Skocz do zawartości

szit nie trzyma temperatury


JohnnyR

Rekomendowane odpowiedzi

Ludki, pacjent 1.1 16v - termostat nowy, pompa wody nowa, generalnie poza czujnikami (te ze szrotu są :D) to wszystko nowe :D

 

ogolnie olałbym to, ale wole z czystym sumieniem go katować :D jak stoi na postoju to wychodzi poza 90 wentylator sie zalaczy, schlodzi go do 90, wylaczy sie i znowu sie zagrzeje powyzej i znowu spadnie temp i znowu i znowu, a jak jade to spada o całą 1 kreske, nawet moze kapke lepiej. pamietam ze kiedys w 700 zawsze trzymało 90 stałe czy mu sie to podobalo czy nie w kazdych warunkach.

 

10x odpowietrzany, chlodnica ciepla ale jak tylko pojezdzi to temp spada za duzo.

 

płynu nie ubywa, upg tez nowe

 

czujniki? :D  czy to tak ma byc? :D czy na złom gn*ja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co, że w lecie Ci wpada w cykl wiatrakowania, silnik 1.1 do tego z głowicą 16V i uważasz, że coś jest nie tak? :mlot: Ja miałem tak w serii 1.1 jak ją kupiłem we wrześniu roku dawnego i też byłem przerażony, niestety (albo stety) TTTM. Póki w jeździe się nie grzeje to wszystko jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spada podczas jazdy do 80 moze nawet ponizej, postoi chwile i na postoju to zaraz przekracza mocno 90 i wiatrak sie zalacza, pojade znowu spadnie, ogolnie w ogole temperatura nic stabilna nie jest :D

 

w 700 mogl stac 10h w upale na postoju i stabilne 90, mogl jechac milion km i tez nie spadło ponizej 90 - wskawka ani drgneła, w Punto tez stoi super stabilnie nie wazne od tego czy jedzie czy stoi czy cos jeszcze :D

 

 

 

@@woj76 nie czytasz ze zrozumieniem, pisze, że wiatrakuje i to jest OK, ale przy trasie temp spada i to go niepokoi  :D

 

 

o o własnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że dla mnie jest to normalne. Wskaźnik temperatury w CC ma to do siebie, że pokazuje prawdziwą temperaturę, a nie jak w większości nowych samochodów oszukaną (zawsze 90 stopni, jeżeli silnik się mieści w kategorii nagrzany). A te jedna kreska na desce to jest tylko parę stopni C, on jest bardzo niedokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi takie wałki robił, jak był trzepnięty czujnik przy chłodnicy - włączał się przy około 100 stopniach, a po paru dniach 105, 110, aż w końcu wymieniłem i więcej niż 90 nie osiąga.

 

Ale jest taka opcja, że czujnik ten co daje sygnał do zegarów coś ma nie tak - bo mi się nie włączał w ogóle. W moim poprzednim cc, jak wymieniłem ten w głowicy, to jak ręką odjął. Może to mój cc miał coś nie tak w mózgu, bo na chłopski rozum ten czujnik zapodaje tylko sygnał na wskaźnik.

 

 

Podsumowując moją jakże wyczerpującą wypowiedź - obstawiam czujnik w chłodnicy - jak chcesz to podjedź do Torunia, to Ci dam, bo mam 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verneta mam :D, zmienie i napisze czy nastapiła poprawa, swoja droga - jest tanszy niz te vernety.

 

Tańszy? Verneta kosztuje z 30 zł a BEHR z 45 zeta. Nawet kiedyś był na allegro Ricambi za 50 zł ale to właśnie BEHR jeśli tylko mnie pamięć nie myli :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wymieniłem na wahlera bo tylko takiego mieli, podobno pierwszy montaz vw, i generalnie na postoju byłoby ok, osiągnie sobie 90* a jak pojechałem popiłować troche, to spada nawet do ok 60* na wskazniku. i w ogole to jest bardziej niestabilna podczas jazdy jak na vernecie :D jakies sugestie?  :phi:  nie odpowietrzyłem dobrze czy czujniki? czy pociąc to w chy  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem na wahlera bo tylko takiego mieli, podobno pierwszy montaz vw, i generalnie na postoju byłoby ok, osiągnie sobie 90* a jak pojechałem popiłować troche, to spada nawet do ok 60* na wskazniku. i w ogole to jest bardziej niestabilna podczas jazdy jak na vernecie :D jakies sugestie?  :phi:  nie odpowietrzyłem dobrze czy czujniki? czy pociąc to w chy  :phi:

gdzie masz czujnik do wskaźnika na deskę? w bloku czy na przewodzie wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.