Skocz do zawartości

Zakup SUVa/terenówki do 40kpln


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Aczkolwiek spotkałem dzisiaj Golfa III kabrio. Forek nie jest taki brzydki :)

No dobra, lampy polift - soczewka, czy lampa przedlift do przedlifta - co lepiej oświetla drogę?

Jak dużo przeróbek trzeba zrobić w Sorento przedliftem, żeby lampy poliftowe założyć? :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ale po doświadczeniach ze Sportage wcale się nie zdziwię że będzie potrzebna rzeźba. To też jest jeden z powodów dla którego nie przepadam za tym samochodem. Przełożenie czegokolwiek z bogatszych/poliftowych wersji wymaga najczęściej rzeźby. Niekiedy takiej że jest to zupełnie nieopłacalne. Dlatego najlepiej kupować najbogatsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, lampy polift - soczewka, czy lampa przedlift do przedlifta - co lepiej oświetla drogę?

Jak dużo przeróbek trzeba zrobić w Sorento przedliftem, żeby lampy poliftowe założyć? :hmm:

 

na forum kia sorento piszą że jakaś rzeźba z mocowaniami ale da się i wcale nie jest trudno, na allegro nawet piszą że pasują P&P także.... lampa w rączki i samemu trzeba się przekonać chociaż mi się osobiście podoba przedlift lampa ale to też zależy od koloru auta... moja kiła jest chyba w pospolitym kolorze szara jasna doły szare ciemne czyli ta poszerzana o plastiki bo mam sąsiada który ma granatową bez plasiktów i taka jakaś "chuda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ale po doświadczeniach ze Sportage wcale się nie zdziwię że będzie potrzebna rzeźba. To też jest jeden z powodów dla którego nie przepadam za tym samochodem. Przełożenie czegokolwiek z bogatszych/poliftowych wersji wymaga najczęściej rzeźby. Niekiedy takiej że jest to zupełnie nieopłacalne. Dlatego najlepiej kupować najbogatsze wersje.

tylko czasem te starsze "biedniejsze" są o niebo w lepszym stanie niż te na tzw "wypasie" czy po lifcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona ta z ogłoszenia, fajniutki czołg  :jump:

Do kompletu już fele letnie zakupione, fabryczne 17" http://olx.pl/oferta/zestaw-kol-kia-sorento-CID5-IDaUScP.html#84b9cb99d2

oponki będą dalej na handel, bo choć piękny bieżnik, to nie ten rozmiar :(

PS. Spalanie z piewszej jazdy -> 12,1l lpg na kapciach 245 i bieżniku nieasfaltowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się jeżdzi? jak wrażenia?

Jeździ mi się super, wysoko, jest czołg. Spalanie 12,1 l lpg na oponach terenowych 245 szerokich ;)

Teraz stoi do piątku w garażu, a ja góry zwiedzam Meganką :)

Na stacji sprawdziłem wszystko, elektrycznie i mechanicznie sprawne. Rama i blachy bez rdzy.

Po powrocie robię ją typowo dla siebie bo zarąbisty czołg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ mi się super, wysoko, jest czołg. Spalanie 12,1 l lpg na oponach terenowych 245 szerokich ;)

Teraz stoi do piątku w garażu, a ja góry zwiedzam Meganką :)

Na stacji sprawdziłem wszystko, elektrycznie i mechanicznie sprawne. Rama i blachy bez rdzy.

Po powrocie robię ją typowo dla siebie bo zarąbisty czołg :)

no i dobrze ! szerokości !

 

i wcale kia nie musi być gorsza od szmelcwagena :) czy rzepa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze ! szerokości !

 

i wcale kia nie musi być gorsza od szmelcwagena :) czy rzepa :)

I nie jest :)

Zakup + rejestracja - już za mną, piękne blachy mam  :jump:  + 2 komplety kół 17" + eksploatacyjne+ kilka drobiazgów i wychodzi +10kpln  :hehe:

Więc pojazd na gotowo w 30-32kpln wyjdzie ;)

Jeździ się super :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to w tym wszystkim chodzi. Bezawaryjności :)

Dzisiaj przyszły kolejne graty, czyli oponki nowe, 4 lato, 4 zima i koła 17" fabryczne z jakimiś oponkami, jak poskładam wszystko i posprzątam, to wkleję obiecane foty i zestawienie kosztów, bo to 4 pojazd mój w tym roku już  :hehe:

Czy na zapas może być koło o 2,9 mm mniejsze na średnicy? czy bardzo napędy będą dostawały - traktuję jako dojazdówkę tylko i wyłącznie :ok:

Na lato i zimę będą 235/65/17 a dojazd planuję 205/80/16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to w tym wszystkim chodzi. Bezawaryjności :)

Zatem wszelkie płyny i filtry zgodnie z zaleceniami wymienione, dodatkowo:

świece na plantynowe NGK,

termostat

dolewka Flash lube

gumy i łączniki staba przód i tył

łożysko prawy przód

wahacz górny lewy przód

tarcze/klocki i szczęki tył + regulacja linek

smarowanie miejsc w napędzie

zbieżność

 

W poniedziałek:

bałwanki tył

koła letnie na fabrycznych alu 17" z nowymi oponami

koła zimowe na fabrycznych alu 17" z nowymi oponami

konserwacja mostu i kilku punktów podwozia

Kolejny tydzień:

pranie i zabezpieczanie wnętrza

zabawa przy lakierze 

 

To tak po krótce z planów do końca sierpnia  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.