Skocz do zawartości

Stan opon a przegląd techniczny - przejdzie?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy samochód zaliczy pozytywnie przegląd techniczny na takich oponach? ;]

Na dwóch zdjęciach jest jedna opona, ale pozostałe 3 są w takim samym stanie (chodzi o małe pęknięcia boku).

Ta dodatkowo już się chyba rozwarstwia bo widać pęknięcie.

post-149323-0-55261200-1437208840_thumb.jpg

post-149323-0-49529500-1437208859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód zaliczy pozytywnie przegląd techniczny na takich oponach? ;]

Na dwóch zdjęciach jest jedna opona, ale pozostałe 3 są w takim samym stanie (chodzi o małe pęknięcia boku).

Ta dodatkowo już się chyba rozwarstwia bo widać pęknięcie.

 

 

temat wydaje się prowokacyjny ...

 

 

 

samochód nie powinien dostać pozytywnego wyniku badania technicznego ale w naszym kraju prawdopodobnie bez problemu znajdzie się stacja na której je otrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wydaje się prowokacyjny ...

Nie jest.

Rozumiem że :milicja: bez zastanowienia zabierze dowód, pytanie czy da pokwitowanie i puści dalej czy wezwie holownik? :kara:

Przegląd podbity w lutym ale auto tylko wjechało za bramę i diagnosta podbił bez żadnego sprawdzenia. Podbił z nieważnym udt na windę załadowczą.

Czy w razie W diagnosta poleci? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie odnosnie kontroli technicznej w kwestii opon mówi, że niedopuszczające do ruchu jest:

 

i)Opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie,
a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskaźniki –
o rzeźbie bieżnika mniejszej niż 1,6 mm na 3/4 szerokości
środkowej części opony.

j) Opony o widocznych pęknięciach obnażających lub naruszających
ich osnowę albo odkształcone.

 

m) Opona uszkodzona (przebita, nieszczelna).

 

To co pokazałeś na zdjęciu pod to nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez problemu przejdzie

te spękania  cienkiej powierzchownej bocznej warstwy gumy potrafią pojawić się na nowych oponach po 2 sezonach upałów, szczególnie jak opona jest wystawiana na palące słońce

nie ma to IMO związku z ogólna wytrzymałością opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek inny niż Coffin patrzy na badaniu na stan opon ? Mi w zyciu nikt nigdy nie patrzył...

 

U mnie zawsze patrzą, nawet ciśnienie sprawdzają. A jak Ty na badanie weźmiesz oprócz dowodu też samochód, a Twoich kolesi co podbijają za flaszkę wysadzą z interesu to też będziesz opony pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze patrzą, nawet ciśnienie sprawdzają. A jak Ty na badanie weźmiesz oprócz dowodu też samochód, a Twoich kolesi co podbijają za flaszkę wysadzą z interesu to też będziesz opony pokazywał.

 

Jasne jasne , bywam tez na obcych stacjach, nie zawsze jezdze do swoich. Nikt nigdy nie patrzyl na opony czy na cokolwiek, zawsze tylko hamulce i zawieszenie sprawdzają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek inny niż Coffin patrzy na badaniu na stan opon ? Mi w zyciu nikt nigdy nie patrzył...

 

 

ja nie patrzę bo nie jestem diagnostą , jednak klientów którzy przyjeżdżają na ustawienie geometrii uprzedzam jeśli widzę coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


te spękania cienkiej powierzchownej bocznej warstwy gumy potrafią pojawić się na nowych oponach po 2 sezonach upałów, szczególnie jak opona jest wystawiana na palące słońce

 

Zgadza się. Dlatego dobrze jest regularnie używać tzw. czernidła do opon z filtrem UV. Nawet po 10 latach nie ma wtedy takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek inny niż Coffin patrzy na badaniu na stan opon ? Mi w zyciu nikt nigdy nie patrzył...

I bardzo dobrze, że sprawdzają. Mi ostatnio na przeglądzie wyszły perfidne wady* opony na boku od wewnątrz - tego sam nie dojrzę bez kanału, a przecież jeżdżę sam z siebie co miesiąc, żeby obejrzeć auto od dołu.

 

 

* - wyglądało jakby ktoś wyciął z boku opony fragment o rozmiarach 5x0,5 cm aż do płótna  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez problemu przejdzie

te spękania  cienkiej powierzchownej bocznej warstwy gumy potrafią pojawić się na nowych oponach po 2 sezonach upałów, szczególnie jak opona jest wystawiana na palące słońce

nie ma to IMO związku z ogólna wytrzymałością opony

 

To raczej przez starą gumę, a nie działanie słońca.

Opony to nalewki.

Zamontowane z tyłu - bliźniaki czyli po 2 na stronę.

Wszystkie 4 opony mają takie same spękania, nawet te wewnętrzne, a nie były przekładane stronami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony na bank są już po prostu stare, tak jak piszesz. Nalewki i pewnie mają ponad 10lat. Dzisiaj też widziałem Merca "kaczkę" z podobnymi oponami, dla mnie tragedia. Pół biedy jak taka opona strzeli przy małych prędkoścjach lub w korku. Ostatnio strzeliło pewnemu kierownikowi w Sprinterze opona na tylnej osi jak staliśmy w korku, huk potężny i atrakcja nie samowita. Kierownik ledwo się doczłapał na obszar wyłączony z ruchu bo by zablokował ruch na moście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.