Skocz do zawartości

Garbus 2002 z tdi


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu wymarzonego autka dla żony. Do tej pory myślałem o garbusie w benzynie 1,6 lub 2,0 plus lpg. Ale mam okazję kupić autko z Włoch właśnie z silnikiem tdi przypuszczam że wersja 90 konna jakoś o ten szczegół nie dopytałem. Autko wiadomo jak z przebiegiem niby 170 tyś przejechane. Żona będzie tym autkiem dojeżdżać do pracy około 20 kilosów w jedną stronę z czego około 15-16 km poza miastem. Tu mam pytanko jak ze spalaniem w tych silnikach? Opinie o wytrzymałości tych silników to już legendy :). Jak myślicie lepszym wyborem(bezpieczniejszym) będzie benzyna czy warto rozważyć tdi? Myślę że benzyny spalą tak między 9 a 12 gazu co na dzień dzisiejszy jest troszku tańszym rozwiązanie(nie wydaje mi się żeby tdi zamykał się w 5 litrach ropy). Oczywiście pomijam koszty samej instalacji i przeglądów. Ale troszku korci mnie takie tdi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu wymarzonego autka dla żony. Do tej pory myślałem o garbusie w benzynie 1,6 lub 2,0 plus lpg. Ale mam okazję kupić autko z Włoch właśnie z silnikiem tdi przypuszczam że wersja 90 konna jakoś o ten szczegół nie dopytałem. Autko wiadomo jak z przebiegiem niby 170 tyś przejechane. Żona będzie tym autkiem dojeżdżać do pracy około 20 kilosów w jedną stronę z czego około 15-16 km poza miastem. Tu mam pytanko jak ze spalaniem w tych silnikach? Opinie o wytrzymałości tych silników to już legendy :). Jak myślicie lepszym wyborem(bezpieczniejszym) będzie benzyna czy warto rozważyć tdi? Myślę że benzyny spalą tak między 9 a 12 gazu co na dzień dzisiejszy jest troszku tańszym rozwiązanie(nie wydaje mi się żeby tdi zamykał się w 5 litrach ropy). Oczywiście pomijam koszty samej instalacji i przeglądów. Ale troszku korci mnie takie tdi. 

 

Przy takich przebiegach i delikatnej nodze, stawiam ze raz do roku geometra sprezarki do czyszczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnia jeśli mówisz że diesel 90KM to mogą być dwa Modele silnika.

AGR - bez zmiennej geometrii turbo

ALH - że zmienna geometria.

silniki na pompie sekcyjnej bardzo ekonomiczne (miałem Octavię z tym motorem palila po mieście około 6l/100km a w trasie około 4,5) niedrogi w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy te starsze beetle chodzi mi o roczniki 98-99 w silnikach 2.0tez maja te wady pierscieni? Rowniez sie rozgladam za wozidlem dla zony :-)

Wydaje mi sie ze wade pierscieni mialy silniki ALT montowane w audi i majace 130KM ten z garbusa ma chyba 115 koni o problemach z tymi silnikami osobiscie nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te starsze beetle chodzi mi o roczniki 98-99 w silnikach 2.0tez maja te wady pierscieni? Rowniez sie rozgladam za wozidlem dla zony :-)

Mam 2.0 115KM AQY i te silniki miały wadę pierścieni. Poza tym sporo wiedzy o wadliwych pierścieniach miałem z polskiego forum New Beetle, także radzę uważać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli latwo sie naciac na remont tuz po zakupie? Wybor silnika jest ograniczony do 2,0lpg lub 1.9 tdi. Poszukiwania mam o tyle trudniejsze bo ma byc czerwony i zaden inny. Wszystkie benzyny z 2.o mialy te wady?

 

W Golfie 4, New Beetle, Octavii I był ten sam konstrukcyjnie silnik 2,0. 

Czy łatwo się naciąć to nie wiem - to nie wychodzi od razu, ale jakby sprawdzić kompresję, ile bierze oleju itp. to się dowiesz, czy ta wada fabryczna pierścieni została wyeliminowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar kompresji nic nie wyjasni. Poniewaz uszkodzone moga byc pierscienie olejowe a kompresyjne beda dobre. A jezeli olejowka jest uszkodzona to olej nie zgarniety z cylindra uszczelnia tlok i kompresja moze byc wieksza...

BTW wymiana pierscieni ani nie jest trudna i kosztowna w tych silnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.