Skocz do zawartości

skrzynia i dol z palio 1.2 - szybkie pytanko


wesul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa szybkie pytanka;

 

Ponieważ skrzynia zaczyna mieć dość (wypada dwojka i zgrzyta przy redukcjach) chce ja zmienić na taka z Palio 1.2

Z tego co wiem to powinna być tak ja SCS Abarth pod względem przełożeń - 14/57 ale zdarza sie rożnie.

 

Jak sprawdzić czy to to przelozenie co mnie interesuje? Lub co odkręcić ;)

 

Druga sprawa. Mam glowice cala, kolektor wtryski i kompa z P75. Dłol na razie 1.1.

Czy dol z Palio 1.2 podjedzie P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dwa szybkie pytanka;

 

Ponieważ skrzynia zaczyna mieć dość (wypada dwojka i zgrzyta przy redukcjach) chce ja zmienić na taka z Palio 1.2

Z tego co wiem to powinna być tak ja SCS Abarth pod względem przełożeń - 14/57 ale zdarza sie rożnie.

 

Jak sprawdzić czy to to przelozenie co mnie interesuje? Lub co odkręcić ;)

 

Druga sprawa. Mam glowice cala, kolektor wtryski i kompa z P75. Dłol na razie 1.1.

Czy dol z Palio 1.2 podjedzie P&P?

Podejdzie bez problemu, jedynie trzeba przedłóżyc wydech przy misce, albo założyc kolektor i portki od 1.2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni z palio to pewnie można jakoś dojść po numerach. Ja jak kupiłem skrzynię ze sieny z allegro to dla upewnienia się rozkręciłem obudowę mechanizmu różnicowego i tam na tej głównej zębatce było wybite przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie jest jedna wielka loteria po nr nie radze szukać, mogę Ci złożyć taką skrzynkę za 450zł jak nie znajdziesz. Złożyłem ok 100 skrzyń i wnioski są jednę dane w FAQ i katalogach są nijakie do rzeczywistość. A skrzynkę 14/57 radze szukać tylko i wyłącznie z Palio bo W seju jakoś mnie się żadko trafiają najczęściej popularny i uniwersalny sporting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni z palio to pewnie można jakoś dojść po numerach. Ja jak kupiłem skrzynię ze sieny z allegro to dla upewnienia się rozkręciłem obudowę mechanizmu różnicowego i tam na tej głównej zębatce było wybite przełożenie.

 

Nauczony doświadczeniem - numer to nie koniecznie jest wyznacznik tego co jest w środku. Dlatego tez chce organoleptycznie sprawdzić czy to na pewno 14/57.

Obudowa mechanizmu to rozumiem to?

dekjpg_wqhpnsh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie jest jedna wielka loteria po nr nie radze szukać, mogę Ci złożyć taką skrzynkę za 450zł jak nie znajdziesz. Złożyłem ok 100 skrzyń i wnioski są jednę dane w FAQ i katalogach są nijakie do rzeczywistość. A skrzynkę 14/57 radze szukać tylko i wyłącznie z Palio bo W seju jakoś mnie się żadko trafiają najczęściej popularny i uniwersalny sporting.

 

Tez tak to widzę. Mam do kupienia z Palio, wiec chce być pewny ze to to. A jak znajdę i $$$ pozwoli to tylko 64/13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm różnicowy jest tam gdzie wchodzą półosie. Nie wiem czy na wszystkich skrzyniach jest nabite oznaczenie na tej zębatce głównej, ale chyba tak, bo pamiętam, że sprawdzałem to oznaczenie bo tak wyczytałem w necie, i faktycznie było wybite tam odpowiednie przełożenie jakie powinno być w palio/siena/abarth, dzięki czemu miałem 100% pewności że kupilem odpowiednią skrzynię. Oczywiście po odkręceniu obudowy mechanizmu różnicowego trzeba go później uszczelnić przy składaniu np siliconem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.