Skocz do zawartości

a może podacie przebiegi i napiszecie ogólnie o awariach itp, jak z blachą?


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam autko z 2012, od nowości u mnie. Przebieg mam prawie 80tyś - 1.6 noPB + LPG.

Gaz założyłem jak auto miało 18tys przebiegu.

Ogólnie nie miałem awarii, jedyna rzecz jaka mi się przydarzyła to padł napęd wycieraczek przednich (wymienione w ramach gwarancji, złamało się ramie mocujące).

Tak to brak problemów/ Blachy jak najbardziej OK. 

Ja bym wybrał ponownie Dustera, bardzo go lubie a teraz ten nowyszy Duster jest dużo bardziej "cywilizowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Jaką instalacje załozyles i jak z gwarancją?

 

Mam założoną instalację LPG-TECH. 

Jeżeli chodzi o gwarancję to pisałem do Renault Polska i nie straciłem gwarancji, jedyne co to jeżeli mi udowodnią, że awaria jest z winy LPG to oczywiście nie podlega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w firmie kilka dacii i ogolnie jest coraz lepiej z ich jakością i designem, logan z 2007 roku 1,5dci w sumie bezawaryjnie lata juz 240tys (raz cos sie w kompie powaliło i stracił moc ale jakos to serwis ogarnal za pare zlotych) , dobrze sie zbiera przy wyprzedzaniu, nikt nie studził turbo itp a dalej lata, tylko to pierwszy wypust wiec strasznie dretwy w srodku, to mcv i widac kilka nalotów rdzawych na drzwiach bagaznika od srodka przy uszczelce i przy wycieraczce, z przodu ma duzo odpryskow ale ruda nie idzie, ogolnie wytrzymala fura, mamy drugiego logana ale sedan i jakos on to tragedia z wygladu jak dla mnie, 1,6 benzyna (ok 160tys km) w sumie bezawaryja ale bez mocy, wyje, sprzeglo jakos dziwnie chodzi, ogolnie nie lubie go. Teraz doszedl jeszcze duster 1,6 + LPG fabryczne ( model po FL) , deska ładna, z zewnatrz ładny( alufelgi, relingi , ciemne szyby) , przelatane prawie 40tys w 8 miesiecy i super auto, mi sie strasznie podoba, awarii nie było, wygodne , jakoś sie zbiera chociaż szału nie ma, naped 2WD ale jezdziłem za hi-luxem z zapieta blokada po sniegu to gosciu nie mogl uwierzyc ze nie mam 4x4 a jade ciagle za nim po bezdrozach, osobiscie tak mi sie podoba ze chetnie bym sobie takiego kupil jakbym szukal takiego auta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mala poprawka do wypowiedzi santa.

Ten nielubiany sedan to 1,4 i nikt go nie lubi, skladali go chyba w poniedzialek, bo wyje to tak niemilosiernie, ze leb naparza czlowieka po dluzszej jezdzie.

Na poczatku eksploatacji potrafila zdziwic wypadajaca klamka wewnetrzna. Elektryczne szyby od bardzo dawna ledwo sie domykaja.

Jak to firmowa sztuka, malo kto wnika, siada i jedzie.

Stanal 2x na drodze, jak jakas rolka sie odkrecila i aqu padl. Po wymianie sprzegla ledwo wrocilem do firmy, ale to wina naszych cudownych mechanikow, ktorym sie przypadkowo jakas nakretka zagubila i nie dokrecili.

Rdzawe naloty w okolicach tylnych progow na laczeniu z blotnikami, spory ubytek lakieru na masce i jakos zyje.

