Skocz do zawartości

Zakup - AR 156 JTD


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od pewnego czasu rozglądam się za poliftową Alfą 156 w nadwoziu kombii i silniku JTD. Interesują mnie roczniki 03 i 04, budżet na auto to do 10kpln.

 

Moje pytanie, czy według Was w tej kasie kupi się przyzwoitą AR, która nie będzie zjeżdżona i rozklekotana?

 

Mam na oku ten pojazd http://tiny.pl/gx9nc
 

Do Częstochowy nie mam jednak zbyt blisko, stąd kwestia czy ktoś z Czewy mógłby sprawdzić auto w ramach relaksu?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie zgnita podłoga i progi jak w każdej 156 , a jak nie zgnita to zaczyna właśnie gnic , tyle w temacie

 

ciekawe bo w mojej 156 z 2002 roku i podłoga i progi nie miały sladów zgnilizny. Aczkolwiek jest to element na który warto zwrócić uwagę. Ponadto choć JTD są trwałe warto zwrócic uwagę na odpalanie, sposób rozwijania mocy, obejrzeć silnik i osprzęt pod względem wycieków i szczelności. Auto nie powinno dymic na czarno poza depnięciem do podłogi, po odpaleniu nie może hałasowac ze skrzyni, szarpać przy zmianie biegów.

 

ze swojej strony polecam 2.4 jtd, bardzo ładnie się napędza, fantastycznie brzmi i ma rozsądne spalanie - po Wawie przy mojej ciężkiej nodze spalanie było na poziomie 7-8 litrów a auto było po chipie ze 150 na 196 koni i 440 nm.

 

co do tego egzemplarza to cena jest podejrzanie niska jak za 156 po FL, zreszta ten sprzedawca ma bardzo marne opinie. poszukaj czy nie sprzedaje czegoś Alfa Lancia Team z Łodzi z Al. Włókniarzy - bedzie drożej ale pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że na 156FL powinienes przygotować ok 15 tys. aby stan był dobry. może sie uda trafić coś ok 10 tys. ale musiałbyś dobrze obejrzeć czy nie ma jakiejs niespodziewanki.

 

ogolnie jtd jest niemal pancerne, padaja głównie:

czujnik cisnienia CR na pompie - ok 300 pln

zawór overboost - ok 200 pln

sprężarki - regenerowane ok 1 000

i dwumasa - w w-wie sa spece co cały zestaw sprzegła z dwumasa robią za ok 1000-1200 pln (www.dwumasy.com) i robią naprawdę dobrze

 

jesli ktoś dbał choć odrobine to ten silnik zrobi bardzo duży przebieg.

 

z blachy to rdzewieje podłoga i progi (ale FL dotyczy to o wiele mniej niż przed FL)

okolicy łaczenia dachu i przedniej szyby oraz uszczelek bocznych.

 

upierdliwe do usuniecia sa usterki podnosników tylnych szyb oraz tylnej wycieraczki w kombi 

 

reszta praktycznie bezawaryjna choć to alfa i czasem elektryka dostaje głupawki. jesli zobaczysz ze w kablach ktoś coś grzebał to odpusc sobie nawet jesli mechanicznie jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dwumasa - w w-wie sa spece co cały zestaw sprzegła z dwumasa robią za ok 1000-1200 pln (www.dwumasy.com) i robią naprawdę dobrze

 

Jak z jakością i wytrzymałością? Dużo  km zrobi się na takim zestawie, porównując z zakupem nowego kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że na 156FL powinienes przygotować ok 15 tys. aby stan był dobry. może sie uda trafić coś ok 10 tys. ale musiałbyś dobrze obejrzeć czy nie ma jakiejs niespodziewanki.

 

ogolnie jtd jest niemal pancerne, padaja głównie:

czujnik cisnienia CR na pompie - ok 300 pln

zawór overboost - ok 200 pln

sprężarki - regenerowane ok 1 000

i dwumasa - w w-wie sa spece co cały zestaw sprzegła z dwumasa robią za ok 1000-1200 pln (www.dwumasy.com) i robią naprawdę dobrze

 

jesli ktoś dbał choć odrobine to ten silnik zrobi bardzo duży przebieg.

 

z blachy to rdzewieje podłoga i progi (ale FL dotyczy to o wiele mniej niż przed FL)

okolicy łaczenia dachu i przedniej szyby oraz uszczelek bocznych.

 

upierdliwe do usuniecia sa usterki podnosników tylnych szyb oraz tylnej wycieraczki w kombi 

 

reszta praktycznie bezawaryjna choć to alfa i czasem elektryka dostaje głupawki. jesli zobaczysz ze w kablach ktoś coś grzebał to odpusc sobie nawet jesli mechanicznie jest ok. 

 

Hmmm... No to sprawa jest mocno do rozważenia w takim razie. Szczerze mówiąc nie pomyślałbym że wozy z doły sa tak słabe, bo większość FLów prezentuje się znakomicie blacharsko, przynajmniej z zewnątrz... Koszta utrzymania nowego diesla są chyba już wszystkim znane i z tym się liczę, że czego bym nie wybrał w common rail będzie kosztowne. W TDCI Mondeo mk3 będzie podobnie.

 

Co do przebiegu, no niestety w Polsce istnieje magiczna granica do 300tys... Żadne auto nie ma więcej... Szukając FLa w Holandii, wszystkie mają powyżej 300tys km i są w rewelacyjnym stanie o dziwo...

 

Czyli znów się pojawia dylemat...funkcjonalność czy marka z duszą. Volvo V40/V70 czy AR 156...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No to sprawa jest mocno do rozważenia w takim razie. Szczerze mówiąc nie pomyślałbym że wozy z doły sa tak słabe, bo większość FLów prezentuje się znakomicie blacharsko, przynajmniej z zewnątrz... Koszta utrzymania nowego diesla są chyba już wszystkim znane i z tym się liczę, że czego bym nie wybrał w common rail będzie kosztowne. W TDCI Mondeo mk3 będzie podobnie.

 

Co do przebiegu, no niestety w Polsce istnieje magiczna granica do 300tys... Żadne auto nie ma więcej... Szukając FLa w Holandii, wszystkie mają powyżej 300tys km i są w rewelacyjnym stanie o dziwo...

 

Czyli znów się pojawia dylemat...funkcjonalność czy marka z duszą. Volvo V40/V70 czy AR 156...

 

Z zewnątrz póki co wyglądają ok, ale tak jak już pisano podłoga rdzewieje i to dość solidnie. Ze dwa lata temu trochę interesowałem się 156FL i już wtedy nie wyglądało to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz póki co wyglądają ok, ale tak jak już pisano podłoga rdzewieje i to dość solidnie. Ze dwa lata temu trochę interesowałem się 156FL i już wtedy nie wyglądało to dobrze.

dlatego moją 156 FL jtd16v 04'  opchałem ponad 2 lata temu , kupiłem jak miała 3 lata i jak zdejmowałem zaślepki z progów to była idealna , a jak sprzedawałem to po zdjęciu zaślepek widać byłą rudą już , choć z zewnątrz progi idealne , nawet nie próbowałem z tym walczyć od razu sprzedaż parcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.