wrzeciono bez bicia i sztywnyh korpus maszyny to recepta na dobre cięcie.

Ja widzę jeszcze inny problem: Kilka razy widziałem płytki "zwichrowane" gdzie po cięciu linia jest równa i nie poszarpana, ale po złożeniu dwóch płytek fuga nie jest równoległa z powodu tych zwichrowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docinanie pod kątem to temat złożony, ale na dobrym sprzęcie można to zrobić bezodprysków.

 

Te miękkie płytki były ślicznie przyszlifowane na 45*. Ale co z tego, jak miękkie i delikatne. Zwłaszcza że krawędź cieniutka przy 45* i byle czym uderzone kruszyły się i wyłaziło rażące w oczy czerwone.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkanie w stanie developerskim nie powinno wymagać kładzenia szpachli, powinny być gładzie.

 

po co szpachlowanie i cała reszta na sufitach jak będą instalowane podwieszane?

 

ponadto tak jak reszta - przemyśl to cięcie na 45 stopni, imho bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.