Ma 1 powazna zalete, mandatu za gadke przez komore raczej nie da sie zaplacic, bo jak tu gadac skoro nic nie slychac ;)

2 zaleta to to, ze po zajechaniu drogi mleczarce (Scania) wyszedlem z tego calo, a Logan o dziwo wygladal po tym zdarzeniu lepiej niz ciezarowka :hehe:

3 jest taka, ze mimo wielu rowow i przygod nadal jezdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak z wielkośćią Dustera w środku - jakby go porównać do kompatka np , miejsce w bagażniku - chodzi mi o taką "ludzką" recencję nie wyniki pomiarów.

wg, mnie duster troszkę ciasny, bagażnik też..., szczególnie w 4x4

hmmm, kusi mnie lodgy, szkoda, ze nie ma przeswitu dustera i dokkera,

dokker przeraza mnie blacha w srodku..., ale jest przestronny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hmmm, kusi mnie lodgy, szkoda, ze nie ma przeswitu dustera i dokkera,

Lodgy jest fajne, ale bardzo mały wybór na rynku wtórnym, zostaje tylko w zasadzie zakup w salonie. Plus taki, że wreszcie sensowny podstawowy silnik dali od lipca br. (1.6 110KM z Nissana), bo wcześniej ten 85KM to na trasy się słabo nadawał. (diesle i 1.2TCE za bardzo windują cenę auta - za tyle już można kupić np. berlingo czy partnera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodgy jest fajne, ale bardzo mały wybór na rynku wtórnym, zostaje tylko w zasadzie zakup w salonie. Plus taki, że wreszcie sensowny podstawowy silnik dali od lipca br. (1.6 110KM z Nissana), bo wcześniej ten 85KM to na trasy się słabo nadawał. (diesle i 1.2TCE za bardzo windują cenę auta - za tyle już można kupić np. berlingo czy partnera)

ale widze zabrali lpg...

a i 5 osobowka tylko z tym silnikiem...

dziwne posuniecie

co to za silnik?

bac sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wielkośćią Dustera w środku - jakby go porównać do kompatka np , miejsce w bagażniku - chodzi mi o taką "ludzką" recencję nie wyniki pomiarów.

Też się przesiadłem z Nuby. :-)

Z miejscem nie jest źle (mam 187cm wzrostu i długie kopyta więc w Nubie tez miałem problem z wycyrklowaniem odsunięcia fotela i możliwości chwycenia kiery). Po ustawieniu fotela kierowcy mogę swobodnie usiąść z tyłu. Bagażnik w Nubie był dłuższy i bardziej płaski, Duster ma krótszy bagażnik, podłoga nie jest płaska i towary trzeba pakować bardziej w pion. Duster bazuje na poprzednim Loganie i Sandero (bardzo dużo wymiennych części między tymi modelami)- kabiny są praktycznie takie same. Co mi osobiście zaczęło przeszkadzać to może nie mniej schowków ale ich rozmieszczenie i możliwości (w Nubie fajny wysuwany uchwyt na napoje, w Dusterze jest niby na dwa kubki ale np. kubła z colą z Maca nie wsadzisz- z drugiej strony rzadko korzystam ale jeśli już to nie chce sie od razu tego pół litra obalać ;] ).

Osobiście radzę aby udać się do jakiegoś dealera i wbić sie w różne bryki, posiedzieć w samochodzie na spokojnie, pooglądać każdy zakamarek, usiąść nie tylko na miejscu kierowcy ale i na pozostałych, umówić się na jazdę próbną- każdy zwraca uwagę na co innego, każdy ma inne preferencje "silnikowe". Jako ciekawostkę podam fakt, że w starszym Loganie MCV z tyłu można wpakować trzy pełnowymiarowe foteliki dla dzieci, inne "family cars" tego nie potrafiły a Duster jest bardzo podobny wymiarowo wnętrzem. Zresztą dojeżdżamy do roboty również Dusterem czasem w 5 chłopa i na miejsce z tyłu nie narzekano. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam Dustera ze marca 2014 roku kupiony w salonie. Od zakupu nic się nie stało, nic nie zepsuło mam 32 tys przebiegu w dieslu 1.5 90 km. Spalanie 5.5 średnie z 30 tysięcy km. Polecam. Dużo frajdy z jazdy w miejscach gdzie wcześniej fiatem bravo nawet by, mi pomyślał, że można wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.