Skocz do zawartości

Wiadomości z trasy


Rekomendowane odpowiedzi

Ceed 1.6 GDI MY13 - Warszawa - Jantar, Jantar - Warszawa

trasia - siódemka

 

WAW - JAN - 4 osoby + klamoty + klima, jazda zgodnie z przepisami - 4h z postojem - 6.4l/km

JAN - WAW - 1 osoba + klima, jazda zgodnie z przepisami - 4h z postojem - 6.2l/km 

 

zaskakuje mnie to auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceed 1.6 GDI MY13 - Warszawa - Jantar, Jantar - Warszawa

trasia - siódemka

 

WAW - JAN - 4 osoby + klamoty + klima, jazda zgodnie z przepisami - 4h z postojem - 6.4l/km

JAN - WAW - 1 osoba + klima, jazda zgodnie z przepisami - 4h z postojem - 6.2l/km 

 

zaskakuje mnie to auto :)

 

bezpośredni wtrysk to i silnik oszczędny. Ale wyniki bez szału. Średnią około 6l, to ma mój tata w I30 1.6 120KM, czyli tym bez bezpośredniego wtrysku. GDI powinno palić poniżej 6 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj trasa. Bo ja albo jadę po mieście, albo autostradą do PL...  ;] 

 

Poza miastem to dla mnie trasa. Autostrada i turbo benzyna zawsze spali wiecej. Czyli predkosci 90-120-160 wyprzedzanie itp. GTI golfik spala kole 8l. Autostrada to 200 ale tu spalania nie nalezy brac pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie Katowice - Gyenesdias (ok. 600km) 1.6 GDI (CEE'D SW 2015 + 2 os. dorosłe + 2 dzieci + bagażnik wypełniony po brzegi) spalił średnio 6,1 l na 100km - wg komputera, wynik potwierdził się też przy tankowaniu.

400km trasy bez klimy + 200 km z klimą prędkość na autostradzie prawie non stop do 120-130 km/h.

 

Podczas okolicznych wycieczek na trasie ok. 200 km z włączoną klimą auto spaliło 5,5 l (jazda przepisowa do 90km/h)

 

W drodze powrotnej, z racji tego że bardziej mi się śpieszyło (prędkości momentami do 180-190km/h, generalnie na autostradzie min. 140 km/h) + non stop włączona klima wynik wzrósł do 6,7 l/ 100km

 

 

Tak więc w trasie spalanie jest moim zdaniem jak na benzynowy silnik rewelacyjne. Niestety w mieście wzrasta znacząco ;) ale generalnie pali może o 1l więcej niż 2.0 TDI w Touranie, którego mieliśmy wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze powrotnej, z racji tego że bardziej mi się śpieszyło (prędkości momentami do 180-190km/h, generalnie na autostradzie min. 140 km/h) + non stop włączona klima wynik wzrósł do 6,7 l/ 100km

 

 

 

Tu juz bajki pleciecie kolego. Chyba malo musialo byc tego 180... Mnie diesel tyle spalil ze sredniej 100km/h na 1000km wiec bylo grubo szybko i bez przystankow. Minus Twojego silnika jest taki ze przy palowaniu to pali niemilosierne ilosci paliwa. Co do klimy to 0,3l na 100km to tyle co nic wiec nie ma sensu wylaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem momentami ;) Generalnie tam gdzie nie było ograniczenia na autostradzie do 110 to na tempomacie ustawiałem 140, parę razy jednak mijałem kolumny jadących za sobą w rządku i tam się bardziej rozpędzałem ;) Przy czym ok 135-150km nie było po autostradzie tylko po drogach z ograniczeniem do 90, na zabudowanym 50, więc to głównie zaniża też wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.